DEKORATİF TAŞ

Kaplama Tuğla Flex Derz Dolgusu

Kaplama Tuğla Flex Derz Dolgusu

Kaplama tuğla uygulamasının en can alıcı noktası iyi derz vermekten geçer. Şimdi kaplama tuğla derz tekniği ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedeceğiz. Öncelikle kaplama tuğla derz dolgusu yapılacak alanda toz vb. pisliklerden arındırılmış olması gerekmektedir. Şahtaş Kaplama tuğla derz dolgusu bir kova içerisine su ilave edilerek karıştırılması gerekmektedir. Fazla su kullanılmaktan kaçınılması gerekmektedir. Derz dolgusu kova içerisinde ortalama 20-25 dk civarında dinlendirilmeye alınması gerekmektedir. Dinlendirilmiş olan kaplama tuğla flex derz dolgusu tekrar karıştırılarak derz dolgusu verme işlemine başlanabilir.

Kaplama Tuğla Flex derz dolgusu – Derz Tekniği

1- Derz poşeti ile derz verme işlemi

Kaplama tuğla flex derz dolgusu temiz olan derz poşeti içerisine doldurulur, ardından arka ucundan sıkıştırılarak iki kaplama tuğlası üzerine sıkılarak derz dolgusu doldurma işlemi yapılır.

Not:. Kaplama tuğlası flex derz dolgusu uygulama esnasında kaplama tuğla ön yüzeyine bulaşırsa ıslakken silinmemesi gerekmektedir. Kuruduğu vakit tel fırça ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iz veya leke bırakacaktır.

Kaplama Tuğla Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği

2- Kaplama tuğla flex derz dolgusu silme işlemi

Kaplama tuğla flex derz dolgusu iki tuğla arasına verildikten sonra bir ağaç dalı yardımı ile yüzeysel olarak taranmalıdır ardından kalıntı olarak kalan yüzeydeki derz dolgusu silinmelidir.

 

Kaplama Tuğla Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği

3- Kaplama Tuğla flex derz dolgusu fırçalama işlemi

Kaplama tuğla flex derz dolgusu ağaç dalı yardımıyla silindikten sonra, yüzeyde oluşan derz kalıntıları tel fırça yardımıyla silinmelidir. Tel fırça kullanırken kaplama tuğla yüzeyinin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaplama tuğla flex derz dolgusu ilk yapıldığı gün renk olarak daha koyu renklerde olacaktır. Bir kaç gün geçtikten sonra istenilen derz dolgu rengi formuna kavuşacaktır.

Kaplama tuğla flex derz dolgusu seçerken içeriğinde granül bulunan derz dolguları seçilmelidir. İyi bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir