Doğal Tuğla

Doğal Tuğla Dokuları ve Renkleri

Doğal tuğla eski çağlardan itibaren yapının temel taşıyıcı malzemesi olmuştur. Ana ham maddesi toprak ve kil olan doğal tuğla eski ilkel yöntemlerle dökülmektedir. Kullanım ömürlülüğü açısından dekoratif tuğlalara kıyasla uzun ömürlü ve içeriğinde kimyasal madde boya bulunmamaktadır. Kullanım ömrü 50 yıl garantili olarak sertifikalanmıştır. Doğal tuğla ve doğal tuğla kaplama fiyatları ile ilgili iletişime geçiniz.

Tuğla-1Tuğla-2tugla-3tugla-4tugla-5tugla-6tugla-7tugla-8tugla-9tugla-10tugla-11tugla-12tugla-13tugla-14tugla-15tugla-16tugla-17tugla-18tugla-19tugla-20tugla-21tugla-22tugla-23tugla-24tugla-25tugla-26tugla-27tugla-28tugla-29tugla-30tugla-31tugla-32tugla-33tugla-34

 

Kültür tuğlası modelleri ve uygulamalarını görmek için kültür tuğlası linki tıklayınız…

Doğal Tuğla

 

Eski tuğla ilk çağlardan günümüze kadar kullanılan en eski yapı malzemesidir. Doğanın eşsiz kaynaklarından kil ve el emeğinin birleşmesi ile birçok eski yapıda ve günümüz mimarisinde fazlasıyla kullanılmaktadır. Eski tuğla içerisindeki kilin doğadan elde edilmesi ve kimyasal kanserojen maddeler içermemesi tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden biridir. Doğal tuğla ile eski tuğla artık yaşam alanlarınızda…

20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren kentleşmenin ve sanayileşmenin fazlalaşmasından kaynaklı olarak şehirlerin bunaltıcı ve gürültücü yapılara kavuşması, insanların eski doğal yapılara ve görünüme olan merak ve hasretlerini daha da arttırmıştır. Eski tuğla kullanımı bu sebeple sizi bir nebze de olsa şehrin sıkıcı bunaltıcı havasından kurtarıp daha ferah ve doğal olan eski yapılara götürecektir. Doğal tuğla ise sizleri eski yapılardaki ortamın sıcaklığına götürecektir.

Doğal Tuğla Kaplama

Doğal tuğla kaplama renk ve modelleri ile yaşam alanlarınızda sizlere birçok seçenek sunar. Havasını kaybetmiş demode olmuş bir ortamdan ferah ve doğal bir görünüme geçiş yapmış olursunuz. Duvarlarınızdaki eski tuğla kaplaması uzun ömürlü olmakla beraber kullanılan alanda doğal klima görevi de görmektedir. Kışın ortamdaki soğuk havayı alarak içerisindeki sıcak havayı ortama teneffüs etmesi tam tersi olarak ta yaz aylarında ortamdaki sıcak havayı alıp içerisinde barındırdığı serinliği dışarı teneffüs etmesi doğal tuğla modellerini seçme nedenlerinizden biri olacaktır.

 

Doğal tuğla kullanılan duvarlarınızı ahenk içerisinde ahşap ya da eskitme objelerle süsleyerek kendinize ait bir nostalji köşesine çevirebilirsiniz. Geçmişin bütün güzellikleri ve doğallığını yaratmak hayal gücünüzle birleşince, bakmaya ve vakit geçirmeye doyamayacağınız bir ortam yaratacaktır.

 

Doğal Tuğla ile evinizde farklı ortamlar

Doğal tuğla uygulamak için öncelikle vakit geçirmekten keyif aldığınız ortamdaki duvarları değerlendirmek daha faydalı ve keyifli olacaktır. Örneğin salonunuzdaki yemek masasının yanındaki duvarlar da uygulama yapmak yemek vakitlerinizi farklı ve keyifli hale getirecektir. Beğendiğiniz ve ortamı ile sizi büyüleyen restoran ortamını kendi evinizde yaratabilir ve misafirlerinizi kıskandıracak bir ortama sahip olabilirsiniz.

Doğal tuğla uygulaması ile beraber sıkıldığınız ve artık vakit geçirmekten eskisi kadar keyif almadığınız TV duvarınızı değiştirebilirsiniz. TV duvarınızdaki uygulama ve eskitme objelerle birlikte yarattığınız ortam sizlere bambaşka bir haz verecektir. TV izlemektense yarattığınız ortamı izlemek size daha keyifli gelecektir.

 

Doğal tuğla uygulaması ile farklı bir ortamda güne merhaba demek istemez misiniz? Yatak odanızda ki yerleşim ve renklere uygun olarak seçeceğiniz doğal tuğla modeli ve rengi ile çalışma hayatı ve günlerin sendromu ile değil yarattığınız ortam ile keyifli bir güne merhaba diyeceksiniz.

 

Eski tuğla ile ofis ve işletmelerde farklılaşmak

 

Günümüzde artan rekabet ve çalışma hayatının yoğunluğu, sıkıcılığı, ofis ortamlarının sıkışmış ve insanın üzerine gelen yapısı birçok kurumsal firmayı farklı ortamlarda çalışma zorunluluğuna itmiştir. İş yerlerinde farklı bir ortam yaratmak duvarlarınızda Doğal tuğla uygulaması ile kolay aynı zamanda eşsiz bir ortam yaratacaktır. Böylelikle dışarının gürültülü ve sıkıcı havasından kurtulup yarattığınız ortamda çalışmaktan daha çok keyif alacaksınız.

Daha farklı düşünecek olursak eğer, iş yerinizde oluşturacağınız doğal tuğla uygulaması ile farklı bir ortam yaratarak misafirlerinizi ağırlayabilir toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. Yarattığınız ortamın keyifli ve doğal bir yapıda olması misafirlerinizi de etkileyecektir.

Günümüzde insanların yemek yerken ya da bir şeyler içerken keyifli vakit geçirebileceği birçok seçenek bulunmaktadır. Doğal tuğla sahip olduğunuz işletmedeki duvarlarınız mekânınıza şık bir görsel kazandırmak için kullanabileceğiniz en etkili unsurlardır.

İşletmenizdeki duvarlarınızda doğal tuğla uygulaması ile bambaşka bir ortama sahip olup müşterilerinize cazip ve keyifli bir ortam sunacaksınız. Şehrin sıkıcı betonarme yapısından kaçmak ve ferah bir ortamda vakit geçirmek isteyenlerin tercih etme nedeni olacaksınız.

Arkhestone, hayalini kurduğunuz istediğiniz görünümü yaratmak için sizlere birçok seçenek sunar. Birbirinden özel tuğla doku ve modellerimizle duvarlarınızda farklı bir ambiyans yaratmak için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Eski tuğlanın asi, özgün ve doğal görünümü ile duvarlarınızda farklı bir etki yaratın. Ağırlık, drama ve özgünlüğü ekleyen bir stil oluşturun. Arkhestone satış mağazamızdan klasik veya modern restoranlar veya otel lobilerine, yaşam alanınızda birçok alanda kullanabileceğiniz model mevcuttur.

Şahtaş tuğla fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebiir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı tuğla modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır. Doğal Tuğla fiyatları ile uygulama konusunda bizimle iletişime geçiniz.

 

Doğal tuğla fiyatları kullanılan toprak ve kil renklerine

 

Doğal Tuğla Modelleri

Doğal tuğla 101-Red, Doğal tuğla 102-Orange, Doğal tuğla 201-Weathered, Doğal tuğla 202-Light Reclamation, Doğal tuğla 203-Dark Reclamation, Doğal tuğla 301-White Grey, Doğal tuğla 302-White Red, Doğal tuğla 303-White Brown, Doğal tuğla 304-White Black, Doğal tuğla 305-Grey, Doğal tuğla 306-Weathered Grey, Doğal tuğla 307- Classic Grey, Doğal tuğla 308-White Orange, Doğal tuğla 309-Scarlet, Doğal tuğla 310-Like Mix, Doğal tuğla 311-Pure White, Doğal tuğla 312-Majestic Dark, Doğal tuğla 313-Majestic Red, Doğal tuğla 314-Linear Blue, Doğal tuğla 315-Aegean, Doğal tuğla 316-Morris, Doğal tuğla 401-Buff, Doğal tuğla 402-Yellow Buff, Doğal tuğla 403-Winsorn, Doğal tuğla 404-Old Richmond, Doğal tuğla 405-Westminster, Doğal tuğla 406-Weathered Buff, Doğal tuğla 407-Weathered Yellow Buff, Doğal tuğla 408-Weathered Winsorn, Doğal tuğla 409-Curyouss, Doğal tuğla 410-Old Buff, Doğal tuğla 411-Light Curyouss, Doğal tuğla TA001, Doğal tuğla TA002 olarak adlandırılmaktadır.

Avrupa Yakası

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,

Anadolu Yakası

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Arkhestone Duvar Kaplamaları

0216 3 244 244
Sosyal Medya Hesaplarımız