Artpietra Kültür Taşı Montuno

DEKORATİF KÜLTÜR  TAŞI – DEKORATİF DOĞAL TAŞ VE ÇEŞİTLERİ

Artpietra Kültür Taşı Montuno

Artpietra Kültür Taşı Montuno beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen kültür taşı kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal eski taşlardan kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Artpietra Kültür Taşı Montuno 4 farklı renk ve doku ile üretilmektedir.

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

Menü:| A m o r f o | P i z z a r a | R o c a | M o n t u n o | R i o | C o r t e |

Artpietra Kültür Taşı Montuno

Artpietra Kültür Taşı MN-2615 Montuno PerlaArtpietra Kültür Taşı MN-2653 Montuno MarronArtpietra Kültür Taşı MN-2663 Montuno GrisArtpietra Kültür Taşı MN-2678 Montuno Antracita

 

Artpietra Kültür Taşı Montuno

Artpietra Kültür Taşı Montuno duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı, farlı renk pigmentleriyle birleştirilerek üretilmektedir. Farklı taş türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen kültür taşı kaplama malzemesi dekoratif taş ve taş duvar oldu. Genellikle dış mekan mimari çalışmalarda taş duvar kaplama malzemesi olan kültür taşı kaplamalarını görmekteyiz. Cephe kaplaması olarak dekoratif bir yapı malzemesi olan Artpietra kültür taşı iç ve dış mekanlarınıza farklı ambianslar vermektedir. Artpietra kültür taşı Montuno iri yapısıyla büyük cephelerde tam aradığınız sağlamlıkta bir üründür. Etkileyici görüntüsüyle gerçeğini aratmayacak kadar orjinaldir. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan kültür taşı doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla daha ekonomik ve bir o kadarda uygulaması kolaydır. Eski yapılarda sur duvarlarında kullanılan doğal taş duvar kaplama Artpietra kültür taşı adı altında üretilmektedir.

Dekoratif görüntüsüyle mükemmel bir tarz yaratan doğal taş, evlerde, iş yerlerinde, hotellerde, restoranlarda kullanılarak çok şık bir tarz oluşturmaktadır. Tasarımcıların ve iç mimarların günümüzde en çok üzerine eğildiği çeşitlerin başında doğal taş kaplama gelmektedir. Şıklığın yanında dayanıklılık ve sağlıklı seçim düşünenler için en doğru tercihlerin başında gelmektedir. Doğal taşlar istenilen boyutta ve renklerde bulunabilir ve iç ve dış cephede de rahatlıkla kullanılabilir. Dış cephe kaplamalarında hava şartlarına karşı en dayanıklı kaplama olarak bilinir. Çatlama, patlama yapmaması da tercih edilir olmasında etkilidir. Isı yalıtımı konusunda her zaman iyi bir alternatiftir. Binaların dış yapısı üzerine monte edilebilen doğal taş kaplama sayesinde hem görsellik hem de uzun ömürlülük bir aradadır. Dış cephe kaplama fiyatları seçilen taşın kalitesine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. İç cephede kullanılmasının sebebi de görselliğinin yanında boya istememesi, tamamen doğal olduğu için sağlıklı olmasıdır. İçeriğinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaması sebebiyle sağlığı tehdit edecek hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Rengini uzun yıllar korumasıyla da mekanlarda canlılığını yitirmeyen bir hava yaratır.

Temizliği oldukça pratiktir. Hafif yıkama ve silme yapılarak çok kolay şekilde temizlenir. Kaplaması oldukça kolay olmasına rağmen, çok dikkatle yapılmalı, mümkünse bir ustanın elinden geçmelidir. Doğal oldukları için doğada belli evrelerden geçerek oluşumlarını tamamlarlar. Bu geçirilen süreçler taşların üzerinde, apayrı bir görsellik oluşturur. Duvarın düz olması döşeme esnasında büyük avantaj sağlamaktadır. Paketlerden çıkarılan taşları yarım saat kadar dinlendirmek daha sağlıklı olacaktır. İstenilen boyutlarda kesilebilir, aynı zamanda duvarın boyutunda biraz daha fazla doğal taş temin edilirse, kesme işleminde sonra yetmemesi durumuna karşı tedarikli çalışmaya faydalı olacaktır. İki çeşit doğal taş bulunmaktadır. Bunlar filesiz ve yan yana file üzerine dizilmiş taşlar olarak bilinir.

Doğal taş kaplamalar, yüzyıllar öncesinde gelen taşın asilliğini günümüzde de bugünde oldukça etkili şekilde yansıtmaktadır. Taşın girdiği her mekan buram buram romantizm kokar. Kesinlikle endüstriyel bir malzeme değildir. Bu nedenle yaratıcılık ve tasarım bilgisiyle en iyi görüntüye ulaşır.

Kültür taşı kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen kültür taşı modeli olan Artpierta kültür taşı doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Cafe, restaurant, mağaza vb. işletmelerin sıklıkla tercih etmiş olduğu yapı malzemelerdendir. Artpietra kültür taşı fiyatları düz kaplama m2 ve köşe kaplama metre tul olarak fiyatlandırılmaktadır. Artpietra Kültür taşı fiyatları ve Kültür taşı uygulama hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Artpietra Kültür Taşı Montuno

Barok mimarisi döneminden esinlenerek üretilen Artpietra Kültür Taşı Montuno”Artpietra Montuno Perla MR-2615, Artpietra Montuno Marron MR-2653, Artpietra Montuno Gris MR-2663, Artpietra Montuno Antracita MR 2678 adı altında 4 farklı renk ve dokuda üretilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Sizde yaşam alanlarınıza bir yenilik sıcaklık katmak isterseniz, Artpietra Kültür Taşı Montuno ile ilgili bizi arayınız…

Montuno Kültür Taşı

Artpietra kültür taşı et kalınlığı 2,5 cm ila 4,5 cm arasındadır. Montuno kültür taşı derzsiz kuru yığma sistemde uygulanır. Montuno kültür taşı m2 ağırlığı 43 ila 47 kg arasındadır. Artpietra kültür taşı ölçüleri 12,5 cm yüksekliğinde olup, 3 farklı ebattadır. Artpietra kültür taşı ile İstanbul Ataşehir merkez ofis ve showrrom ile hizmet vermekteyiz. İstanbul’un tüm semtlerine uygulama ve satış hizmeti vermekteyiz. Kültür taşı stok ya da ürün bilgisi almak için bizimle iletişime geçin…

İletişim Bilgileri

0216 3 244 244

@Arkhestone