Harman Tuğla

 

Barok dönem mimarisinden esinlenilerek üretilmiştir. Dekoratif tuğla duvar kaplamaları uygulama alanları ev, ofis , mağaza, villa, kır evi, kafe, restoran, kuaför, pastane, Güzellik merkezi, Spor salonu,otel lobi, okul, kongre merkezi, sinema salonları, gece kulüpleri, Fuar standları, Mobilya mağazaları, mimari ofisler, hastane dekorasyonu gibi her türlü mekanda kullanılır. Mekana şıklık, doğallık ve estetik kazandırır. Park bahçe duvarlarında, iç ve dış cephe kaplamalarında iç mimari dekorasyon, şömine uygulamalarında koridorda, tv ünitesi arkasında, yatak odasında, teras duvarlarında huzurlu sakin sağlıklı doğal mekanlar ortaya çıkıyor.
Dekoratif tuğla, Harman tuğla 2 farklı renk ile üretilmektedir.
Proje ve uygulama detayı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Harman Tuğla Dokuları

 

EfeNisa

 

Harman Tuğla

İlkçağlardan bu yana insanoğlunun ilk kullandığı yapı malzemelerden olan tuğla, çamurun kalıplanması ve fırınlanması ile elde edilmiştir. Her bölgenin toprak yapısına göre değişik renklerde olduğu gibi her topluluk kendi tarzını oluşturarak farklı ebatlarda üretmişlerdir. Tuğla duvar yapımında, tuğlalar binanın mimarisine göre dizilimleride farklılık göstermektedir. Tuğladan yapılan binalarda duvarlar aynı zamanda yapının taşıyıcısı durumundadır. Gerek ekonomik gerekçelerle gerekse yapı tekniklerinin değişmesinden dolayı tuğlanın kullanımı ve formatı değişmiştir. Binaların temel taşyıcısı olarak kullanılan tuğlalar yerini betonarme taşıyıcılara bırakmış ve duvar örme malzemesi olarak kullanılmıştır. Ancak tuğla kaplı duvarlar iç mekanlarda sağladığı dekoratif görünümü, dış mekanlarda estetik görünümünün yanı sıra bakım gerektirmeksizin yüzyıllarca kullanabilen bir yapı malzemesidir. Günümüzde sıva ile sonlandırılan duvarları harman tuğla ile dekore etmek mümkün hale gelmiştir.
Şahtaş kaplama tuğlası ile tuğla görünümlü duvarlar oluşturmak artık çok kolay. Tuğla kaplama duvar oluştururken harman tuğlalardan, modern tuğlalara kadar bir çok ürün alternatifi bulunmaktadır. Dekorasyonlarda genellikle tercih edilen eskitme tuğla kalıpları, yıkım yapılacak tuğla duvarlı binalardan sökümü yapılan tuğlalardan alınmakta olup, doğal ve gerçekçi görünümüne yaşamış eski tuğlalardan ulaşmaktadır.

Harman Tuğla

Harman tuğla, antik tuğla, doğal tuğla, restorasyon tuğlası, olarak da adlandırılan kaplama tuğlası uzun süre kullanabileceğiniz garantili bir üründür. Harman tuğla fiyatları, uygulama ve keşfi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Arkhestone olarak dekoratif tuğla modellerinin yanında Dekoratif taş, şahtaş el yapımı doğal tuğla ve duvar panelleri modellerimiz ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine hizmet vermekteyiz.
İstanbul İli Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Harman Tuğla- Dekoratif tuğla-Kültür Tuğlası-Doğal Tuğla-Kaplama Tuğla-Yapay Tuğla-Cephe Tuğlası-Harman Tuğla- Antik Tuğla-Tuğla duvar kaplama-Ateş Tuğla

Harman tuğla, Harman tuğla fiyatları, Harman tuğlalar, Harman tuğla duvar, Harman tuğla ölçüleri, Harman tuğla kaplama, Harman tuğla evler, Harman tuğla çeşitleri, Harman ateş tuğla, Harman tuğla boyutları, Harman tuğla çeşitleri, Harman çıkma tuğla, Harman tuğla duvar, Harman tuğla dekor, Harman tuğla duvarlar, Harman tuğla dekorasyon, Harman tuğla dekoratif, dekoratif Harman tuğla çeşitleri, dekoratif Harman tuğla fiyatları, eski Harman fiyatları, Harman tuğla fiyat, Harman tuğla fiyatı, Harman tuğla kaplama fiyatları, Harman kırmızı tuğla fiyatları, Harman harman tuğla, Harman tuğla kaplama, Harman kırmızı tuğla, Harman kırmızı tuğla fiyatları, dış cephe Harman tuğla kaplama, Harman tuğla modelleri, Harman tuğla ölçüleri, Harman tuğla satış, Harman tuğla yapımı