Kültür Taşı - Dekoratif Taş Duvar- Yapay Taş

Kültür taşı, doğanın milyonlarca yılda oluşturduğu güzellik, doğallık ve estetiği, yaşam alanlarınıza taşıyor. ... Hafif olmasının yanında, tasarım aşamasında birbirine uyumlu olarak dizayn edilmesi ve istenildiğinde kolayca uygun ölçüye getirilebilmesi, uygulama kolaylığı ve ekonomik olma özelliği ile sınıfında bir numaradır. Kültür taşı, yapay taş ve dekoratif taş duvar olarak da bilinmektedir. Çimento esaslı olup, üzerinde renk pigmentleri bulunmaktadır.

Kültür Taşı - Dekoratif Taş Duvar- Yapay Taş

Kültür taşı çimento, pomza ve kum karışımı bir yapı malzemesi olup, içeriğinde boya pigmentleri sayesinde farklı renk ve ebatlarda üretilmektedir. Kültür taşı üretimi aşamaları belli başlı arge gerektirmektedir. Kültür taşı üretiminin en önemli kısımı araştırma ve ürün geliştirme kısmıdır. Mühendislik harikası olan kültür taşı doğada milyonlarca yıl yaşamış ve yaşlanmış olan taşların irili ufaklı olarak seçilmesi ve kopyalanması ile başlanılmaktadır. Bu seçilmiş olan doğal taşlar yan yana geldiğinde bir bütünlük sağlaması gerekmektedir. Seçilmiş olan doğal taşlar arasında da eleme yapılarak kültür taşı üretimi için kalıplara dökülür.
Projeleriniz için özel fiyat ve farklı renklerde döküm Kültür taşı ya da kültür tuğlası için bizimle iletişime geçiniz.
Sizde eviniz, ofisiniz ya da kafeniz için kültür taşı ya da dekoratif taş duvar seçimi yapmakta zorlanıyorsanız. Uzman ve deneyimli kadromuzun görüşleri ile kültür taşı uygulaması yapabilirsiniz. Kültür taşı renkleri arasında seçim yaparken yapılacak olan alanınızın renk kontrasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kültür Taşı - Dekoratif Taş Duvar- Yapay Taş Modelleri

Birbirinden farklı doku ve ebatta üretimi gerçekleşen dekoratif taş duvar, kültür taşı modelleri arasında seçim yapmak çok zordur. Kültür taşı modelleri ve dekoratif taş duvar kaplama modelleri arasında seçim yaparken ilk olarak yapılacak olan duvar seçilmelidir. Seçmiş olduğunuz duvar da kullanmayı planladığınız kültür taşı modelleri arasında değerlendirme yaparken kültür taşı uygulaması yapılacak mekanın tüm özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; Dekoratif taş duvar uygulaması yapılacak olan alanın gün ışığı alan bir noktada yapılmasında fayda vardır. Gündüz günışığı alan noktada yapılan uygulamada aydınlatma kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer aydınlık olmayan ortamda kültür taşı, dekoratif taş duvar uygulaması yapılacak ise yapay taş uygulaması yapılacak alanda elektrik tesisatı için yer ayarlanması gerekmektedir. Kültür taşı, dekoratif taş duvar uygulamasını en iyi gösteren ışık gün ışığı renkleridir. Kültür taşı, dekoratif taş duvar uygulaması yapılmış alanlarınız temizlik ve boya gibi işlemler gerektirmemektedir. Bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kullanabileceğiniz bir dekorasyona sahip olacaksınız.

Kültür Taşı - Dekoratif Taş Duvar- Yapay Taş Dokuları

Doğada milyonlarca yıl yaşamış olan doğal taşlardan seçilerek birebir kalıpları alınan bu endüstriyel duvar kaplama malzemesi eskimiş, yıpranmış doku formlarını koruyarak üretimi gerçekleşmektedir. Fabrikalarda üretilmekte olan Kültür taşı, dekoratif taş duvar kaplama malzemeleri doğal taş duvar kaplama ürünlerinden daha hafiftir. Doku ve karakteristik özelliklerini doğal taşlardan alan Kültür taşı, dekoratif taş duvar kaplama malzemeleri profesyonel ellerde üretilmektedir. Doğal taşlardan hiç bir farkı olmayan kültür taşı, dekoratif taş duvar kaplama malzemeleri hepimizin duvar dekorasyonunu süslemektedir.
Doğadan ilham alınarak usta ellerle üretimi gerçekleşen Kültür taşı, dekoratif taş duvar kaplama ürünleri doğal dokuları kadar renkleri de bir o kadar gerçekçidir. Doğal dokusundaki yıpranmışlık esintisi kültür taşı dokularına da yansımıştır. Doğallıktan hoşlanan mimari yapıların vazgeçilmez yapı malzemesi olan kültür taşı, dekoratif taş duvar en önemli duvar dekorasyonu olmuştur. Kimi zaman arkadaşlarımızla sohbet ederken bir Cafe de, kimi zaman misafiri olduğumuz evin Tv ünitesi arkasında kimi zaman da çalışma ortamımızda ofislerde kültür taşı, dekoratif taş duvar dokularına denk gelmişizdir.


Kültür Taşı - Dekoratif Taş Duvar- Yapay Taş Uygulama

Kültür taşı, dekoratif taş duvar uygulaması göründüğü kadar kolay değildir. Usta ellere teslim edilmiş bir kültür taşı uygulaması hem mekanınıza değer katacaktır, hemde görsel bir şölen edasında mekanlarınıza farklı ambianslar katacaktır. Dekoratif taş duvar uygulama işlemi yapıldığı ilk günlerde renk olarak gözünüze koyu görünebilir. Bunun nedeni üretilen kültür taşının ıslak olması ve kullanılan yan ürünlerin ( Derz ve yapıştırıcı ) taze ve ıslak olması büyük bir etkendir. Dekoratif taş duvar uygulaması hava şartlarına göre 3 ila 7 gün içerisinde kendi renk ve formuna ulaşacaktır. Kültür taşı uygulaması herhangi bir usta tarafından yapılmamalıdır. Çünkü kültür taşı uygulaması yapıştırma ve derz uygulama işlemi normal seramik uygulamaları gibi değildir. Her ustanın sanatı değişik olduğundan tonlarca para vererek yapmaya çalıştığınız kültür taşı uygulamasının yanlış ellerle yapılmasını istemezsiniz.

Kültür taşı uygulaması yapılmadan önce uygulama yapılacak duvarın çentiklenmesi ve duvada tutuculuğu sağlamak amacıyla astar malzemesinin sürülmesi gerekmektedir. Aderansı arttırılmış duvar üzerine kültür taşı, dekoratif taş duvar kaplanmaya başlanabilir.

Comments are closed.