DEKORATİF TAŞ

Kafe Dekorasyonu- Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Kafe Dekorasyonu- Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Kafe özellikle genç kesimin bir araya gelerek sıcak sohbet ettiği, günün belirli zamanlarında vakit geçirmek çay , kahve içip, yemek yenilecek bir konum olarak düşünülmektedir. Ama aksi kafe işinde bir girişimcinin iki konuya çok dikkat etmesi gerekiyor. Kafe dekorasyonu denilince akla ilk olarak maliyetler gelmektedir.

Kafe Dekorasyonu- Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama örnekleri için tıklayınız…

Kafe Açarken dikkat edilmesi gerekenler
1- Kafe açılacak mekanın konumu iyi hesaplanması
2- Kafe’de sunulacak içeriğin ve müşteri olacak hedef kitlenin iyi belirlenmesi gerekiyor.

Basit bir anlatımla müşteri kitlenize en uygun yerde ve en iyi şekilde nasıl hizmet vermeniz gerektiğini iyi belirlemelisiniz. Kafe açarken yatırım miktarları yapılacak yerin konumuna ve şekline göre değişmektedir. Yatırım miktarı 20 bin TL ile 200 TL nin üzerinde rakamlar

Sık açılan cafe türleri
1- Öğrencilere yönelik kafeler
2- Ailelere yönelik kafeler
3- Gençlere yönelik kafeler

Bu tarz cafeler ülkemizde en yaygın olan ve en sık açılan kafe türleridir. Ailelere yönelik kafelerde müşteri çekmek daha zorken özellikle öğrencilere yönelik kafeler daha fazla talep almaktadır. Kafelerde kazanç oranları genellikle bir işletmeyi ayakta tutacak kadar kazandırmaktadır. Buradaki kazanç oranı ise müşteri ile bağlantılıdır. Öğrenci ucuz ister diye satılan ürünlerdeki kar marjını az tutmak sizin ve işletmenizin zarara uğramasına sebep olmaktadır. Çok pahalı olması da eğer gerçekten kaliteli içerikler sunmuyorsanız müşteri kaybetmenize neden olacaktır. Bu yüzden hedef kitlenize cafelerde sunacağınız menülere ve fiyatlandırma politikasına çok dikkat etmelisiniz. Bu nedenle kafe dekorasyonu sizin ve müşterilerinizin değerlendirmesi adına çok önemlidir.

Zarar eden bir cafenin hikayesi.
Geçen sene 40 bin liralık bir yatırımla bulunduğumuz ilçede ailelere ve gençlere yönelik bir cafe açıldı. Dekorasyon kırmızı ağırlıklı ve gerçekten kaliteli mobilyalar ile yapılmıştı. Dışarıdan bakıldığında ve cafenin ferahlığı göz önüne alındığında yatırımcının buradan iyi para kazanabileceği düşünülüyordu fakat çok geçmeden 6 ay gibi kısa bir sürede cafe kapandı ve içerisindeki tüm dekorasyonla birlikte satıldı. Şimdi bu cafenin yerinde bir partinin genel merkezi bulunuyor.
Peki cafe açan girişimcinin yanlışları neydi.
1- Kafe işini bilmeden yatırım yapması.
2- Kafe işi için gereken iş planı ve fizibilite (yapılabilirlik) araştırmasının yapılmaması.
3- Kafede sunulacak menünün üzerinde detaylı çalışılmaması.
4- Kafe işletmecisinin müşterilere farklılık sunmaması
5- Kafe için gerekli pazarlama ve reklam çalışmalarının yapılmaması

Yukarıda saydığımız nedenlerle işletme kar etme konusunda sıkıntı yaşamış ve Kafe kapatılmıştır. Kafe dekorasyonu kadar önemli olan bu maddeler yerine getirilmeli ki işletme istenilen seviyeye ulaşmalıdır.

Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Kafe dekorasyonu tamamlayıcı unsurlarından bire de duvar kaplaması olarak yapılan dekoratif tuğla duvar kaplama uygulamasıdır. Gerek Uygulama kolaylığı, gerekse maliyetleri açısından ekonomik olan dekoratif tuğla duvar kaplama ürünleri tamda aradığınız dekorasyon malzemesidir. Dekoratif tuğla farklı renk ve alternatifleriyle mekanınıza ve işletmenize artı değer katmaktadır.

Kafe, mağaza, restorant, ofis vs gibi alanlarınızda dekoratif tuğla duvar kaplama uygulaması son dönemlerin en çok kullanılan dekorasyon uygulamasıdır. Dekoratif tuğla duvar kaplama fiyatları ortalama olarak 55 TL ile 75 TL arasındadır. Farklı renk ve model seçeneklerinde tarzınıza uygun modeli seçerek sizlerde bu dekoratif tuğla sıcaklığını hissedebilirsiniz.

Dekoratif tuğla görselliğiyle ve doğal yapısı ile birçok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda yer almaktadır. Ayrıca, Pastane, Bar, Kafe duvar dekorasyonu, Restoran duvar dekorasyonu, mağaza dekorasyonu, ofis duvar dekorasyonu, Kuaför salonu tasarımı, Güzellik Merkezi duvar kaplaması, Spor salonu duvar dekorasyonu, otellerde, daire içlerinde salon tv ünitesi arkasında sıklıkla karşımıza çıkmakta olan dekoratif tuğla sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır. İç cephe ve Dış cephe duvar kaplama ürünü olarak alternatif çözümler üretebilirsiniz.

Dekoratif Tuğla fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı kültür taşı modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.
Ataşehir Showroom
Arkhestone Duvar Kaplamaları
3004 Cadde No. 109/B
Ataşehir / İSTANBUL
0216 324 42 44

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir