Genel

Göz Alıcı Restoran Dekorları

Göz Alıcı  Restoran Dekorları

İnsanlar yemek yerken ortamın da dizaynı ve dekorasyonu ile ilgilenir ve önem gösterirler. Bu nedenle restoran dekoru tasarımları müşterilerin beğenisi doğrultusunda oluşturulmalıdır. Restoranın duvarlarından giriş dekorlarına, masaların ve sandalyelerin düzeninden desen ve renklerine her ayrıntı özenle belirlenmelidir.

Yazımızda sizlere restoranların dekorasyonu hakkında ilgi çekici fikirler sunacağız. Ayrıca keyifli yemeklerin yendiği ortamların oluşmasına katkı verecek tasarımları anlatmaya çalışacağız. Göz alıcı olarak belirlediğimiz 7 restoran dekoru alternatifini sizlerin tercihine bırakacağız.

Restoran Dekoru Örnekleri Nelerdir?

Her gün olmasa da insanlar bazen evleri dışında restoranlarda yemek yemeyi tercih edebilirler. Arada sırada gidilen restoranların dekorasyonlarının göz alıcı ve müşterilerin beğeneceği tasarımlarla dizayn edilmesi önemlidir. Bu sebeple restoranların daha nasıl güzel bir görünüme sahip olabileceğine dair dekorasyon fikirlerine hâkim olmak gerekir. Sizlere derlediğimiz göz alıcı yedi restoran dekoru listemizi maddeler halinde sıralayalım.

ilginizi çekebilir :Duvarlarınızı Dikkat Çekici Kılmanın Altın Kuralı: Duvar Süslemesi

1. Havadar ve Parlak Ortam

Restoranlar insanların yemek yemeye gittikleri bazen daha önceden hazırlanmış yemekler arasından tercih yapabilirsiniz. Bazen ise sipariş ile yemeğinizin hazırlandığı mekanlardır. Yemek yediğiniz yerde iştahınızın artması ve daha ferah bir ortam olması oldukça önemlidir. Geniş bir mekân ve gündüz güneş ışığı ile aydınlanan gece ise güzel bir aydınlatma seçilen restoranlar göz alıcı olabilir.

2. Modern Tasarımlar

Endüstriyel ve modern tasarımların restoran dekoru olarak tercih edilmesi yemek işletmelerine yenilikçi bir tarz kazandırmaktadır. Oldukça pratik ve kullanışlı dizaynlar ile oluşturulan restoran tasarımları insanların yemek yerken fazla detaylarla göz yorgunluğunun önüne geçebilir. Modern çizgiler ve metal ile endüstri malzemelerini andıran eşyalarla ile dizayn edilmiş restoranlar oldukça şık görünür.

ilginizi çekebilir : Evinizdeki  Boş Alanları Değerlendirmek İçin 5 Tasarım Fikri

3. Rahat Masa ve Sandalyeler

Konforlu bir ortamda bir akşam yemeği veya güzel bir sabah kahvaltısı yapmak için bir restorana gidebilirsiniz. Belki birkaç saat vakit geçireceğiniz restoranda oturacağınız sandalye ve yemeğinizi yiyeceğiniz masanın rahatlığı sizleri ekstra mutlu edecektir. Restoran dekoru oluşturulurken masa ve sandalyelerin restoran içerisindeki yerleşimi de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

4. Denize Karşı Bir Restoran

Deniz kenarı olan şehirlerde rastladığımız restoranlar oldukça keyifli yemek mekanlarıdır. Denize sıfır yemek restoranlarda yiyenlerin dalgaların sesi ile huzur bulduğu dekorasyonlar oluşturulabilir. Bu restoranlarda müşterilerin hemen hepsinin denizi göreceği şekilde bir oturma düzeni sağlanabilir. Ayrıca restoran dekoru denizin güzelliği ile harmanlanabilir.

5. Sıcak Atmosferli Restoranlar

Romantik bir akşam yemeği, bir evlilik yıldönümü veya loş bir ortamda yenecek yemekler için sıcak bir atmosfer gayet güzel olur. Sevgililerin, aşıkların yılların eskitemediği evlilerin ara sıra duygusal bir ortamda sıcak bir atmosferi bulunan restoranda bulunmak isteyebilirler. Bu tarzda dizayn edilmiş restoran dekoru bulunan mekanlar konsept olarak daha romantik akşamları çağrıştırabilir.

6. Açık Hava ve Bahçeli Restoran Dekorasyonları

Doğa ile iç içe oluşturulmuş restoranlar yeşil ve insanlara huzur veren mekanlardır. Açık hava ile oksijeni bol bir ortamda bahçeli bir restoran dekoru tasarımı cennetten bir köşeyi anımsatabilir. Çocuklu aileler için daha geniş alanlı bu restoranlar daha çok tercih edilen yemek yeme alanları olabilir.

7. Restoran Dekorunda Renk ve Desenler

Restoranların renk tercihleri sunulan yemek türüne göre değişebilirken farklı etkenler de restoran rengini belirleyebilir. Örneğin bir balıkçı restoran denizin renklerinden esinlenilerek mavi ve beyaz olabilir. Et ürünleri ile meşhur bir restoran dekoru tasarlanırken de daha koyu tonların kullanıldığı renkler seçilebilir. Restoranlarda kullanılacak desenler de tasarıma katkı sunan restoran temasını yansıtan simge ve şekillerden oluşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir