Dekoratif Doğal Tuğla

 

Dekoratif Doğal Tuğla-1Dekoratif Doğal Tuğla-2Dekoratif Doğal Tuğla-3Dekoratif Doğal Tuğla-4Dekoratif Doğal Tuğla-5Dekoratif Doğal Tuğla-6Dekoratif Doğal Tuğla-7Dekoratif Doğal Tuğla-8Dekoratif Doğal Tuğla-9Dekoratif Doğal Tuğla-10Dekoratif Doğal Tuğla-11Dekoratif Doğal Tuğla-12Dekoratif Doğal Tuğla-13Dekoratif Doğal Tuğla-14Dekoratif Doğal Tuğla-15Dekoratif Doğal Tuğla-16Dekoratif Doğal Tuğla-17Dekoratif Doğal Tuğla-18Dekoratif Doğal Tuğla-19Dekoratif Doğal Tuğla-20Dekoratif Doğal Tuğla-21Dekoratif Doğal Tuğla-22Dekoratif Doğal Tuğla-23Dekoratif Doğal Tuğla-24Dekoratif Doğal Tuğla-25Dekoratif Doğal Tuğla-26Dekoratif Doğal Tuğla-27Dekoratif Doğal Tuğla-28Dekoratif Doğal Tuğla-29Dekoratif Doğal Tuğla-30Dekoratif Doğal Tuğla-31Dekoratif Doğal Tuğla-32Dekoratif Doğal Tuğla-33Dekoratif Doğal Tuğla-34

 

Dekoratif Doğal Tuğla Modelleri

 

Uzun yıllarca kullanabileceğiniz dekoratif doğal tuğla duvar kaplama malzemeleri ile evinizde, cafenizde, sosyal yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz birbirinden farklı doku ve modellerde dekoratif doğal tuğla kaplamaları ile sıcak ortamlar ve farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz. Tüm mimari ve Restorasyon projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak da iç ve dış mekânlarınız da yığma ve kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Dekoratif doğal tuğla, Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, stüdyo, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Dekoratif Doğal tuğla dokuları, Doğal tuğla ile ilgili bizi arayınız…

 

Dekoratif Doğal Tuğla nedir?

 

Tamamen el yapımı olarak üretimi yapılan dekoratif doğal tuğla kaplama malzemeleri toprak ve kilin ayrıştırılması ile ortaya çıkmaktadır. Toprak ve kil içerisinde bulunan kireç malzemesi özel makinalar yardımı ile elenir ve kireçten arındırıldıktan sonra çamur halinde kalıplar içerisine yerleştirilir. Bu zahmetli çabanın sonucunda oluşan harman tuğla malzemesi belli kuruma seviyelerine ulaştıktan sonra ortalama 1000 ila 1200 derecelik fırınlarda pişirilmeye bırakılır. Halen ilkel yöntemlerle üretilmekte olan bu yapı malzemesi ortalama ömrü 75 ila 100 sene arasındadır. % 100 El yapımı olarak üretilen dekoratif doğal tuğla son zamanlarda sürekli karşınıza çıkmaktadır.

 

Dekoratif doğal tuğla içeriğinde hiçbir kimyasal madde ve kanserojen madde bulunmamaktadır. Tüm sağlık kuruluşları, Okul projeleri bu nedenle el yapımı olan dekoratif doğal tuğla kaplama malzemelerini kullanmayı tercih etmiştir. Diğer kaplama malzemeleri olan dekoratif tuğla ile kıyaslama yapıldığında hem sağlık yönünden hem de dayanıklılık yönünden kullanışlıdır.

 

Uygulama ve montaj konusunda 1 metrekareli kutular halinde teslim edilen Dekoratif doğal tuğla m2 ağırlığı ortalama 19 kg ila 26 kg arasındadır. Metrekare ağırlığı kadar uygun fiyat avantajı ve kolay uygulama konusunda iç ve dış mekan uygulamalarınızda en çok tercih edilen kaplama malzemesi haline gelmiştir.

 

Dekoratif Doğal Tuğla nerelerde kullanılır?

 

Kimi zaman bir Cafe duvar dekorasyonunda, kimi zaman mağaza vitrininde, kimi zamanda iç mimari dekorasyon projelerinde Tv ünitesi arkasına kaplanmış dekoratif doğal tuğla iç mimarlar tarafından en çok tercih edilen duvar dekorasyon malzemesidir. Plazma televizyonunuzu isterseniz dekoratif doğal tuğla ile dekore edilmiş duvarınıza monte edebilir, isterseniz tv ünitesinin üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Eğlence dünyasının en yaygın mekan türü cafedir. Kafeler arkadaşlarınızla oturup sohbet ederken bir şeyler atıştırabileceğiniz, çayınızı kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanlardır. Nargile cafeler artık o kadar çok yaygın ki canınız nargile çektiğinde, nargile içmek için en yakın nargile cafe’ye gidebilirsiniz. Nargile cafeler farklı aromalarla sizlere nargile keyfini yaşatıyor. Oyun kafeler oyun oynamak için düzenlenmiş kapalı mekanlar olup oyun kafelerde oyun oynayarak stres atıp, eğlenebilirsiniz. Ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli vakitler geçirmek için tercih edilen çoğu kafe dekorasyonunda dekoratif doğal tuğla kaplama yapılmış birçok örnek görebilirsiniz. Kafe dekorasyonu yanı sıra Pastane duvar dekorasyonlarında dekoratif doğal tuğla kaplama yapılmış birçok mekan görebilirsiniz. Örneğin; Gece kulüpleri, fasıl ve meyhaneler, restaurant, bar, pub, bistro gibi mekanlar dekoratif doğal tuğla kaplama malzemesi ile duvar dekorasyonlarını eskitme tuğla ya da barok tuğla modelleri ile tasarlamaktadır.

 

Film stüdyolarında, sahne arkası duvarlarında kullanılan dekoratif doğal tuğla tv izlerken bile sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

 

Dekoratif Doğal Tuğla Faydaları?

 

Tamamen orijinal el yapımı toprak ve kil malzemeleri ile elde edilen dekoratif doğal tuğla beton esaslı olarak yapılan dekoratif tuğlalara kıyasla daha ekonomik ve uzun ömürlüdür. Dekoratif doğal tuğla ısı yalıtım özelliği vardır. İçeriğinde bulunan kil hammaddesi ile yazın ortamınızı serin tutacak ve kış aylarında ise mekanınızın soğumasını engelleyecektir. Diğer beton esaslı malzemelerde kullanılan hammaddelerle yapılmadığından ısı kaybınızı engelleyecektir. Dekoratif doğal tuğla sağlık açısından da üretimde boya gibi kanserojen maddeler kullanılmadığından insan sağlığına zarar vermemektedir.

 

Dekoratif Doğal Tuğla Maliyetleri

 

Beton esaslı ya da fiber duvar panelleri ile kıyaslandığında maliyetleri çok daha uygundur. Dekoratif doğal tuğla ortalama maliyetleri 70 TL ile 90 TL arasındadır. Dekoratif doğal tuğla maliyetleri diğer kaplama malzemelerinden daha ucuz ve uzun ömürlüdür. Dekoratif doğal tuğla uygulama maliyetleri 130 ila 160 TL arasında değişmektedir. Mekanınız da yapılacak olan uygulama şartına göre değişiklik göstermektedir.

Dekoratif doğal tuğla maliyetleri için ilk olarak uygulama yapmayı planladığınız duvar ölçüleriniz net bir şekilde ölçülmesi gerekmektedir. Net ölçümleriniz üzerine uygulama esnasında oluşabilecek fire payı ortalama Ardından duvar dekorasyonunuzda kullanacağınız renk ve tuğla modellerini seçerek dekorasyonunuza uyumlu dekoratif bir duvar için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Dekoratif doğal tuğla sınırsız renge sahiptir. Kırmızı tuğla ve beyaz tuğla modelleri en çok tercih edilen renkler arasındadır. Diğer renk alternatifleri ise kahverengi tuğla, siyah tuğla ve sarı tuğla renkleridir. Dekorasyon renk ahenginize ve iç mimari tasarım renklerinizle uyumlu renkleri tercih edebilir ya da tamamen zıt renkler kullanarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak,

Hizmet verdiğimiz noktalar;

Avrupa Yakası Dekoratif Tuğla

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,

Anadolu Yakası Dekoratif Tuğla

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Arkhestone yaşam alanlarınıza değer katar…