DEKORATİF TAŞ

İç ve Dış Mekan Dekoratif Kültür Tuğlası Kaplama

İç ve Dış Mekan Dekoratif Kültür Tuğlası Kaplama

Doku ve görseller için tıklayınız…

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.
Please make sure that you didn't enabled option: Images of the Current Gallery. Option should have Show value to show images.

Dekoratif Tuğla

Dekoratif tuğla 2000 li senelerin başında duvar dekorasyonu amaçlı olarak üretilmiş olup günümüz de çoğu Cafe, Restoran, Ofis ve Mağaza iç mekan tasarımlarında duvarlarımızı süslemektedir. Kaplama tuğlası olarak bilinen bu dekorasyon malzemesi doğal tuğlalara kıyasla daha ekonomik ve farklı renk seçeneklerine sahiptir. Dekoratif tuğla uygulaması yapılmış bir dekorasyona sahip mekanlar daha zengin ve ihtişamlı duruşlarıyla farkındalık yaratmaktadır.

Kültür tuğlası Fiyatları

Ortalama ağırlıklıkları 23 ila 30 kg arasında olan kültür tuğlası uygulama maliyetleri diğer kaplama malzemelerine kıyasla daha ekonomiktir. Kültür tuğlası fiyatları renk, doku ve modeline göre değişmektedir. Eskitme dokulu kültür tuğlası fiyatları metrajınıza göre değişmekte olup ortalama 50 TL civarındadır. Kültür tuğlası fiyatları doğal tuğlalara kıyasla % 20 daha ucuz olup, kutular halinde teslim edilmektedir.

Tuğla duvar kaplama

Kimi zaman bir kafede, kimi zaman çalışma ortamımız olan ofislerde tuğla duvar kaplama sıklıkla karşımıza çıkmakta ve doğal tuğlalardan ayırt edilemeyecek kadar profesyonel görsellikte mekanlarda kullanılmaktadır. Tuğla duvar kaplama olarak en çok tercih edilen renkler kırmızı ve beyaz tonlardır.
İç ve Dış Mekan Dekoratif Kültür Tuğlası Kaplama örneklerimiz için tıklayınız…

Tuğla kaplama fiyatları

Özellikle dış cephelerde kullanılmakta olan tuğla kaplama fiyatları yaz ve kış mevsim şartlarına uygun kalitede üretilmektedir. Dış mekanda kullanılan tuğla yaz ve kış mevsim şartlarına göre imal edilmektedir. Sıcağa ve soğuğa dayanıklı olan bu tuğla kaplama fiyatları ortalama olarak 80 TL civarındadır.

Kaplama tuğla

Makine üretimi ve el yapımı kaplama tuğla olarak ikiye ayrılmaktadır. El yapımı kaplama tuğla makine üretimi kaplama tuğlalara kıyasla daha ekonomik olup, ömür olarak da daha uzun ömürlüdür. Kaplama tuğla içeriğinde kullanılan madenlerle renklendirilmektedir. Kaplama tuğla yapımında renk pigmenti kullanılmamaktadır.

İç cephe tuğlası

İç mekanlarda Tv ünitesi arkasına ya da Ofis, daire tasarımlarında kullanılan iç cephe tuğlası farklı renk ve dokularda üretilmektedir. Kişisel beğenilerinize göre sunulan iç cephe tuğlası kendi tarz ve tasarım zevkinize göre renklendirebilir ve uygulamasını yapabilirsiniz.

Dış cephe tuğlası

Genellikle bina giydirmesi ve Okul cephelerinde kullanılan dış cephe tuğlası olarak bilinen kaplama tuğlası uzun ömür olup, uygulaması yapılan alanlarda tekrar boya gerektirmeyen ekonomik bir üründür. Dış cephe tuğlası çeşitleri çok fazladır. Dış cephe tuğlası fiyatları 40 TL den başlayıp, 120 TL ye kadar çıkmaktadır.

İç ve Dış Mekan Dekoratif Kültür Tuğlası Kaplama örneklerimiz için tıklayınız…

ilginiz çekebilir : Doğal Tuğla- Dekoratif Tuğla Duvar- Kaplama Tuğlası

Dekoratif tuğla fiyatları

Duvar dekorasyonunuz da kullanmayı planladığınız dekoratif tuğla fiyatları uygulama dahil olarak metrajınıza bağlı olarak 120 TL ila 180 TL arasında değişmektedir. Dekoratif tuğla fiyatları uygulana istenilmediği taktirde 50 TL den başlayıp, 80 TL ye kadar çıkmaktadır. Uygulama yapacağınız alanda dekoratif tuğla seçerken mekanın renk ahengine ve konumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Dar alanda yapılacak koyu renkler mekanınızı daha küçük göstereceğinden açık renk tonlu dekoratif tuğlaları seçmenizde fayda vardır.

Beyaz tuğla kaplama

Dekoratif tuğlalar arasında en çok tercih edilen renklerden biri beyaz tuğla kaplama renkleridir. Beyaz renk mekana hem sıcaklık katacaktır, hemde beyaz tuğla kaplama uygulama yapılan alanı geniş ferah gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir