Artpietra Kültür Taşı Roca

DEKORATİF KÜLTÜR  TAŞI – DEKORATİF DOĞAL TAŞ VE ÇEŞİTLERİ

Artpietra Kültür Taşı Roca

Artpietra Kültür Taşı Roca beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen kültür taşı kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal eski taşlardan kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Artpietra Kültür Taşı Roca 4 farklı renk ve doku ile üretilmektedir.

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

Menü:| A m o r f o | P i z z a r a | R o c a | M o n t u n o | R i o | C o r t e |

Artpietra Kültür Taşı Roca

Roca PerlaRoca MarronRoca GrisRoca Antracita

 

Artpietra Kültür Taşı Roca

Artpietra Kültür Taşı Roca duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı, farlı renk pigmentleriyle birleştirilerek üretilmektedir. Farklı taş türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen kültür taşı kaplama malzemesi dekoratif taş ve taş duvar oldu. Genellikle dış mekan mimari çalışmalarda taş duvar kaplama malzemesi olan kültür taşı kaplamalarını görmekteyiz. Cephe kaplaması olarak dekoratif bir yapı malzemesi olan Artpietra kültür taşı iç ve dış mekanlarınıza farklı ambianslar vermektedir. Artpietra Roca kültür taşı iri yapısıyla büyük cephelerde tam aradığınız sağlamlıkta bir üründür. Etkileyici görüntüsüyle gerçeğini aratmayacak kadar orjinaldir. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan kültür taşı doğal taş duvar kaplamalarına kıyasla daha ekonomik ve bir o kadarda uygulaması kolaydır. Eski yapılarda sur duvarlarında kullanılan doğal taş duvar kaplama Artpietra kültür taşı adı altında üretilmektedir.

Dekoratif taş, zevkinize uygun bahçe yolları oluştururken, peyzajlı alanları ayıran veya basitçe renk eklerken mükemmeldir. Alana rahat ve gayri resmi bir his yaratmak için dekoratif taş kullandığınızda avluya başka bir detay eklemeye gerek yoktur. Dekoratif taşlar, yapay taş ya da kültür taşı olarak da bilinir. Bu taşlar, gerçek taşlardan esinlenilerek, benzer biçim ve ölçülerdeki kalıplara dökülen kum ve çimento karışımından elde edilir.

Dekoratif taşlar doğal taşlara nazaran daha hafif, daha kalıcı ve farklı tonda renklere sahiptir. Bu taşlar vidalama yöntemi ile kolayca uygulanarak kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. işinin ehli ustaların elinde defalarca sökülüp takılmaya da uygun olan bu taşlar her açıdan popülaritesini arttırmış durumda. Size sadece evinizde baskın olan tarza uygun renk, desen ve model seçmek kalır. Bu noktada, size taşları tanıtan ekibin de önerileri olacaktır. Unutmayın, uygulama aşamasında, taş seçimi (renk, biçim açısından) kadar dolgu seçimi de önemlidir. Aslında ataş seçimi ile aynı doğrultuda ilerleyen bu süreçte yine, taş kapama yapacağınız alanın mimari yapısı, yapının içinde bulunduğu iklim özellikleri ve tabii ki yine tarzınız karar verme aşamasında öne çıkan koşullar olacaktır. İlle de dolgu kullanmak zorunda da değilsiniz bunun yerine taş paneli ya da vidalama sistemi de iş görür, seçim sizin!

Maliyet konusuna gelince de dekoratif taş kullanımının ahşap, metal, granit ya da cam gibi unsurlardan daha ekonomik bir yöntem sunduğu söylenmelidir. Yine de birçok unsur bu konuda belirleyici olmaktadır. Danışmanlık alacağınız ve işinizi yaptıracağınız ekip, kullanmak istediğiniz malzemeye ve işin tamamlanma süresine göre bir fiyat belirleyecektir. Her işte olduğu gibi bunda da pazarlık unsurunu göz ardı etmemek gerekir. her koşulda ödediğiniz ücrete değeceğinden eminiz. Dekoratif taş, suya, neme karşı dirençli, gün ışığından etkilenmeyen, kolayca temizlenebilen, doğal bir görünüm sunan yapısıyla her zaman kullanışlı ve cezbedici olmuştur. İŞ ve yaşam alanlarınıza natürel bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmek istiyorsanız ekonomik ve kolay bir yol olan dekoratif taşlara bir göz atmalısınız.

Kültür taşı kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen kültür taşı modeli olan Artpierta kültür taşı doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Cafe, restaurant, mağaza vb. işletmelerin sıklıkla tercih etmiş olduğu yapı malzemelerdendir. Artpietra kültür taşı fiyatları düz kaplama m2 ve köşe kaplama metre tul olarak fiyatlandırılmaktadır. Artpietra Kültür taşı fiyatları ve Kültür taşı uygulama hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Artpietra Kültür Taşı Roca

Barok mimarisi döneminden esinlenerek üretilen Artpietra Kültür Taşı Roca ”Artpietra Roca Perla MR-2315, Artpietra Roca Marron MR-2353, Artpietra Roca Gris MR-2363, Artpietra Roca Antracita MR 2378 adı altında 4 farklı renk ve dokuda üretilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Sizde yaşam alanlarınıza bir yenilik sıcaklık katmak isterseniz, Artpietra Kültür Taşı Roca ile ilgili bizi arayınız…

Roca Kültür Taşı

Artpietra kültür taşı et kalınlığı 2,5 cm ila 4,5 cm arasındadır. Taş derz aralığı 2 cm hesaplanarak kutulanmak da olan Roca kültür taşı m2 ağırlığı 43 ila 47 kg arasındadır. Artpietra kültür taşı ölçüleri en ufağı avuç içi büyüklüğünde olup, en büyüğü ortalama bi A4 kağıt büyüklüğünde üretilmektedir. İsteğinize bağlı olarak taş duvar uygulaması derzli ya da  yığma duvar görüntüsü ile uygulamanıza eskitme bir hava verebilirsiniz. Uygulama yapılan alanda derz ile pisletme işlemi de en çok tercih edilen kültür taşı uygulama şekillerinden biridir. Artpietra kültür taşı ile İstanbul Ataşehir merkez ofis ve showrrom ile hizmet vermekteyiz. İstanbul’un tüm semtlerine uygulama ve satış hizmeti vermekteyiz. Kültür taşı stok ya da ürün bilgisi almak için bizimle iletişime geçin…

İletişim Bilgileri

0216 3 244 244

@Arkhestone