Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

KAPLAMA TUĞLA

Kaplama Tuğla

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

 

Kaplama Tuğla

İlk çağlardan bu yana insanoğlunun ilk kullandığı yapı malzemelerden olan tuğla, çamurun kalıplanması ve fırınlanması ile elde edilmiştir. Her bölgenin toprak yapısına göre değişik renklerde olduğu gibi her topluluk kendi tarzını oluşturarak farklı ebatlarda üretmişlerdir. Tuğla duvar yapımında, tuğlalar binanın mimarisine göre dizilimlerinde farklılık göstermektedir. Tuğladan yapılan binalarda duvarlar aynı zamanda yapının taşıyıcısı durumundadır. Gerek ekonomik gerekçelerle gerekse yapı tekniklerinin değişmesinden dolayı tuğlanın kullanımı ve formatı değişmiştir. Binaların temel taşıyıcısı olarak kullanılan tuğlalar yerini betonarme taşıyıcılara bırakmış ve duvar örme malzemesi olarak kullanılmıştır. Ancak tuğla kaplı duvarlar iç mekânlarda sağladığı dekoratif görünümü, dış mekânlarda estetik görünümünün yanı sıra bakım gerektirmeksizin yüzyıllarca kullanabilen bir yapı malzemesidir. Günümüzde sıva ile sonlandırılan duvarları kaplama tuğla ile dekore etmek mümkün hale gelmiştir.
Şahtaş kaplama tuğlası ile tuğla görünümlü duvarlar oluşturmak artık çok kolay. Tuğla kaplama duvar oluştururken harman tuğlalardan, modern tuğlalara kadar birçok ürün alternatifi bulunmaktadır. Dekorasyonlarda genellikle tercih edilen eskitme tuğla kalıpları, yıkım yapılacak tuğla duvarlı binalardan sökümü yapılan tuğlalardan alınmakta olup, doğal ve gerçekçi görünümüne yaşamış eski tuğlalardan ulaşmaktadır.

Kaplama Tuğla

Harman tuğla, antik tuğla, doğal tuğla, restorasyon tuğlası, olarak da adlandırılan kaplama tuğlası uzun süre kullanabileceğiniz garantili bir üründür. Kaplama tuğla fiyatları, uygulama ve keşfi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Noktalar

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçeleri uygulamalarımız için tıklayınız.

Arkhestone Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama

Tarihi yapı restorasyon çalışmalarında, villa cephe uygulamaları, hastaneler, cafe ve bar tasarımları vb. referanslarımız için sizi Ataşehir showrooma bekleriz. Ataşehir ilçesinde Kafe, restaurant, Ofis, mağaza, ev dekorasyonu yapan Arkhestone Dekoratif Taş-Tuğla Duvar Kaplamaları olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Dekoratif Taş, Doğal Taş, Kültür Taşı, Dekoratif Tuğla, Yapay Tuğla, Doğal Tuğla, El yapımı Doğal Tuğla, Klinker Tuğla, Kaplama Tuğla, Panel Kaplama, Taş Görünümlü Panel Kaplama, Tuğla Görünümlü Panel Kaplama, Brüt Beton Görünümlü Panel Kaplama, Ahşap Görünümlü Panel Kaplama, Doğal Taş Görünümlü Panel Kaplama ürünleriyle cephe kaplama konusunda zengin ürün çeşitleriyle sizlere hizmet vermektedir.