Artpietra Kültür Taşı Pizzara

DEKORATİF KÜLTÜR  TAŞI – DEKORATİF DOĞAL TAŞ VE ÇEŞİTLERİ

Artpietra Kültür Taşı Pizzara

Artpietra Kültür Taşı Pizzara beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen kültür taşı kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal eski taşlardan kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Artpietra Kültür Taşı Pizzara 4 farklı renk ve doku ile üretilmektedir.

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

Menü:| A m o r f o | P i z z a r a | R o c a | M o n t u n o | R i o | C o r t e |

Artpietra Kültür Taşı Pizzara

Artpietra Kültür Taşı PZ-2115 Pizzara PerlaArtpietra Kültür Taşı PZ-2153 Pizzara MarronArtpietra Kültür Taşı PZ-2163 Pizzara GrisArtpietra Kültür Taşı PZ-2178 Pizzara Antracita

 

Artpietra Kültür Taşı  Pizzara

Artpietra Kültür Taşı Pizzara duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı, farlı renk pigmentleriyle birleştirilerek üretilmektedir. Farklı taş türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen kültür taşı kaplama malzemesi dekoratif taş ve taş duvar oldu. Genellikle dış mekan mimari çalışmalarda taş duvar kaplama malzemesi olan kültür taşı kaplamalarını görmekteyiz. Cephe kaplaması olarak dekoratif bir yapı malzemesi olan Artpietra kültür taşı iç ve dış mekanlarınıza farklı ambianslar vermektedir. Artpietra Pizzara kültür taşı iri yapısıyla büyük cephelerde tam aradığınız sağlamlıkta bir üründür. Etkileyici görüntüsüyle gerçeğini aratmayacak kadar orjinaldir. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan kültür taşı doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla daha ekonomik ve bir o kadarda uygulaması kolaydır. Eski yapılarda sur duvarlarında kullanılan doğal taş duvar kaplama Artpietra kültür taşı adı altında üretilmektedir.

Doğal taşlar, doğada kendiliğinden bulunan taşlardır. Oluşumunda ve şekillenmesinde tamamen doğal unsurlar etkili olurken, herhangi bir insan müdahalesi söz konusu değildir. Doğal taşlar bulundukları bölgenin toprak yapısını, kimyasal özelliklerini ve fiziksel özelliklerini yansıtmaktadır.

Örneğin; değerli yer altı madenlerinden olan elmas bulunduğu bölgenin jeolojik, fizyolojik ve kimyasal açıdan bilgilerini sunmaktadır. Ayrıca elmas oluşumunun yüksek sıcaklık ve basınç gerektirmesinden dolayı fiziksel ve kimyasal reaksiyonlar hakkında da bilgiler sunmaktadır.

Doğal taşların oluşumu düşünülenin aksine kısa sürede değil, oldukça uzun bir süre zarfında gerçekleşmektedir. Bu süre içerisinde geçirdiği evreler sonucunda taşa ulaştığımız şekli almıştır.

Doğal unsurları barındıran doğal taşlar farklı şekil ve desenlerde karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlar da özellikle dış mekanlar da doğal taşlar kullanılmakta. İç mekanlar da ise evin tamamı değil de bir bölümü örnek vermek gerekirse, televizyon ünitesi arkası ya da dubleks merdiven boşluğu bu tip süslemeler için kullanılıyor…

Kültür taşı kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen kültür taşı modeli olan Artpierta kültür taşı doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Cafe, restaurant, mağaza vb. işletmelerin sıklıkla tercih etmiş olduğu yapı malzemelerdendir. Artpietra kültür taşı fiyatları düz kaplama m2 ve köşe kaplama metre tul olarak fiyatlandırılmaktadır. Artpietra Kültür taşı fiyatları ve Kültür taşı uygulama hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Artpietra Kültür Taşı Pizzara

Barok mimarisi döneminden esinlenerek üretilen Artpietra Kültür Taşı Pizzara ”Artpietra Pizzara Perla MR-2115, Artpietra Pizzara Marron MR-2153, Artpietra Pizzara Gris MR-2163, Artpietra Pizzara Antracita MR 2178 adı altında 4 farklı renk ve dokuda üretilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Sizde yaşam alanlarınıza bir yenilik sıcaklık katmak isterseniz, Artpietra Kültür Taşı Pizzara ile ilgili bizi arayınız…

Pizzara Kültür Taşı

Artpietra kültür taşı et kalınlığı 2,5 cm ila 4,5 cm arasındadır. Taş derz aralığı 2 cm hesaplanarak kutulanmak da olan Pizzara kültür taşı m2 ağırlığı 43 ila 47 kg arasındadır. Artpietra kültür taşı ölçüleri en ufağı avuç içi büyüklüğünde olup, en büyüğü ortalama bi A4 kağıt büyüklüğünde üretilmektedir. İsteğinize bağlı olarak taş duvar uygulaması derzli ya da  yığma duvar görüntüsü ile uygulamanıza eskitme bir hava verebilirsiniz. Uygulama yapılan alanda derz ile pisletme işlemi de en çok tercih edilen kültür taşı uygulama şekillerinden biridir. Artpietra kültür taşı ile İstanbul Ataşehir merkez ofis ve showrrom ile hizmet vermekteyiz. İstanbul’un tüm semtlerine uygulama ve satış hizmeti vermekteyiz. Kültür taşı stok ya da ürün bilgisi almak için bizimle iletişime geçin…

İletişim Bilgileri

0216 3 244 244

@Arkhestone