DEKORATİF TAŞ

Kaplama Tuğla Fiyatları Kaplama Tuğla

Kaplama Tuğla Fiyatları

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.
Please make sure that you didn't enabled option: Images of the Current Gallery. Option should have Show value to show images.

Kaplama Tuğla Fiyatları | Kaplama Tuğla

Tuğla uzun yıllardır bir kaplama malzemesi olarak kullanılmıştır. Bazı tarihçiler, tuğlaların üretim ve kullanımının Antik Mezopotamya’ya kadar uzandığına inanmaktadırlar. İlk tuğlalar bugün bildiklerimiz olmayabilir, ancak kil tuğlalar son birkaç yüzyılda büyük ölçüde bir değişime uğramadı. Kaplama Tuğla toprak ve kilin pişirilmesiyle elde edilmektedir. Kaplama tuğla, dekoratif tuğla ve kültür tuğlası olarak da bilinmektedir.

Bir tuğlanın ortalama ölçüsü 4 inç x 8 inç x 2 inç, bu da bir masonun bir elle tutması için gereken doğru boyut ve ağırlıktır. Tuğla kaplama özel bir görünüşe sahiptir, çünkü elle birer birer blok halinde serilir. Karmaşık desenler, tuğlaları kesip özel bir biçimde döşeyerek yaratılabilir.

Doğru yapılandırıldığında, kurulduğunda ve düzgün tekniklerle kaplandığında tuğlalar yıllarca dayanıklı ve şık görünümünü koruyacaktır. Ana bakım endişeleri arasında; tuğlanın yüzey tabakasında yosunların çıkmayacağından emin olma ve batan ya da kayan tuğlaların onarılmasının sağlanması gösterilebilir. Birçok ev sahibi, ayırt edici rengi nedeniyle tuğlaya yöneliyor, kaplama tuğla tercih ediyor. Renk tuğlanın tamamına nüfuz ettiğinden solmaya ve rengin aşınmasına asla maruz kalmazsınız.

Kaplama tuğla, geleneksel ve tarihi tarzdaki evler için popüler olmakla birlikte, daha çağdaş ortamlarda kullanılmak üzere uyarlanabilir. Ünlü dekorasyon uzmanları ve tasarımcılar, tuğlaların kurulu ve otantik bir görünüm yaratmak isteyenler için ideal bir kaplama malzemesi olduğu konusunda hemfikirler. Ancak, aynı zamanda, bu kuralın bozulabileceğine işaret ediyorlar. Ayrıca, tuğla kullanımını bir mimari tarzla sınırlamak pek de doğru olmayacaktır. Bununla birlikte, hem geleneksel, hem modern hem de Akdeniz peyzajlarında kaplama tuğla sıklıkla kullanılıyor.

Kaplama tuğla malzemesi olarak tuğlaya karar verdikten sonra başka bir takım kararlar daha vermek zorunda kalacaksınız. Önce yeni döşeme özelliğinizin nereye kurulacağını ve ne kadar büyük olacağını planlamalısınız. Sonra, hangi kurulum yönteminin kullanılacağını belirlemeniz gerekecek: kurumuş veya harçlanmış. Ardından, bir tuğla türü ve renk seçmeniz gerekecek. Son olarak, tuğla katmanın yaratılması için bir desen veya tasarım seçmelisiniz. Profesyonel bir peyzaj müteahhit veya tasarımcı size bu süreçte yardımcı olur ve size bilinçli kararlar vermenizde yardımcı olur. Tuğla kaplamanın temel anlayışını almak ve projenizi planlamaya başlamak için hemen harekete geçin. Böylelikle evinizde ya da ofisinizde hem modern hem de otantik bir görünüm yaratmış olacaksınız.

Kaplama Tuğla Fiyatları

Kaplama tuğla fiyatları kilin rengi ve toprağın çeşidine göre değişmektedir. Kaplama tuğla fiyatları ortalama olarak 60 TL ila 90 TL arasındadır. Kaplama tuğla fiyatları dekoratif tuğla ya da kültür tuğlası gibi beton esaslı malzemeler kıyasla dayanım ve görsellik açısından daha ekonomiktir.

Kaplama Tuğla Uygulaması ile ilgili hizmet verdiğimiz ilçeler,
Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir