Kültür tuğlası Doku ve Renkler için tıklayınız...

Arkhestone; Kültür Tuğlası, Dekoratif Tuğla duvar modelleri çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimiz desenleri birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Dekoratif Kültür Tuğlası,Dekoratif Tuğla ve çeşitleri ile ilgili bizi arayınız…

KÜLTÜR TUĞLASI

Arkhestone Duvar Kaplamaları “Yaşam alanlarınıza değer katar…”
Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli ürün ve hizmet anlayışını hep ön planda tutmayı başarmıştır, hep en iyiyi ve en farklı tasarım, dekorasyon anlayışıyla hareket etmektedir. Güçlü, zengin ve kaliteli ürün yelpazesiyle müşteri memnuniyetine her zaman önem vermiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür. Zengin ürün çeşitliliği ile piyasada yer alan en uygun fiyatları da sizlere yansıtarak ihtiyaçlarınızı tek bir elden gidermeniz konusunda yardımcı olmaktadır. Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile dekorasyon sektöründe yapmış olduğu referanslarıyla ilkelerinden ödün vermeden, Türkiye'nin sayılı firmaları arasına girmiştir. Tüm iç mimari ve dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz dekoratif amaçlı olarak üretilen Kültür tuğlası ve kültür taşı, Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri ile iç ve dış mekanlarınız da eşsiz mekanlar yaratıyoruz. Isı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmekte olan ürünlerimiz. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restaurant, Spor Salonu, Kuaför salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

Dekoratif dekorasyon ürünleriyle evinizde, ofisinizde, cafenizde, mağazanıza dekorasyon hizmetleri veren Arkhestone Duvar Kaplamaları özellikle Dekoratif taş, Dekoratif tuğla, Doğal tuğla, Doğaltaş ve panel kaplamaları çeşitleriyle yaptığımız iç mekân ve dış cephe uygulamalarıyla eşsiz mekânlar yaratıyoruz. % 100 el yapımı sırlı seramik ve el yapımı tuğla kaplama modellerimiz ile restorasyon tuğlası, terracotta zemin kaplama ürün grubuyla mekanlarınıza değer katmaktadır. Kültür tuğlası doku ve dekoratif tuğla uygulama görselleri bizi ziyaret edebilir. Kültür tuğlası satış ve uygulama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için 0216 3 244 244 no’lu telefondan müşteri temsilcilerimizle Hafta içi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

TUĞLA NEDİR

Duvar dekorasyonlarının tartışmasız en güzel ürünlerinden olan dekoratif tuğla diğer adıyla tuğla nedir sorusunun cevabını hepiniz merak etmektesiniz. Doğal tuğla çağlar öncesinden itibaren duvar örme amaçlı olarak kullanılanılmaktaydı. İlk zamanlarda kil ve toprak kalıplara dökülüp güneşte kurutulduktan sonra özel ocaklarda pişirilirek yapılan, duvar örmekte kullanılan, düzgün geometrik biçimli yapı malzemesi olarak kullanılmaktaydı. Tuğla kullanımı çok uzun yıllara dayanmaktadır. İlk tuğlalar hammaddeleri güneşte kurutularak elde edilirdi bunlara kerpiç adı verilirdi. Tuğlalar, ucuz ve kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Günümüzde modern teknoloji ile donatılan fabrikalarda, istenilen boyutlarda, istenilen özelliklerde ve değişik amaçlar için üretilen tuğlalara makine tuğlası denilmektedir. Bu tuğlalar, makine, klinker, ateş, cephe, sinterlenmiş, baca ve dekoratif isimler altında incelenecektir. Tuğlaları yapım yöntemlerine, delik durumlarına, basınç dayanımlarına ve birim ağırlıklarına göre gruplandırılması yapıla bilinir. Klinker tuğla, doğal tuğla, kiremit tuğla olarak adlandırılan bu yapı malzemeleri üretim şekli birbirinden farklıdır. Klinker tuğla makina üretimi olup yüksek basınç sistemi ile üretilmektedir. Doğal tuğla içeriğinde toprak ve kil vardır. Doğal tuğla hammaddesi olan toprak be kil madeni öncelikle içerisinde bulunan kireç ayrıştırılır ve ardından çamur haline getirilir. Pişirilmek üzere yaklaşık 1200 derecelik fırınlarda ortalama 8-10 saat boyunca oluşturulan çamur pişirilir. Doğal tuğla ya da el yapımı tuğlalar doğal yöntemlerle kurutulacak ise bahar aylarında veya sonbaharda kurutma işlemi yapılmalıdır. Yazın yapılanlar kızgın güneş dış yüzeylerini kurutup içlerini nemli bıraktığından kusurlu olurlar. Kururken meydana gelen çekme daha önce kurumuş olan kısımlarda çatlaklar oluşturarak tuğlaları zayıflatır. Tuğlalar kullanılmalarından iki yıl önce yapılırlarsa en yararlı olur; çünkü daha az zamanda kurumazlar. Tuğlalar çeşit çeşittirler: Blok tuğla, boşluklu tuğla, dolu tuğla, düşey delikli tuğla, fabrika tuğlası, harman tuğlası, kaplama tuğlası, klinker tuğlası, pres tuğla, sırlı tuğla, silika tuğlası, şamot tuğlası, yumuşak tuğla, ateş tuğlası vardır.

Kültür tuğlası kaplama ve Dekoratif tuğla dış cephe

Kültür tuğlası kaplama uygulamaları Ülkemiz gündemine 2000'li senelerden itibaren kullanılmaya başlanılmıştır. Son derece dayanıklı olan dekoratif tuğla kaplama ürünleri iç mekanlarımızdan tutun tüm sosyal hayatımızda karşımıza her alanda çıkmaktadır.
Kültür tuğlası kaplama malzemesi iç mekanlarınızı süsleyebildiğiniz gibi dış cephe kaplaması olarakta kullanabilirsiniz. Örneğin; bir villanın dış cephe kaplaması olarak dekoratif tuğla duvar kaplama ürünleri mekanınıza bir derinlik ve eskitme bir görünüm sağlayacaktır. Dekoratif tuğla dış cephe kaplaması olarak uygulanacaksa farklı hava şartlarına maruz kalacağından üzerine sürülecek olan solisyon malzemeleri ile ömrünü uzatabilirsiniz. Vernik, cila gibi farklı meteryallerle ürünü parlak ya da mat efektlerle sergileyebilirsiniz. Bu tarz materyallerle kültür tuğlası çok daha farklı şekillere bürünecektir.
Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu ve yapıştırıcı Kültür tuğlası uygulamasının en can alıcı noktası iyi derz vermekten geçer. Kültür tuğlası derz tekniği ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedeceğiz. Öncelikle kaplama tuğla derz dolgusu yapılacak alanda toz vb. pisliklerden arındırılmış olması gerekmektedir. Şahtaş Kaplama tuğla derz dolgusu bir kova içerisine su ilave edilerek karıştırılması gerekmektedir. Fazla su kullanılmaktan kaçınılması gerekmektedir. Derz dolgusu kova içerisinde ortalama 20-25 dk civarında dinlendirilmeye alınması gerekmektedir. Dinlendirilmiş olan kaplama tuğla flex derz dolgusu tekrar karıştırılarak derz dolgusu verme işlemine başlanabilir.
Kültür Tuğlası Flex derz dolgusu – Derz Tekniği
1- Derz poşeti ile derz verme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu temiz olan derz poşeti içerisine doldurulur, ardından arka ucundan sıkıştırılarak iki kültür tuğlası üzerine sıkılarak derz dolgusu doldurma işlemi yapılır.

Not:. Kültür tuğlası flex derz dolgusu uygulama esnasında kaplama tuğla ön yüzeyine bulaşırsa ıslakken silinmemesi gerekmektedir. Kuruduğu vakit tel fırça ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iz veya leke bırakacaktır.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği
2- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu silme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu iki tuğla arasına verildikten sonra bir ağaç dalı yardımı ile yüzeysel olarak taranmalıdır ardından kalıntı olarak kalan yüzeydeki derz dolgusu silinmelidir.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği
3- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu fırçalama işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu ağaç dalı yardımıyla silindikten sonra, yüzeyde oluşan derz kalıntıları tel fırça yardımıyla silinmelidir. Tel fırça kullanırken kaplama tuğla yüzeyinin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaplama tuğla flex derz dolgusu ilk yapıldığı gün renk olarak daha koyu renklerde olacaktır. Bir kaç gün geçtikten sonra istenilen derz dolgu rengi formuna kavuşacaktır.
Kültür tuğlası üretimi ve Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Mekanınızı yeniden dekore etmek çok sabır gerektirir ve çeşitli uğraşlar içerir. Dekorasyonuna karar verdiğiniz mekanlar için kullandığınız malzemeler su geçirmez olmalı, neme karşı dayanıklı olmalı ve hızlı bir şekilde yıpranmamalıdır. Mekanınızı yeniden dekore etmenin ve mekanınızın duvar dekorasyonunun uzun süre dayanabilmesinin mükemmel bir yolu doğal tuğla kaplama kullanmaktır. Bu güzel, sağlam ve dayanıklı dekoratif tuğla duvar kaplama canlı renkler ve tonlarda mevcuttur ve banyonuza rahatlatıcı ve sakin bir hava katar. Kültür tuğlası üretimi ve Dekoratif tuğla duvar kaplama hakkında bilmeniz gerekenler;
Dekoratif tuğla duvar kaplama, Uzun ömürlü, Dayanıklı ve Duvar Kusurlarını Gizler
Dekoratif tuğla duvar kaplamanın güzelliği, çok uzun ömürlü ve son derece sağlam olmasıdır. Dekoratif tuğla duvar kaplama, suya ve kimyasallara maruz kalmayı tolere edebilir. Dekoratif tuğla duvar kaplama, dış etkenlere maruz kaldığında rengini kaybetmez veya yıpranmaz. Ayrıca duvar kusurlarını örtbas etmek istiyorsanız, Dekoratif tuğla duvar kaplama ihtiyacınız olan şey. Çatlaklar ve lekeleri gizleyecektir, aynı zamanda renkli, canlandırıcı ve uzun ömürlü olacaktır. Mekanınızı dekore ederken hangi Dekoratif tuğla duvar kaplama modelini tercih etmeniz gerektiğinden emin olamayabilirsiniz. Dokulu Dekoratif tuğla duvar kaplama çeşitli malzemelerden temin edilebilir. Dairenizin, ofisinizin, ticari mekanınızın veya evinizin genel temasıyla ve dekoruyla uyumlu dekoratif tuğla duvar kaplama seçebilirsiniz.
Dekoratif tuğla duvar kaplama mekanınızda bam başka bir görüntü ihtişam yaratırken aynı zamanda mekanınıza derinlik katacaktır. Sade donuk bir duvardan ziyade dekorasyonun bütünüyle uyum yakalamış bambaşka bir perspektif sunacaktır.
Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok renk seçeneği mevcuttur. Eskitme bir görüntü ya da modern bir görüntü içerisinde uyum yakalayabileceğiniz alternatifleri mevcuttur. Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok zeminde rahatlıkla uygulanabilir. Örneğin alçıpan bir duvar ya da ytong duvar. Uygulama için çentikleme ve beton astarı ile mukavemeti arttırılır.
Dekoratif tuğla duvar kaplama fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı Dekoratif tuğla duvar kaplama modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.

Artpietra Kültür Tuğlası

Herkesin ilk duyduğunda anlamını merak ettiği kültür tuğlası çimento, pomza ve kum karışımı bir yapı malzemesidir. Artpietra kültür tuğlası içeriğinde bulunan pomza sayesinde cephe kaplama uygulamalarına ısı yalıtımı sağlamaktadır. Artpietra kültür tuğlası yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübeyle üretmiş olduğu kültür taşı ve kültür tuğlası ürünleriyle adından söz ettiren firmalar arasına girmiştir. Artpietra kültür taşı 7 farklı doku ve 4 farklı renk ile üretilmektedir. Artpietra kültür taşı Amorfo, Artpietra kültür taşı Roca, Artpietra kültür taşı Pizzara, Artpietra kültür taşı Montuno, Artpietra kültür taşı Corte ve Artpietra kültür taşı Rio olarak adlandırılmaktadır.

Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra kültür tuğlası soğuktan, sıcaktan, nemden, sudan, güneşten etkilenmediği için her ortamda uygulanabilir. Salon duvarı, tv ünitesi arkası, kolon, mutfak tezgâh arkası, şömine, barbekü, ocak duvarı, balkon duvarı, ofis duvarları, kafe restoran duvarları, bina girişleri gibi farklılık yaratmak istenilen her yere uygulanabilir. Artpietra kültür taşı uygulaması oldukça kolay olsa da kusursuz bir uygulama için deneyimli bir usta gerekir. Dekoratif doğal tuğlalarda yüzlerce form ve renk çeşitliliği olduğu için her mekâna özgü dekorasyonlar ortaya çıkar. Uzun yıllar sorunsuz, zahmetsiz bir kullanımı olduğu için ayrıca mekânlarda boya badana, bakım gibi masraflarınız olmaz. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Sinema salonları,Film seti, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra kültür tuğlası İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası olmak üzere iki showroom ile sizlere hizmet vermekteyiz. Artpietra kültür tuğlası uygulama ve satış hizmeti vermekte olan firmamızın diğer ürünlerini görmek için www.arkhestone.com web sitemizi ziyaret edebilir ya da 0216 3 244 244 nolu telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.