Genel

Duvarlarınızı Dikkat Çekici Kılmanın Altın Kuralı: Duvar Süslemesi

Duvarlarınızı Dikkat Çekici Kılmanın Altın Kuralı: Duvar Süslemesi

Evinizin dekorasyon bakımından daha ne kadar güzel duracağını elbette düşünmüş olmalısınız. Ama buna yardımcı olacak ve daha hoş bir görünüm katacak olan duvar süslemesi detayını es geçmişseniz hemen denemelisiniz. Mobilyaların, aksesuarların ve daha diğer eşyalarınızın tam olarak ortaya çıkmasına duvarlarınızdaki detaylarda kolaylık sağlar. Bu yüzden tasarımı tamamlayacak olan harika dokunuşlar içermektedir.

Atmosferin ve bulunulan alanın havasını bir anda değiştirecek olan küçük dokunuşlar insanın dikkatini hakikaten çekmektedir. Güzel tasarlanmış olan duvar süslemesi rengi ve özel yapısıyla duvarınızda harika duracaktır. Bu da evinize canlılık ve bambaşka bir tarz katmaktadır.

Kanvas Tablolar

Son yılların en çok dikkat çeken tasarımlarından biri olan kanvas tablolar farklı modelleri ve boyutlarıyla harika bir görünüm  oluşturmakta. Duvarınıza alacağınız istediğiniz renk ve desendeki kanvas tablolar sayesinde duvardaki o soğuk ve boş hissiyatı kırmış olursunuz. Duvar süslemesi düşünenler için oldukça ideal olan bu kanvas tablolar dokusu ve duruşuyla da tarz yaratmaktadır.

Çerçeveler

Farklı boyutlardan oluşan çerçeveler ile duvarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Küçük ya da büyük ya da ikisi birden kullanacağınız çerçeveler duvarınıza gözünüze hoş gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Burada tamamen sizin yaratıcı yönünüz devreye girecek ve bu çerçevelerle harikalar yaratacaksınız. Renk, desen, kalite ve daha fazlası ile duvarda istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Çerçeveler duvar süslemesi anlamında hem modern hem de şıklık katacak türlerdendir.

Çoklu Resimler

Önceden büyük ve dikkat çekici tablolar daha çok kullanılmaktaydı. Ama bugün daha çok tablo ve minimalist tablolar daha çok tercih edilmektedir. İster zıt renklerle sterseniz tamamen sadeliği yakalayacağınız tonlarla duvarınızda harika bir köşe elde edebilirsiniz. Parçalı ve birbirini tamamlayacak olan küçük tablolarla oldukça estetik görünen bir alan tasarlayabilirsiniz. Bu fikir duvar süslemesi açısından oldukça modern ve şık durmaktadır.

Duvar Saatleri

Hepimizin evinde bir duvar saati mutlaka bulunur. Bu hangi odaya veya alana monte ettiğinizle alakalı olarak değişir. Artık günümüzde çok güzel şekilde tasarlanan saatler sayesinde duvarların görünümü mükemmel bir hal almıştır. Hatta bunun için özel tasarım saatler yapanlar ve üretenler de vardır. Duvar süslemesi bakımından sadece tablolar değil saatler de ön plana çıkmaktadır. İstediğiniz renk, boyut ve tasarıda saatlere ulaşmanız mümkün. Evinize en uygun ve tarzınızı en iyi yansıtacak olan duvar saatlerini alıp duvarınızdaki boşluğu doldurabilirsiniz. Birden çok duvar süslemesi seçeneği içinden duvar saatlerine de yer vermeniz önerilmektedir.

ilginizi çekebilir : kültür taşı

Duvar Rafları

Duvarları hem kullanışlı hale getirmek hem de o boşluğun yok olması açısından estetik anlamda da katkısı olan duvar rafları tam da tercih edilecek özelliklerde. Çünkü duvar rafları sayesinde istediğiniz aksesuarınızı da sergileyebilir hemen ulaşmak istediğiniz kitabınızı da buraya koyabilirisiniz. Duvar dekorasyonu için hem işlevsel hem de estetik görünen duvar rafları evinize hoş bir hava katacaktır.

Oturma odaları, salon ya da mutfakta da kullanılması mümkün. Açık raf kullanımı oldukça popüler olmuş ve modern bir boyut kazandırmaktadır. Dekoratif ürünlerle süsleyeceğiniz ve dolduracağınız duvar rafları ile duvar süslemesi konusunda alternatif oluşturmuş olursunuz.

Yazılı Baskı

Hayata bakışınızı gösteren kelimeleri duvara yansıtmaya ne dersiniz? Sözcüklerde birer duvar süslemesi olabilir. Yaşam alanınızı istediğiniz şekilde kişiselleştirebilir ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Hem yazılı hem de çıkartma şeklindeki baskılar ile duvarınıza farklı hava katarak hayal gücünüzü canlandırabilirsiniz. Süsleme türleri içinde bu tarz bir farklılık arayanlar için yazılı baskı oldukça ideal.

ilginizi çekebilir : kültür taşı modelleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir