Mağaza Duvar Dekorasyonu

Dekoratif Doğal Tuğla-1Dekoratif Doğal Tuğla-2Dekoratif Doğal Tuğla-3Dekoratif Doğal Tuğla-4Dekoratif Doğal Tuğla-5Dekoratif Doğal Tuğla-6Dekoratif Doğal Tuğla-7Dekoratif Doğal Tuğla-8Dekoratif Doğal Tuğla-9Dekoratif Doğal Tuğla-10Dekoratif Doğal Tuğla-11Dekoratif Doğal Tuğla-12Dekoratif Doğal Tuğla-13Dekoratif Doğal Tuğla-14Dekoratif Doğal Tuğla-15Dekoratif Doğal Tuğla-16Dekoratif Doğal Tuğla-17Dekoratif Doğal Tuğla-18Dekoratif Doğal Tuğla-19Dekoratif Doğal Tuğla-20Dekoratif Doğal Tuğla-21Dekoratif Doğal Tuğla-22Dekoratif Doğal Tuğla-23Dekoratif Doğal Tuğla-24Dekoratif Doğal Tuğla-25Dekoratif Doğal Tuğla-26Dekoratif Doğal Tuğla-27Dekoratif Doğal Tuğla-28Dekoratif Doğal Tuğla-29Dekoratif Doğal Tuğla-30Dekoratif Doğal Tuğla-31Dekoratif Doğal Tuğla-32Dekoratif Doğal Tuğla-33Dekoratif Doğal Tuğla-34

Mağazası İç Dekorasyon

Günümüz mağazalarında ticaretin daha canlı olabilmesi için mağazaların dikkat çekici özelliklerinin olması gerekir. Mağazalar genelde bu dikkat çekme işini kampanyalarla reklamlarla çözmeye çalışsa da mağazaların dikkat çekip müşteri toplayabilmesi için kampanya ve reklamların yanında dekorasyonun da güzel bir şekilde oluşturulmuş olması gerekir. Büyüyerek ve gelişerek sektörde söz sahibi olmak isteyen giyim mağazası mutlaka dekorasyonuna önem göstermelidir. Çünkü mağazanın görünümü müşteri sayısını direk etkileyecektir.

Mağaza duvar dekorasyonu ile ilgili iç dekorasyonunu hazırlarken dikkat etmemiz gereken en önemli özellik mağazamızda kullanacağımız duvardaki ve raflardaki renklerle ürünlerin renklerinin uyumlu olması. Örnekle açıklamak gerekirse kot giyim üzerine mağaza açan biri duvarda ve raflarda mavi renk kullanırsa bunun hiçbir dikkat çekiciliği olmayacağı gibi mağazaya gelen müşteri içinde hiçbir şekilde çekici olmayacaktır.

 

Mağaza duvar dekorasyonu konusunda dikkat etmemiz gereken ikinci nokta bir ürüne sadece belli bir duvarda yer vermemeliyiz. Mesela 15 metre duvarımız var bu duvara sadece kot rafları yapmamalıyız. 3- 4 metrelik bir kot rafı ardından bir ayna koyabiliriz ardından duvarın geri kalan kısmını değişik ürünler için ayrılmış raflarla tamamlayabiliriz. Kasa kısmını kesinlikle mağazanızın giriş kısmına koymamalısınız. Ünlü bir firmanın yaptığı araştırmalara göre mağazaya gelen müşterilerin çok büyük bir kısmı sağ tarafa dönerek mağazayı gezmeyi tercih etmektedir. Direk kasayı karşısında gören müşteride ister istemez bir tedirginlik olacaktır.

Mağazanızda soft renklere yer vermeniz çekicilik anlamında yararlı olacaktır. Mağazanın boya rengiyle mutlaka raflar arasında ve tavan arasında bir uyum olmalı. Mesela beyaz bir tavan ve koyu renkli raflarla yine beyaz veya gri renkteki duvarlar uyumlu gözükecektir.

Mağazanız da aynalara sıkça yer vermelisiniz. Soyunma kabinlerinde mutlaka boy aynası olmalıdır. Ayrıca rafların yanında belli yerlerde de boy aynalarının olması birer avantajdır. Çünkü özellikle bayanlar ayna konusunda çok hassastır ve almak istediği ürünü üstüne doğru tutarak bir fikir elde edecektir. Bu sırada mağaza görevlilerinizi olumlu iletişimi de satışı olumlu yönde etkileyecektir.