DOĞAL TUĞLA, Kültür Taşı

Kaplama Tuğla Arkhestone

Kaplama Tuğla- Arkhestone

Dekoratif Estetik

Dekorasyon hem ev hem de iş yerleri için oldukça önemli bir kavramdır. Herkes ev ya da iş yerinin insanlar tarafından beğenilmesini umut eder. Ve özellikle iş yerleri açısından göze hoş gelen dekoratif çalışmalar olumlu anlamda kazanımlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu dekoratif tasarımlarda son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan çeşitlerden birisi ise kaplama tuğla yöntemidir. Yapı olarak fiberglas, polyester ve doğal taş tozundan oluşmaktadır. Gerçekten tercih edildiği alanlara tüm doğallığı ile pozitif enerji vermektedir. Ayrıca doğal tuğla kaplama yöntemindeki malzemelere hiç bir şekilde katkı maddesi ilave edilmemektedir.

Tüm yüzeylere rahatlıkla kullanılabilir ve ustalık açısından istenilen bölgelere monte etmek oldukça zahmetsizdir. Üstelik birden farklı seçenekleri bulunmaktadır. Tercihe göre farklı renklerde tuğlalar da seçilebilmektedir. Doğal tuğla kaplamanın oldukça fazla avantajları vardır. Örneğin; görüntü ve doku olarak uygulanan yüzeyde tam anlamıyla doğal taş performansı göstermektedir. Doğal taş kullanımlarında zaman zaman karşılaşılan dökülme ve derz boşluğu gibi sorunlar ortadan kalkar. Montajı sırasında hiç bir inşaat pisliği ortaya çıkmaz. Demonte özelliği ile istenildiğinde montaj edildiği alandan sökülerek istenilen alana yeniden monte edilebilir. Ayrıca su ve nemden etkilenmediği için bu tarz sorunlar bulunan duvarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Güneş ışığı, su, yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmediği için hem iç, hem de dış alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Birebir taş görüntüsü bulunmaktadır ve dokunulduğunda gerçek taş hissi vermektedir. Bakım açısından da oldukça rahattır. Hiç bir şekilde bakım gerektirmediği gibi yıkanıp silinebilmektedir. Doğal tuğla yapısında kanserojen madde bulundurmadığı için insan sağlığına zarar vermez. Kullanımı oldukça kolay olan kaplama tuğla panelleri vida ve dübel yardımı ile sıvası bitmiş yüzeyler de dâhil tüm yüzeylere kolayla monte edilebilir. Ayrıca doğal tuğla uygulaması yapılan yüzeyler üzerine dekoratif eşya ya da süsler de asılabilir. Oldukça hafif olmasından dolayı portatif stantlara da kolaylıkla monte edilebilmektedir.

Darbelere karşı dayanıklı olduğundan dolayı darbe emici özelliği bulunmaktadır. Montaj yapılacak yüzeyde elektrik anahtarı ya da priz olması halinde bu bölümler kesilerek uygun hale getirilebilir. Oval bölgeler için esnek bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolaylıkla yüzeylere uygulanabilir. Ayrıca monte edildiği mekânlarda farklı görünümler elde edilmesi için derzli ve derzsiz olarak kullanım seçenekleri bulunmaktadır. Isı, nem ve ses yalıtımını güçlendirir. Doğal tuğla kaplamaları uygun fiyatta olduğu kadar uzun ömürlü olması ile de insanlar tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir.

Kaplama Tuğla Kullanım Alanları

Doğal tuğlalar eski zamanlardaki evlerin havasını yansıttığı için geçmişe özlem duyan insanların evlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca antik görüntüsü ve doğal dokusuyla da işyerlerinin sıkça tercih ettiği kaplama tuğla yöntemi her kesimden insana da hitap etmektedir. Ofis ortamının sıkıcılığından ve stresli işlerin çokluğundan sıkılan insanlar içinde doğal tuğla uygulaması oldukça yararlı bir seçimdir. En azından insanlar, işler yoğunlaştığında çevrelerine baktığında doğallıktan kaynaklı bir rahatlık hissedeceklerdir ve işlerine daha kolay adapte olabileceklerdir. Bekleme salonları, oteller, kuaförler, cafe ve restaurantlar doğal tuğla kaplamalarının sıkça kullanıldığı mekanlardandır. Otellerin dış mekanlarında farklılık ve şık bir görünüm oluşması için dekorasyon şirketleri tarafından kaplama tuğla fazlaca kullanılmaktadır.

Kafe dekorasyonu yanı sıra Pastane duvar dekorasyonlarında kaplama tuğla yapılmış birçok mekan görebilirsiniz. Örneğin; Gece kulüpleri, fasıl ve meyhaneler, restaurant, bar, pub, bistro gibi mekanlar dekoratif tuğla kaplama malzemesi ile duvar dekorasyonlarını eskitme tuğla ya da barok tuğla modelleri ile tasarlamaktadır. Tatil köyü, otel ve dinlenme tesisleri doğal tuğla modelleri ile duvar dekorasyonlarına farklılık katmaktadır. Film stüdyolarında, sahne arkası duvarlarında kullanılan dekoratif tuğla tv izlerken bile sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kaplama tuğla fiyatları ile tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restaurant, Spor Salonu, Kuaför salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.

İç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan kaplama tuğla fiyatları, modelleri, çeşitleri, renkleri arasında seçim yapmak zor olsa da dekorasyon konusunda uzman kişilere danışmanızda fayda vardır. Dekoratif tuğla dokuları ve uygulama fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. İç mekan tasarımlarında en çok tercih edilen dekoratif tuğla renkleri arasında beyaz ve kırmızı tonlar tercih edilmektedir. Siyah dekoratif tuğla ile dış mekan ve geniş mekan projelerinde tercih edilmektedir. Diğer renk alternatifleri ise sarı tuğla, antrasit tuğla ve krem renginde dekoratif tuğlalardır.

Kaplama Tuğla Maliyeti

Doğal tuğla kullanım yerlerinin ve sıklığının artmasında en önemli faktörlerden birisi de fiyatının oldukça uygun olmasıdır. Ayrıca kaplama tuğla işlemlerinde ustalık maliyetinin de az olması göz önünde bulundurulduğunda tercih edilme nedeni ortaya çıkmaktadır. Paneller halinde satılan doğal tuğla kaplamaları, kaplama yapılacak alanın ölçüsüne göre satın alınmaktadır ve çok fazla alet gerektirmeden az bir uğraş ile herkes tarafından montajı yapılabilmektedir. Doğal Tuğla uygulamaları ucuz maliyetli olmasından dolayı her kesimden ve her bütçeden insana hitap etmektedir.

Doğal Tuğla Montaj Şekli

Montaj yapılması için öncelikle mastik ve özel yapıştırıcı, matkap, elektrikli testere, vidalama yapılabilmesi için elektrikli tornavida, ölçüm işlemleri için metre, estetik açıdan yamuklukları gidermek için cetvel, ek yerlerinin kötü gözükmemesi için rötuş boyası, vida ve cıvatalar hazır bulundurulmalıdır. İlk önce kaplama tuğla montajı yapılacak alanın ölçüsü belirlenir. Ve kaç adet doğal tuğla paneli kullanılacağı hesaplanır. En önemli nokta montaja geçmeden önce mevcutta yeterli kadar doğal tuğla olup olmadığının kontrol edilmesidir. Malzemeler tam olmadan montaja başlanmamalıdır. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra monte edilecek duvarın ölçülerine göre doğal tuğla elektrikli testere yardımı ile kesilir.

Bu panellerin monte edilmesi sırasında dübel kullanılmalıdır ve dübeller tuğlalar arasındaki derz boşluklarına ya da yüzeye temas eden kısımlara denk getirilmelidir. Çok sık vidalama yapılmamalıdır. Ortalama 50 – 60 cm. aralıklarla vidalama yapmak uygundur. Tüm bu panellerin dübel ile montajı yapıldıktan sonra mastik ve özel yapıştırıcı madde karıştırılarak panel aralarına, birleşim yerlerine ve üst baş kısımlarını spatula yardımı ile kapatmak gerekmektedir. Ara kısımlara sürülen yapıştırıcı madde tam olarak kuruduktan sonra rötuş boyası ile boyanması, kötü görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Monte edildiği yapının statik yapısına zarar vermediği için yapı ve inşaat izni gerektirmemektedir. Alev almaz malzemeden üretildiğinden gönül rahatlığı ile her mekânda kullanılabilmektedir. Dübeller ile monte edileceği gibi birbirine geçmeli modelleri de bulunmaktadır.

Piyasada Kaplama Tuğla ve Yorumlar

Doğal tuğla uygulamaları monte ettiren kullanıcılar, bu uygulamadan oldukça memnundurlar. Özellikle fiyat konusunda uygun olmasından ve renk seçeneklerinin bulunmasından dolayı tercihte öncelik oluşturmaktadır. Kaplama tuğla kullanan insanlar temizlik konusunda da oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı tercih etmektedirler. Ayrıca özellikle çocuklu aileler için doğal tuğlalarda katkı maddesi olmaması da oldukça önemli bir hale gelmektedir. Piyasada farklı özelliklerde çeşitleri bulunan doğal tuğla çeşitleri bilinen markada ve bilinen satıcılardan satın alınması tercih edilmelidir. Çünkü bu uygulamayı daha ucuza mal etmek isterken daha çok para harcamaya neden olabilmedir. Bunun yanında monte aşamasında eğer kişi bu uygulamayı monte etmeye yetkinliği yok ise işin ustasından yardım almak gerekmektedir.

Kaplama tuğla internet üzerinden de satılmaktadır. Ancak yine güvenilir olmayan sitelerden alış veriş yapılmamalıdır. Çünkü internetten alınacak ürünün panel ölçüleri kullanılacak mekânlardaki ölçüler ile uyuşamayabilir. Bu da yarım malzeme ile monte etmeye başlamaya ya da geri kalan ürünün gelmesini beklemek için zaman kaybı oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca internet üzerinde gösterilen görsellerdeki doğal tuğla renkleri de gerçek renkle uyuşmayabilmektedir. Bu da boş yere para kaybetmeye neden olmaktadır.

Kaplama tuğla iyice tanıtılması ve yeni modellerin gösterime sunulması için fuarlar düzenlenmektedir. Bu gösterimlerde beğeni alan doğal tuğla tasarıları daha çok tercih edilen doğal tuğla ürünleri arasına girmektedir. Doğal tuğla kaplaması yaptırmak isteyen insanlar kolaylıkla yapı marketlerden ya da özellikle sadece bu işi yapan firmaların mağazalarına giderek örnek tuğla tasarımlarını inceleyerek karar verebilirler. Ayrıca monte edilmesi istenen doğal tuğlalardan numune alınarak montaj yapılacak yerde nasıl duracağına da bakılarak fikir alınabilmektedir. En son olarak karar aşamasından sonra karar verilen firmadan destek alınarak monte işi yaptırılabilmektedir.

Arkhestone Duvar Kaplamaları olarak,

Hizmet verdiğimiz noktalar;

Avrupa Yakası Kaplama Tuğla

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,

Anadolu Yakası Kaplama Tuğla

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Arkhestone yaşam alanlarınıza değer katar…

Arkhestone Türkiye İçi Hizmet Bölgelerimiz:

 • İstanbul
 • Antalya
 • Aydın
 • Bilecik
 • Bitlis
 • Bursa
 • Çanakkale
 • Adana
 • Denizli
 • Çankırı
 • Çorum
 • Balıkesir
 • Ankara
 • Elazığ
 • Erzincan
 • Erzurum
 • Ağrı
 • Eskişehir
 • Gaziantep
 • Kilis
 • Giresun
 • Bingöl
 • Gümüşhane
 • Adıyaman
 • Hakkari
 • Hatay
 • Isparta
 • Bolu
 • Mersin
 • Artvin
 • Burdur
 • İzmir
 • Kars
 • Edirne
 • Kastamonu
 • Amasya
 • Diyarbakır
 • Afyon
 • Kayseri
 • Kırklareli
 • Kırşehir
 • Kocaeli
 • Konya
 • Kütahya
 • Malatya
 • Manisa
 • Kahramanmaraş
 • Mardin
 • Zonguldak
 • Muğla
 • Muş
 • Niğde
 • Ordu
 • Rize
 • Sakarya
 • Tunceli
 • Şırnak
 • Nevşehir
 • Samsun
 • Siirt
 • Sinop
 • Sivas
 • Tekirdağ
 • Tokat
 • Şanlıurfa
 • Uşak
 • Van
 • Yozgat
 • Aksaray
 • Bayburt
 • Karaman
 • Kırıkkale
 • Batman
 • Bartın
 • Ardahan
 • Trabzon
 • Iğdır
 • Yalova
 • Karabük
 • Osmaniye
 • Düzce
 • Marmara Bölgesi
 • Ege Bölgesi
 • İç Anadolu Bölgesi
 • Karadeniz Bölgesi
 • Akdeniz Bölgesi
 • Trakya Bölgesi
 • Doğu Anadolu Bölgesi
 • Kuzey Kıbrıs
 • Adalar
 • Arkhestone Bölge Bayileri
 • Arkhestone Bölge Bayileri
 • Satış Mağazaları
 • Uygulama Bayileri
 • Ana Bayiler

Arkhestone İstanbul İçi Hizmet Bölgelerimiz: Anadolu Yakası, Avrupa Yakası :

 • Çatalca
 • Adalar
 • Arnavutköy
 • Ataşehir
 • Bağcılar
 • Bahçelievler
 • Bakırköy
 • Başakşehir
 • Beşiktaş
 • Beyoğlu
 • Fatih
 • Çekmeköy
 • Büyükçekmece
 • Beykoz
 • Avcılar
 • Sultanbeyli
 • Sultangazi
 • Esenler
 • Esenyurt
 • Eyüp
 • Gaziosmanpaşa
 • Güngören
 • Kadıköy
 • Pendik
 • Kağıthane
 • Kartal
 • Küçükçekmece
 • Maltepe
 • Arnavutköy
 • Sancaktepe
 • Sarıyer
 • Silivri
 • Şile
 • Şişli
 • Bayrampaşa
 • Tuzla
 • Ümraniye
 • Üsküdar
 • Beylikdüzü
 • MEKAN PROJELERİ
 • Kamu Kuruluşları
 • İdari Binalar
 • Kolejler
 • Sağlık Merkezleri
 • Kültürel Yapılar
 • Pastane
 • Bar
 • Gece Kulübü
 • Tatil Köylerinde
 • Avm
 • Mağaza
 • Dükkan
 • Kuaför
 • Güzellik Merkezi
 • Spor Salonu
 • Ev
 • İşyeri
 • Villa
 • Stüdyo
 • Market
 • Restaurant
 • Cafe
 • Fırın
 • Otel
 • Pansiyon
 • Bar
 • Malikane
 • Kreş
 • Kütüphane
 • Okul
 • Dersane
 • Banka
 • Duvar
 • Çağrı Merkezleri
 • Call Center
 • Toplantı Odası
 • Ofis
 • Büro
 • Dış Mekan
 • İç Mekan
 • Dış Cephe
 • İç Cephe
 • Ev
 • Yazlık
 • Mutfak
 • Banyo
 • Tavan
 • Şömine
 • Düğün Salonu
 • Gazino
 • Stand Projeleri
 • Fuar
 • Sinema Salonları
 • Konferans Salonları
 • Fuayeler
 • Toplantı Odası
 • Dekoratif Taş Panel Uygulamaları
 • Dekoratif Tuğla Modelleri
 • Dekoratif Tuğla Uygulamaları
 • Arkhestone Satış & Uygulama Ofisleri
 • İstanbul’un Her İlçesine Hizmet Vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir