Genel

Evinizdeki  Boş Alanları Değerlendirmek İçin 5 Tasarım Fikri

Evinizdeki  Boş Alanları Değerlendirmek İçin 5 Tasarım Fikri

Evinizi yenilediğiniz ya da dekore ettiğiniz zamanlarda harika tasarımlar ortaya çıkarmak istemeniz gayet doğal. Evinizde yer alan boş alanları da bu tasarımlarla doldurabilir ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu yüzden tasarım fikri olarak boş alanları değerlendirmek ve en iyi şekilde dekore etmek harika fikir.

  1. Kitaplıklar

Hemen hemen her evde dekor amaçlı da olsa kitaplıklara rastlamak mümkün. Birbirinden farklı tasarımlarda ve modellerde kitaplıklara ulaşmak da çok kolay. Evinizdeki boş alanlardan herhangi bir yere kitaplığınızı yerleştirebilir ve alanı bu şekilde kullanabilirsiniz. Farklı büyüklük ve özel tasarımlarla yapılan kitaplıklar hem estetik açıdan hem de kullanışlı olması bakımından evinizdeki boş alana güzel bir tasarım fikri olacaktır.

Merdiven altları ya da gömme vitrinler tarzında tercih edebileceğiniz kitaplıklarla pratik şekilde köşeler oluşturabilirsiniz. Fazla olan kitaplarınızı da bu alanlara yerleştirerek ortadan kaldırabilir ve kalabalıktan kurtulabilirsiniz. Tasarım fikri olarak kitaplıkları denemeniz her açıdan evinize hoşluk katacaktır.

ilginizi çekebilir : Villa Cephe Kaplama – Dekoratif Doğal Tuğla

  1. Mutfak Masası

Mutfağınızda yer alan masaları yemek yemek için ve farklı alternatifler eşliğinde kullanabilirsiniz. Mutfak ve salon arasındaki boş kısmı da küçük bir masayla doldurabilirsiniz. Bu küçük masa hem mutfağın görüntüsünü hem de işlevini daha çok artıracaktır. Salondaki alanın boş kalmamış olması da gözünüzü rahatsız etmemiş olur. Bu tasarım fikri sayesinde mutfağınızın fonksiyonel açıdan daha yaratıcı durması mümkün.

Mutfağınızın tarzına ve alanın büyüklüğüne göre özel tasarım masaları tercih edebileceğiniz gibi tek sandalyeli masalarla da modernlik katabilirsiniz. Böylelikle mutfağın estetik açıdan değişmesi ve en iyi şekilde kullanım kolaylığı sağlanmış olur. Mutfaktaki boş alan bu tasarım fikri için oldukça uygun.

  1. Bahçe Köşesi

Bahçe köşeleri genel olarak bakıldığında hiçbir zaman ayrı olarak düşünülmemektedir. Yani bu köşe için kimse alan oluşturmaz. Ancak evinizdeki boş bir alanı hemen bu amaç için kullanmak gayet mantıklıdır. Hem boş alan değerlendirilmiş olur hem de köşenin kattığı atmosfer sayesinde güzel bir görünüm elde edilebilir. Buna ek olarak evin huzurlu ve ferah ortama kavuşması için çiçeklerden, bitkilerden yararlanmak oldukça güzel bir tercih. Doğru renkler ve güzel çiçek seçimleriyle bu tasarım fikri hayata geçirildiğinde evinizde adeta doğayla bütünleşmiş gibi görünen bir bahçe köşesi oluşturmuş olursunuz.

  1. Çatı Katı

Çatı katı evde çoğunlukla boş bırakılan alanlardandır. Bu aşanları ihtiyacınız dahilinde kullanmak ve dekore etmek sizin elinizde. İster bir çalışma alanı ister oyun köşesi ya da banyo ile buranın işlevini artırabilirsiniz. Ya da fazla eşyalarınızı buraya koyabilir ve düzenli durmasını sağlayarak evinizi ferahlatabilirsiniz. Bu tasarım fikri tamamen muhafaza alanı gibi de düşünülerek eşyalarınızı burada saklamanız mümkün.

İlginizi Çekebilir : Tv Ünitesi Arkasına Taş Kaplama Dekoratif Taş

  1. Duvardaki Saksılar

Duvarlar bakıldığında her zaman daha boş görünen alanlardandır. Buralara tablolar, çerçeveler, resimler yerleştirilir. Ancak duvar saksıları ile de tamamen farklı duracak bir hava katılabilir. Rengarenk çiçeklerin olduğu saksılar duvara monte edilerek estetik açıdan atmosferin değişmesi sağlanabilir. Evin en doğal ve huzur verici alanlarından biri haline gelmesini sağlayacağınız duvarları tasarım fikri olarak değerlendirmeniz harika olacaktır.

Hayalinizdeki görünümü yakalamak için en sevdiğiniz çiçekleri saksılarla sergileyebilirsiniz. Hem yeşil alan hem de renkli çiçeklerin bütünlüğü yaratıcı yanınızı ortaya çıkaracak ve evinize samimiyet katacaktır. Tasarım fikri açısından gayet sıcak ve mantıklı gelen bu saksıları denemekte fayda var. Boş alanların doldurulması göz yormayacak şekilde yapıldığı müddetçe gerçekten iyi bir fikir gibi görünmektedir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir