Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

13 Farklı  Bahçe ve Balkon Dekorasyonu

13 Farklı  Bahçe ve Balkon Dekorasyonu

13 Farklı  Bahçe ve Balkon Dekorasyonu

Bahçeler ve balkonlar, huzur bulduğumuz, evlerin şüphesiz en güzel alanları. Bahçe ve balkon dekorasyonu yapmak için yüksek bütçeler ayırmak istemiyorsanız, el yapımı önerileri dikkate alabilirsiniz. Son zamanlarda minimalist tasarımlar revaçta olduğu için yaptığınız mobilyalarla çok benze tasarımları vitrinlerde görebilirsiniz.

 1. Doğa ile İç İçe Bir Mekan

Bahçe ve balkon tasarımlarında doğanın evinize girmesini engellemeyin. Doğal güzellikler, evinizin en dikkat çeken dekorasyonu olacaktır. Bahçenize ve balkonunuza bitkiler dikebilirsiniz. Biber, çilek gibi saksılarda yetişmesi mümkün olan bitki fidanları alın ve bitki köşesi oluşturun.

ilginizi çekebilir : kaplama tuğla 

 1. Ahşap Paletlerle Minimalist Tasarımlar

Ahşap paletler, son zamanlarda dikkat çeken ve birçok tasarımda kullanılan ürünlerdir. Bahçe ve balkon dekorasyonu yaparken tamamında bu paletleri kullanabilirsiniz. Üst üste monte ederek oturma alanları elde edebilir, sehpa ve masa olarak değerlendirebilirsiniz. Ahşap palet boyaları ile rengarenk yapılan tasarımlar, oldukça zarif ve natürel görünüyor.

 1. Saksılarla Bitki Köşesi

Bahçe ve balkon dekorasyonu doğal olsun istiyorsanız, evde saksı yapabilir, çeşitli bitkiler ekebilirsiniz. Saksı yapmak için su şişelerini ve kola şişelerini değerlendirin. Şişeleri farklı renklere boyayarak iplerle birbirilerine geçirebilirsiniz. Bir duvarı kaplayacak şekilde sarkık saksılar elde etmeniz mümkün.

 1. Renkli Kilimler

Eski kilimleriniz ve paspaslarınız varsa mutlaka bahçelerde, balkonlarda değerlendirmelisiniz. Renklerini beğenmiyorsanız, kumaş boyaları alarak çamaşır makinesinde renklendirebilirsiniz. Aynı zamanda kilimlerin üzerine minimalist çizimlerin yapıldığı tasarımlar da oldukça dikkat çekiyor.

ilginizi çekebilir : Size En Uygun Mobilya Seçmenize Yardımcı Olacak 12 Fikir

 1. Odak Noktası Mobilyalar

Mobilyalarınız dikkat çeksin istiyorsanız, salıncak tasarlayabilirsiniz. Bahçe ve balkon dekorasyonu yaparken evdeki eski mobilyalarınızı değerlendirin. Yüksek masalarınız varsa ayaklarını keserek etrafını minderlerle kaplayabilirsiniz.

 1. Alan Tasarrufu Sağlayacak Mobilyalar

Bahçeniz ve balkonunuz küçükse, alanı en verimli şekilde kullanmanın yollarını öğrenmelisiniz. Büyük masalar ve sandalyeler, sizin için iyi seçimler olmayacaktır. Evinizde kullanmadığınız örtüler ve halılar varsa keserek minder tasarlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz sehpalar ve masalar da küçük olmalı.

 1. Otantik Oturma Alanları

Eski eşyaların kullanıldığı alanlar, günümüzde otantik görünen ve dikkat çeken alanlar arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Bahçe ve balkon dekorasyonu için mobilya satın almanıza gerek yok. Evinizdeki eski eşyaları aynı renklere boyayabilir, takım elde edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Kafe Tasarımı İçin İzlenebilecek 7 Adım

 1. Modern Aydınlatma Armatürleri

El yapımı lambalar, mumlar ve gece lambaları ile bahçenizi daha zarif gösterebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri temin ederken yüksek bütçeler ayırmanız da gerekmiyor. Ampullerin etrafına ahşaplarla tasarımlar yapabilirsiniz. Evde mum yapmak da oldukça kolay. Farklı şekillerle tasarlayacağınız mumlar, son derece modern görünen bir alan yaratacaktır.

 1. Çalışma Alanı Yaratın

Bahçe ve balkon dekorasyonu yaparken kendiniz için verimli alanlar yaratabilirsiniz. Çalışma masanızı balkon ve bahçenizde değerlendirebilirsiniz. Çalışma köşesinde bir kasa içerisine kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz.

 1. Okuma Köşesi Fikri

Duvara monte edebileceğiniz raflardan kitaplık yapabilirsiniz. Kitap okuma köşesinde değerlendirebileceğiniz eski minderler ve koltuklar, verimli alanlar yaratmanız için yeterli. Okuma köşelerinin etrafını led ışıklarla kaplayarak son derece modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

 1. Küçük Balkonlar için Öneriler

Bahçe ve balkon dekorasyonu yaparken alanların küçük olması işinizi zorlaştırır. Ancak küçük bir balkona sahip olsanız da el yapımı dekorasyon parçaları ile istediğiniz görünümleri elde edebilirsiniz. Öncelikle evinizde kullanılmayan mobilyalar varsa ölçülerini balkonunuza göre ayarlayabilirsiniz. Duvara bitişik saksılar, minderler ve eski kilimlerle balkon tasarımı yapabilirsiniz.

 1. Küçük Bahçeler için Öneriler

Ahşap paletlerle bahçeniz için masa, oturma alanı ve sehpalar tasarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ölçülerle paletleri alarak üst üste koymanız bile yeterli. Eski kasaları, oturma alanında kullanabilir, dilerseniz kitaplık yapabilirsiniz.

 1. Renk Kullanmaktan Çekinmeyin

Bahçe ve balkon dekorasyonu yaparken dikkat çekecek renkleri kullanmalısınız. Kumaş boyaları ve ahşap boyaları ile istediğimiz her rengi elde etmemiz mümkün. Aynı zamanda duvarları da renklendirerek ortama daha sıcak bir hava verebilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın