Artpietra Kültür Taşı Rio

DEKORATİF KÜLTÜR  TAŞI – DEKORATİF DOĞAL TAŞ VE ÇEŞİTLERİ

Artpietra Kültür Taşı Rio

Artpietra Kültür Taşı Rio beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen kültür taşı kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal nehir taşlarından kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Artpietra Kültür Taşı Rio 2 farklı renk ve doku ile üretilmektedir.

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

Menü:| A m o r f o | P i z z a r a | R o c a | M o n t u n o | R i o | C o r t e |

Artpietra Kültür Taşı Rio

Rio PerlaRio Combo

 

Artpietra Kültür Taşı Rio

Artpietra Kültür Taşı Rio duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı, farlı renk pigmentleriyle birleştirilerek üretilmektedir. Farklı taş türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen kültür taşı kaplama malzemesi dekoratif taş ve taş duvar oldu. Genellikle dış mekan mimari çalışmalarda taş duvar kaplama malzemesi olan kültür taşı kaplamalarını görmekteyiz. Cephe kaplaması olarak dekoratif bir yapı malzemesi olan Artpietra kültür taşı iç ve dış mekanlarınıza farklı ambianslar vermektedir. Artpietra Rio kültür taşı iri yapısıyla büyük cephelerde tam aradığınız sağlamlıkta bir üründür. Etkileyici görüntüsüyle gerçeğini aratmayacak kadar orijinal. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan kültür taşı doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla daha ekonomik ve bir o kadarda uygulaması kolaydır. Eski yapılarda sur duvarlarında kullanılan doğal taş duvar kaplama Artpietra kültür taşı adı altında üretilmektedir.

İnsan hayatında var olan mekanların ciddi derecede öneme sahip olması belirgin nedenlere dayanmaktadır. Bu durumun temel noktası elbette insan hayatının gereklilikleridir. Bu noktada insan hayatının çeşitli ihtiyaçları gidermek amacı ile aktığı hesaba katıldığında daha iyi bir değerlendirme yapmak mümkün hale gelmektedir. Bu durum genel manada tüm insanlar için geçerli olan bir durumdur.

Çünkü insan olmanın gerekliliği olarak mekansal anlamda da bulunma gereği ortaya çıkar. Bu denli temel bir olgunun değerlendirilmesi de doğru şekilde yapılmalıdır. Mekanlar insanların hayatında son derece temel bir vazife görmektedir. Bu nedenle son derece önemli olan birtakım gerçekler geçerlilik kazanmaktadır. Mekansal anlamda geçerlilik kazanan birtakım kavramlar da aynı etkiye sahiptir. Mekanların insan algısı üzerindeki etkisi son derece yüksektir. Bu nedenle dekorasyon kavramı son derece öne çıkan bir kavram olmuştur. Çünkü dekorasyon genel manada mekanlarda yapılacak değişiklikleri içine alan temel bir kavramdır.

Dekorasyon bağlamında değerlendirildiği zaman, bir ortamın çalışma odası, salon yada antre özelliği gösterebilmesi noktasında belirgin etmenlere sahip olması gerekir. Bu manada gerekli olan tüm unsurlar dekorasyon dahilinde yer alır. Dekorasyon anlamında bahsi geçen özelliklerin yerine konması için çok sayıda uygulama ve teknik geçerlilik kazanır. Bunlar arasında yer alan taş kaplama tekniği de son derece önemli bir tekniktir.
Dekorasyon bu noktada çok fazla önem taşıyan bir alan olarak işlem görür. Bu manada yapılması gerekli olan çeşitli işlemler için belirgin planlar yapar. Bu örnekler arasında yer alan taş kaplama uygulaması da önemli bir işlemdir.

Taş kaplama, gerek klasik ve gerekse de modern olması planlanan mekanlar için geçerlilik kazanan bir tekniktir. Bu noktada uygulaması zor olmayan bu tekniğin, çok önemli bir etkiye sahip olduğunun altını çizmek gerekir.

Kültür taşı kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen kültür taşı modeli olan Artpierta kültür taşı doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Cafe, restaurant, mağaza vb. işletmelerin sıklıkla tercih etmiş olduğu yapı malzemelerdendir. Artpietra kültür taşı fiyatları düz kaplama m2 ve köşe kaplama metre tul olarak fiyatlandırılmaktadır. Artpietra Kültür taşı fiyatları ve Kültür taşı uygulama hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Artpietra Kültür Taşı Rio

Barok mimarisi döneminden esinlenerek üretilen Artpietra Kültür Taşı Rio”Artpietra Rio Perla MR-2515, Artpietra Rio Combo MR-2588 adı altında 2 farklı renk ve dokuda üretilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Sizde yaşam alanlarınıza bir yenilik sıcaklık katmak isterseniz, Artpietra Kültür Taşı Rio ile ilgili bizi arayınız…

Rio Kültür Taşı

Artpietra kültür taşı et kalınlığı 2,5 cm ila 4,5 cm arasındadır. Taş derz aralığı 2 cm hesaplanarak kutulanmak da olan Rio kültür taşı m2 ağırlığı 43 ila 47 kg arasındadır. Artpietra kültür taşı ölçüleri en ufağı avuç içi büyüklüğünde olup, en büyüğü ortalama bi A4 kağıt büyüklüğünde üretilmektedir. İsteğinize bağlı olarak taş duvar uygulaması derzli ya da  yığma duvar görüntüsü ile uygulamanıza eskitme bir hava verebilirsiniz. Uygulama yapılan alanda derz ile pisletme işlemi de en çok tercih edilen kültür taşı uygulama şekillerinden biridir. Artpietra kültür taşı ile İstanbul Ataşehir merkez ofis ve showroom ile hizmet vermekteyiz. İstanbul’un tüm semtlerine uygulama ve satış hizmeti vermekteyiz. Kültür taşı stok ya da ürün bilgisi almak için bizimle iletişime geçin…

İletişim Bilgileri

0216 3 244 244

@Arkhestone