Dekoratif Tuğla Modelleri

Arkhestone; Kültür Tuğlası, Dekoratif Tuğla duvar modelleri çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimiz desenleri birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Dekoratif Kültür Tuğlası, Dekoratif Tuğla ve çeşitleri ile ilgili bizi arayınız…

DEKORATİF TUĞLA MODELLERİ

Arkhestone Duvar Kaplamaları
“Yaşam alanlarınıza değer katar…”
Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli ürün ve hizmet anlayışını hep ön planda tutmayı başarmıştır, hep en iyiyi ve en farklı tasarım, dekorasyon anlayışıyla hareket etmektedir. Güçlü, zengin ve kaliteli ürün yelpazesiyle müşteri memnuniyetine her zaman önem vermiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür. Zengin ürün çeşitliliği ile piyasada yer alan en uygun fiyatları da sizlere yansıtarak ihtiyaçlarınızı tek bir elden gidermeniz konusunda yardımcı olmaktadır. Yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile dekorasyon sektöründe yapmış olduğu referanslarıyla ilkelerinden ödün vermeden, Türkiye’nin sayılı firmaları arasına girmiştir. Tüm iç mimari ve dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz dekoratif amaçlı olarak üretilen Kültür tuğlası ve kültür taşı, Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri ile iç ve dış mekanlarınız da eşsiz mekanlar yaratıyoruz. Isı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmekte olan ürünlerimiz. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restaurant, Spor Salonu, Kuaför salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

Dekoratif dekorasyon ürünleriyle evinizde, ofisinizde, cafenizde, mağazanıza dekorasyon hizmetleri veren Arkhestone Duvar Kaplamaları özellikle Dekoratif taş, Dekoratif tuğla, Doğal tuğla, Doğaltaş ve panel kaplamaları çeşitleriyle yaptığımız iç mekân ve dış cephe uygulamalarıyla eşsiz mekânlar yaratıyoruz. % 100 el yapımı sırlı seramik ve el yapımı tuğla kaplama modellerimiz ile restorasyon tuğlası, terracotta zemin kaplama ürün grubuyla mekanlarınıza değer katmaktadır.
Kültür tuğlası doku ve dekoratif tuğla uygulama görselleri bizi ziyaret edebilir. Kültür tuğlası satış ve uygulama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için 0216 3 244 244 no’lu telefondan müşteri temsilcilerimizle Hafta içi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Modelleri ve Dekoratif tuğla renkleri

Artpietra Dekoratif tuğla modelleri ve dekoratif tuğla renkleri

Old Brick Dekoratif tuğla modelleri; Old Brick Blanco OB-1311, Old Brick Crema OB-1313, Old Brick Rosa OB-1324, Old Brick Narranja OB-1334, Old Brick Cotto OB-1344, Old Brick Rojo OB-1346, Old Brick Marron OB-1353, Old Brick Ascuas OB-1356, Old Brick Gris OB-1363, Old Brick Antracita OB-1378 olarak adlandırılmaktadır.

Authentic Brick Dekoratif tuğla modelleri; Authentic Brick Ambar AB-1424, Authentic Brick Ascuas AB-1456, Authentic Brick Gris AB-1463, Authentic Brick Antracita AB-1478, Authentic Brick Combo1 AB-1483, Authentic Brick Combo2 AB-1486, Authentic Brick Combo3 AB-1488 olarak adlandırılmaktadır.

Thin Brick Dekoratif tuğla modelleri; Thin Brick Blanco TB-1211, Thin Brick Arena TB-1227, Thin Brick Rojo TB-1246, Thin Brick Marron TB-1253, Thin Brick Gris TB-1263, Thin Brick Antracita TB-1278 olarak adlandırılmaktadır.

Stick Brick Dekoratif tuğla modelleri; Stick Brick Crema Sb-1113, Stick Brick Cotto SB-1144 olarak adlandırılmaktadır.
Kültür tuğlası modelleri ana renkleri Beyaz tuğla, siyah tuğla ve kırmızı renk tuğla olarak tanımlanmaktadır. Metrajlı projeleriniz için renk çalışması yapılabilir.

Kültür tuğlası kulanım alanları ? Dekoratif tuğla uygulama alanları

Kültür Tuğlası, Dekoratif Tuğla çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimiz desenleri birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Kültür tuğlası kullanım alanları; Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Stüdyo, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Dükkan, Ev, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Dekoratif Kültür Tuğlası, Dekoratif Doğal Tuğla ve çeşitleri ile ilgili iletişime geçebilirsiniz…

Kültür tuğlası uygulama alanları; kültür tuğlası uygulaması sosyal yaşam alanlarında her bölümde karşımıza çıkmaktadır. Kültür tuğlası uygulama alanları arasında en çok Cafe, Restaurant, Mağaza gibi alanlarda dekoratif tuğla uygulamalarına denk gelmekte sinizdir. Kültür tuğlası uygulaması kolay ve dekoratif tuğla ağırlıkları doğal tuğlalara kıyasla daha hafiftir.

Kültür tuğlası fiyatları ? Dekoratif tuğla uygulama fiyatları

Kültür tuğlası fiyatları ortalama olarak 65 TL den 85 TL ye kadar değişen fiyatlarla satışı gerçekleşmektedir. Kültür tuğlası düz ve köşe tuğlası olarak satışı gerçekleşmektedir. İstanbul içinde istenilen bölgeye kargo ve Ambar vasıtası ile yönlendirme yapılmaktadır. Dekoratif tuğla uygulama ile ilgili ihtiyacınız olan yan ürünler kültür tuğlası derzi ve kültür tuğlası yapıştırma harcı malzemeleridir. Bu yapı kimyasalları malzemeleri ile paket sistem olan kültür tuğlası uygulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kültür tuğlası uygulama fiyatları İstanbul içi ortalama 140 TL ila 170 TL fiyatları arasında değişmektedir. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur yapılacak olan zeminin iyi hazırlanmasıdır. İyi hazırlanmış olan bir zemin üzerine çekilecek olan astar ile aderans arttırılarak dekoratif tuğla uygulamasına başlanabilir. Dekoratif tuğla uygulaması yapılırken 1,5 cm kalınlığında derz boşluğu için ortalama 1,2 cm kalınlığında derz çıtası kullanılması tavsiye edilir. Derz çıtası kullanılmayan yerlerde duvar yüzeyi belli aralıklarla çırpı ipi ile çizilerek ara boşluklar doldurulmalıdır. Kültür tuğlası et kalınlığı kadar derz boşluğu bırakılması gerekmektedir. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken ortalama olarak % 5 ila % 10 civarında fire vereceğini hatırlatmak gerekir. Dekoratif tuğla uygulama fiyatları yapılacak alan m2 ölçü birimine göre değişiklik gösterecektir.

Kültür tuğlası kaplama ve Dekoratif tuğla dış cephe

Kültür tuğlası kaplama uygulamaları Ülkemiz gündemine 2000’li senelerden itibaren kullanılmaya başlanılmıştır. Son derece dayanıklı olan dekoratif tuğla kaplama ürünleri iç mekanlarımızdan tutun tüm sosyal hayatımızda karşımıza her alanda çıkmaktadır.
Kültür tuğlası kaplama malzemesi iç mekanlarınızı süsleyebildiğiniz gibi dış cephe kaplaması olarakta kullanabilirsiniz. Örneğin; bir villanın dış cephe kaplaması olarak dekoratif tuğla duvar kaplama ürünleri mekanınıza bir derinlik ve eskitme bir görünüm sağlayacaktır. Dekoratif tuğla dış cephe kaplaması olarak uygulanacaksa farklı hava şartlarına maruz kalacağından üzerine sürülecek olan solisyon malzemeleri ile ömrünü uzatabilirsiniz. Vernik, cila gibi farklı meteryallerle ürünü parlak ya da mat efektlerle sergileyebilirsiniz. Bu tarz materyallerle kültür tuğlası çok daha farklı şekillere bürünecektir.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu ve yapıştırıcı

Kültür tuğlası uygulamasının en can alıcı noktası iyi derz vermekten geçer. Kültür tuğlası derz tekniği ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedeceğiz. Öncelikle kaplama tuğla derz dolgusu yapılacak alanda toz vb. pisliklerden arındırılmış olması gerekmektedir. Şahtaş Kaplama tuğla derz dolgusu bir kova içerisine su ilave edilerek karıştırılması gerekmektedir. Fazla su kullanılmaktan kaçınılması gerekmektedir. Derz dolgusu kova içerisinde ortalama 20-25 dk civarında dinlendirilmeye alınması gerekmektedir. Dinlendirilmiş olan kaplama tuğla flex derz dolgusu tekrar karıştırılarak derz dolgusu verme işlemine başlanabilir.

Kültür Tuğlası Flex derz dolgusu – Derz Tekniği

1- Derz poşeti ile derz verme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu temiz olan derz poşeti içerisine doldurulur, ardından arka ucundan sıkıştırılarak iki kültür tuğlası üzerine sıkılarak derz dolgusu doldurma işlemi yapılır.

Not:. Kültür tuğlası flex derz dolgusu uygulama esnasında kaplama tuğla ön yüzeyine bulaşırsa ıslakken silinmemesi gerekmektedir. Kuruduğu vakit tel fırça ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iz veya leke bırakacaktır.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği

2- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu silme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu iki tuğla arasına verildikten sonra bir ağaç dalı yardımı ile yüzeysel olarak taranmalıdır ardından kalıntı olarak kalan yüzeydeki derz dolgusu silinmelidir.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği
3- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu fırçalama işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu ağaç dalı yardımıyla silindikten sonra, yüzeyde oluşan derz kalıntıları tel fırça yardımıyla silinmelidir. Tel fırça kullanırken kaplama tuğla yüzeyinin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaplama tuğla flex derz dolgusu ilk yapıldığı gün renk olarak daha koyu renklerde olacaktır. Bir kaç gün geçtikten sonra istenilen derz dolgu rengi formuna kavuşacaktır.

Kültür tuğlası üretimi ve Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Mekanınızı yeniden dekore etmek çok sabır gerektirir ve çeşitli uğraşlar içerir. Dekorasyonuna karar verdiğiniz mekanlar için kullandığınız malzemeler su geçirmez olmalı, neme karşı dayanıklı olmalı ve hızlı bir şekilde yıpranmamalıdır. Mekanınızı yeniden dekore etmenin ve mekanınızın duvar dekorasyonunun uzun süre dayanabilmesinin mükemmel bir yolu doğal tuğla kaplama kullanmaktır. Bu güzel, sağlam ve dayanıklı dekoratif tuğla duvar kaplama canlı renkler ve tonlarda mevcuttur ve banyonuza rahatlatıcı ve sakin bir hava katar. Kültür tuğlası üretimi ve Dekoratif tuğla modelleri hakkında bilmeniz gerekenler;
Dekoratif tuğla duvar kaplama, Uzun ömürlü, Dayanıklı ve Duvar Kusurlarını Gizler
Dekoratif tuğla duvar kaplamanın güzelliği, çok uzun ömürlü ve son derece sağlam olmasıdır. Dekoratif tuğla duvar kaplama, suya ve kimyasallara maruz kalmayı tolere edebilir. Dekoratif tuğla duvar kaplama, dış etkenlere maruz kaldığında rengini kaybetmez veya yıpranmaz. Ayrıca duvar kusurlarını örtbas etmek istiyorsanız, Dekoratif tuğla duvar kaplama ihtiyacınız olan şey. Çatlaklar ve lekeleri gizleyecektir, aynı zamanda renkli, canlandırıcı ve uzun ömürlü olacaktır.
Mekanınızı dekore ederken hangi Dekoratif tuğla duvar kaplama modelini tercih etmeniz gerektiğinden emin olamayabilirsiniz. Dokulu Dekoratif tuğla duvar kaplama çeşitli malzemelerden temin edilebilir. Dairenizin, ofisinizin, ticari mekanınızın veya evinizin genel temasıyla ve dekoruyla uyumlu dekoratif tuğla duvar kaplama seçebilirsiniz.
Dekoratif tuğla duvar kaplama mekanınızda bam başka bir görüntü ihtişam yaratırken aynı zamanda mekanınıza derinlik katacaktır. Sade donuk bir duvardan ziyade dekorasyonun bütünüyle uyum yakalamış bambaşka bir perspektif sunacaktır.
Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok renk seçeneği mevcuttur. Eskitme bir görüntü ya da modern bir görüntü içerisinde uyum yakalayabileceğiniz alternatifleri mevcuttur. Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok zeminde rahatlıkla uygulanabilir. Örneğin alçıpan bir duvar ya da ytong duvar. Uygulama için çentikleme ve beton astarı ile mukavemeti arttırılır.
Dekoratif tuğla duvar kaplama fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı Dekoratif tuğla duvar kaplama modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.

Artpietra Kültür Tuğlası

Herkesin ilk duyduğunda anlamını merak ettiği kültür tuğlası çimento, pomza ve kum karışımı bir yapı malzemesidir. Artpietra kültür tuğlası içeriğinde bulunan pomza sayesinde cephe kaplama uygulamalarına ısı yalıtımı sağlamaktadır. Artpietra kültür tuğlası yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübeyle üretmiş olduğu kültür taşı ve kültür tuğlası ürünleriyle adından söz ettiren firmalar arasına girmiştir.
Artpietra kültür taşı 7 farklı doku ve 4 farklı renk ile üretilmektedir. Artpietra kültür taşı Amorfo, Artpietra kültür taşı Roca, Artpietra kültür taşı Pizzara, Artpietra kültür taşı Montuno, Artpietra kültür taşı Corte ve Artpietra kültür taşı Rio olarak adlandırılmaktadır.

Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra kültür tuğlası soğuktan, sıcaktan, nemden, sudan, güneşten etkilenmediği için her ortamda uygulanabilir. Salon duvarı, tv ünitesi arkası, kolon, mutfak tezgâh arkası, şömine, barbekü, ocak duvarı, balkon duvarı, ofis duvarları, kafe restoran duvarları, bina girişleri gibi farklılık yaratmak istenilen her yere uygulanabilir. Artpietra kültür taşı uygulaması oldukça kolay olsa da kusursuz bir uygulama için deneyimli bir usta gerekir. Dekoratif doğal tuğlalarda yüzlerce form ve renk çeşitliliği olduğu için her mekâna özgü dekorasyonlar ortaya çıkar. Uzun yıllar sorunsuz, zahmetsiz bir kullanımı olduğu için ayrıca mekânlarda boya badana, bakım gibi masraflarınız olmaz. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Sinema salonları,Film seti, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra kültür tuğlası İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası olmak üzere iki showroom ile sizlere hizmet vermekteyiz. Artpietra kültür tuğlası uygulama ve satış hizmeti vermekte olan firmamızın diğer ürünlerini görmek için bizi ziyaret edebilir ya da 0216 3 244 244 nolu telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.