Kültür Tuğlası İstanbul

Ataşehir Dekoratif Kültür Tuğlası Fiyatları

Ataşehir Dekoratif Kültür Tuğlası Fiyatları

Beton esaslı bir yapı malzemesi olan Kültür tuğlası modelleri ile Dekoratif kültür tuğlası duvar kaplama malzemesi çimento, kum ve farklı renk pigmetleri kullanılarak üretilmektedir. Dekorasyon tuğlası olarak da adlandırılan dekoratif tuğla duvar modelleri ve en uygun fiyat garantisiyle sizlere sunulmaktadır. İç ve dış mekan duvar kaplaması olarak tercih edilen dekoratif tuğla duvar dekorasyonlarınızın vazgeçilmez ürünü olmuştur. Kültür tuğlası doğal tuğlaların birebir kopyalanması ile meydana geldiğinden içeriğindeki renk pigmentleri ile istediğiniz duvar dekorasyonuna ulaşabilirsiniz. Dekoratif kültür tuğlası duvar kaplaması siyah tuğla, beyaz tuğla, kırmızı tuğla ana renklerde üretildiği gibi özel projeleriniz için farklı renk ve tonlamalarda da üretilmektedir. Çoğu kafe, restaurant ve mağaza duvar dekorasyonlarında karşımıza çıkan Dekoratif Tuğla duvar kaplaması fiyatlarıyla diğer rakiplerine göre daha uygundur.

Neden Kültür Tuğlası ?

Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen dekoratif tuğla duvar kaplama malzemesi kültür taşı ve kültür tuğlası oldu. Kültür tuğlası orijinal tuğla görünümüne sahiptir ve uygulanan alanlarda, mekânlara aynı sıcak ve antik görselliği kazandırır. Tuğla çok eski yıllardan beri köprü, kale, kule gibi yapılarda, ev, saray, han, hamam gibi binalarda ana yapı malzemesi olarak kullanıldı. Modern mimaride tuğlanın yerini hazır betonlar aldı. Ama tuğlanın sağladığı estetik kültür tuğlası ile binalarda yeniden yaşatılmaya başlandı. Şimdi yapıların hem dış duvar kaplamalarında hem de iç mekân dekorasyonlarında kültür tuğlası vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu. Dekoratif Tuğla Duvar kaplaması ile sıradışı mekanlar yapabilirsiniz.

 

Dekoratif kültür tuğlası çeşitleri öncelikle mekânlara antik, doğal ve sıcak bir görsellik kazandırıyor. Dekoratif tuğla duvar tarihi dokuları ve doğanın güzelliklerini mekânlarında yaşatmak isteyenler için en ideal seçenektir. Bunun yanında ısı ve ses yalıtım özelliği, kolay uygulanabilmesi, uzun ömürlü olması, bakım ve temizliğinin kolay olması, yüksek dayanımlı olması gibi özellikleri de diğer avantajlarıdır. Orijinal tuğlaya göre çok daha hafif ve ince olması nedeniyle kolayca uygulanabiliyor ve uygulama alanında alan kaybına neden olmuyor. Uzun yıllar bozulmadan kullanıldığı için mekânlarda boya badana gibi bakım masrafları olmuyor. Bu özellik kültür tuğlasını diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik yapıyor. Mekânlara sağladığı estetik ve diğer avantajlar düşünüldüğünde kültür tuğlası fiyatları çok yüksek değildir. Dekoratif tuğla duvar metrekare fiyatı olarak 50 lira ile 100 lira arasında değişen fiyatlarla kültür tuğlası alınabilir. Tabi toplam maliyet uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Uygulama alanına gerekli olan tuğla miktarının belirlenmesi için alanın uzunluk ve yükseklik ölçüleri alınıyor. Tek bir duvara uygulanabileceği gibi komple duvarlara da uygulanabiliyor. Kültür tuğlası çeşitleri arasında en çok tercih edilenler harman tuğlası, antik tuğla, eski tuğla, rustik tuğla gibi çeşitlerdir.

Dekoratif tuğla duvar

Her yapı için istenen Dekoratif Tuğla duvar dokuları  tercih edilebilir. Kültür tuğlaları dış cephe duvar kaplamalarında, ev, ofis, cafe, restaurant, mağaza, spor salonu, güzellik merkezi, kuaför, otel, okul, hastane gibi mekânların iç cephe ve dış cephe kaplama dekorasyonlarında kullanılıyor. Bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında, tv ünitesi arkasında da kullanılıyor. Farklı kombinasyonlarla farklı dekorasyonlar yaratılabiliyor. Otantik, şık, modern bir mekan için en doğru tercih kültür tuğlalarıdır. En uygun fiyat ve uygulama garantisi ile hizmet vermekteyiz.

Arkhestone olarak Dekoratif tuğla duvar, tuğla kaplama alanında yüzlerce farklı model ve dekoratif kültür tuğlası doku ve çeşitlerinin satışını yapmaktayız.

Kaplama Tuğla diğer adıyla kültür tuğlası ya da yapay tuğla olarak adlandırılmaktadır.

 

1-Dekoratif Kültür Tuğlası Avantajları

Kaplama tuğlası olarak üretildiğinden cephenize ağırlık katmayacaktır. Doğal Tuğlalarda elde edemeyeceğiniz renk tonlarına Kültür tuğlası ile ulaşabilir, kendi tasarımlarınızın yansıtabilirsiniz. Kültür tuğlası ortalama ağırlıkları 15 ila 20 kg arasında olup, doku ve boyutlarına göre ağırlıkları değişmektedir.

Kültür Tuğlası, genellikle doğal ürünlerin uyarlaması şeklindedir. Doğada bulunan taşlardan ilham alınarak modelleme işlemleri yapılır.

 

2-Kültür Tuğlası Fiyatları

Dekoratif tuğla, iç ve dış mekânlarınıza duvar dekorasyonun da doğal taş ürünlerinden sonra, doğal görünümü sayesinde en çok tercih ettikleri duvar kaplama ürünüdür. Dekoratif Tuğla renkleri, aynı şekilde doğada bulunan taşın o canlılığını ve doğal görüntüsünü sağlayabilmek renk olarak da gerçeği anımsatması gerektiği için doğadaki renklerinin de dekoratif tuğla aktarılmasını gerektirir. Bu nedenle Dekoratif tuğla modelleri ve kültür taşı, kültür tuğlası yapay taş, taş duvar, kaplama tuğla, tuğla duvar, eski tuğla, antik tuğla olarak da bilinmektedir. Dekoratif tuğla ile isterseniz odanızı bile bölebilirsiniz bölme duvar olarak kullanabilir ve profiller ile birlikte sütun ve kemerlere kaplama işleminde kullanabilirsiniz. Dekorasyon zevkinize uygun şekilde derz tekniği ile değişik ambianslar oluşturabilirsiniz. Mekânlara sağladığı estetik ve diğer avantajlar düşünüldüğünde kültür tuğlası fiyatları çok yüksek değildir. Ataşehir dekoratif kültür tuğlası fiyatları metrekare olarak 50 lira ile 70 lira arasında değişen fiyatlarla kültür tuğlası alınabilir. Tabi toplam maliyet uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Uygulama alanına gerekli olan tuğla miktarının belirlenmesi için alanın uzunluk ve yükseklik ölçüleri alınıyor. Tek bir duvara uygulanabileceği gibi komple duvarlara da uygulanabiliyor. Kültür tuğlası çeşitleri arasında en çok tercih edilenler harman tuğlası, antik tuğla, eski tuğla, rustik tuğla, yığma tuğla gibi çeşitlerdir. Kültür tuğlaları dış cephe duvar kaplamalarında, ev, ofis, cafe, restoran, mağaza, otel, okul, hastane gibi mekânların iç cephe dekorasyonlarında kullanılıyor. Bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında, tv ünitesi arkasında da kullanılıyor. Farklı kombinasyonlarla farklı dekorasyonlar yaratılabiliyor. Otantik, şık, modern bir mekân için en doğru tercih kültür tuğlalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir