DEKORATİF TAŞ

Kültür Taşı Dekoratif Taş

Kültür Taşı | Dekoratif Taş

 

Kültür Taşı – Dekoratif Taş

Hepinize merhaba. Bu yazımızda Kültür taşı ve Dekoratif Taş hakkında önemli ve bir o kadar da faydalı bilgiler verilecek, aynı zamanda ARKHESTONE Dekoratif Taş Kaplamaları olarak dekoratif taş kaplama uygulamalarını nasıl yaptığımız hakkında bilgiler vereceğiz. Peki, sizin Kültür Taşı – Dekoratif Taş konusunda ne kadar bilgiye sahipsiniz ? Eğer sizin de Kültür taşı ve Dekoratif Taş ilgili yaptıracağınız bir işiniz ve aklınızda soru işaretleri varsa bu yazımızı sonuna kadar okuyun.

Kültür Taşı – Dekoratif Taş nedir?

Mutlaka bu sorunun cevabını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Genede Kültür Taşı – Dekoratif Taş hakkında sizleri biraz bilgilendirelim. Kültür Taşı – Dekoratif Taş evinizde , cafenizde, restoranınızda, ofisinizde bulunan duvarların hem görsellik açısından hem de temizlik açıdan daha güzel ve daha temiz olmasını sağlayan, hazır olarak kutular halinde ve tek tek el ile montajı yapılan , bir çok doku renk ve çeşide sahip olan bir kaplama türüdür.

Kültür Taşı – Dekoratif Taş biraz daha açalım ?

Çünkü Kültür Taşı – Dekoratif Taş işi gerçekten bir sanat işidir ve usta ellerden geçtiği takdirde bu sanat sizlere doyurucu zevkler verecektir. Hizmet ve kaliteyi bir arada tutan firmamız tarafından sizlere sunulan ürünlerimiz, doğal taşlardan kalıplar alınarak birebir aynı doku ve renk ile sizlere sunulmuştur.

Doğal taş, geçmişten günümüze yapı elemanı ve süsleme amaçlı kullanımıyla hayatımızın bir parçası olagelmiştir. Tarihin canlı tanıkları olan, hala ayakta duran yapıların çoğu yapımında taş kullanılmış olanlardır. Doğal, sağlam, kaliteli ve estetik duruşuyla inşaat sektörünün her daim güvenle kullandığı bir malzemedir.

Doğal taş kaplama günden güne popülaritesi artan bir konumda. Peki bunu nelere borçlu?
1. Teknolojik gelişmelerin taşın rezervlerden çıkarılması ve işlenmesini kolaylaştırması ve sürece hız kazandırması
2. Büyük firmaların yatırımlarıyla üretim tesislerinin artması, nitelikli iş gücünün varlığı
3. Yeni teknolojilerle daha kolay ve bol miktarda işlenilen taşın, doğal olarak piyasa fiyatının düşmesi ve buna paralel olarak daha fazla tüketiciye hitap etmesi
4. Ekolojik dengeye zarar vermeyen, doğal bir malzeme olması
5. Dayanıklı ve kullanımının pratik olması,
6. Isı ve ses yalıtımı yaparak gereksiz enerji kullanımını önlemesi
7. Sağlığa zararlı bir madde içermeyen yapısı, temizliği için kimyasal ürün kullanımı gerektirmemesi ve temizliğinin kolay olması
8. Kullanıldığı mekanları ferah, geniş ve şık göstermesi
9. Mimar ve dekoratörlerin estetik bir görüntü için daha fazla tercih etmesi gibi faktörleri sayabiliriz.

Doğal taş, ülkemiz ekonomisinde önemli bir paya sahip. Rezerv zenginliği- dünya taş rezervlerinin üçte biri ,ham madde ve çeşit bolluğu, konum itibariyle nakliyenin kolay olması gibi avantajlar, ihracat için öncelikli bir konumda tutuyor bizi. Dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz böylesi bir sektörde yer almanın ve diğer firmalarla rekabetin zorluğunu da az çok tahmin edebilirsiniz.

Küçük bir internet araştırmasıyla, piyasada doğal taş kaplama yapan birçok firma ve çok sayıda farklı taş çeşidi olduğunu göreceksiniz. Hangisiyle iş yapacağınıza direkt firmaların iş yerlerine gidip taşları görüp bilgi alarak karar vermeniz en doğrusu. Kullanacağınız alana göre hangi çeşit taşı seçmeniz gerektiği hakkında en iyi bilgiyi bizzat işin ustalarından ve yerinde öğrenmenizde fayda var. İnternet üzerinden firmaların ürün kataloglarından seçeceğiniz taş kaplama malzemelerin renk tonunda farklılıklar olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. İnternet üzerinden doğal taş kaplama firmalarının sitelerinde yaptıkları işlere ait fotoğrafları incelemeniz yaptıracağınız kaplamanın nasıl görüneceği hakkında fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Sizlere Kültür Taşı – Dekoratif Taş özelliklerinden bahsedelim.

Güneş ışınlarından, mevsimsel şartlardan kesinlikle etkilenmez. Kültür Taşı – Dekoratif Taş renklerinde herhangi bir solma veya yıpranma olmaz. Darbelere karşı dayanıklıdır. Su ve nem geçirmez. Bir nevi mantolama görevi de gören Kültür Taşı – Dekoratif Taş Kaplamaları her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin mutfak ve banyolar ıslak hacimli mekanlarınız da rahatlıkla kullanıla bilirsiniz. Alev almaz. Yangın mı çıktı? Hiç dert etmeyin. Bakım gerektirmez ve yıkanıp silinebilir. Hatta renk olarak yeni mobilya takımlarınız ile uyum sağlamadı mı? Plastik boya ile tek kat boya ile bayana bilir özelliğe sahiptir. En önemlisi de doğal pigmentler kullanıldığı için insan sağlığına hiçbir şekilde sağlığa zarar vermez. Doğal taşlardan tek bir farkı maliyetinin doğal taştan daha uygun olmasıdır. Kültür Taşı – Dekoratif Taş doğal taşlardan daha hafif olması sebebiyle bina cephenize ağırlık vermeyecektir.

Estetik bakış açımız, kendini özellikle evlerimizde belli eder. Ev dekorasyonunda kullandığımız malzemeler, evimizin çehresini oldukça değiştirir ve güzelleştirir. Evlerimize bazen zevkimize göre en güzel döşemeyi yapmak, en güzel eşyaları almak ve en güzel şekilde dizayn etmek isteriz. Neden istemeyelim ki? Hayatımızın en önemli bölümünü geçireceğimiz yer, evimiz.

Kültür Taşı kaplama ise işte tam burada devreye giriyor. Son günlerde özellikle evlerde kullanılmaya başlanan kültür taşı kaplama trendi git gide yükseliyor. Doğanın en güzel parçalarının bir simülasyonu olan taş duvar kaplama, hem hissettirdiği doğa ile iç içe olma duygusu, hem de yapıldığı ortama kattığı elit bir hava ile son dönemlerin en sevilen mimari trendi olmayı başardı. Gördüğü yoğun talep ile kültür taşı kaplama trendi, pazardaki payını gittikçe arttırdı ve artık çok çeşitli modelleri ile alıcısının göz zevkine hitap etmek üzere piyasaya sunuldu.
Pekiyi kültür taşı kaplama sisteminde kullanılan materyaller nelerdir? Bu trendde her zevke hitap eden modeller bulmak mümkündür. Tuğladan doğal taşlara, kültür taşından betona çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan taş duvar kaplamada, aynı zamanda panel sistemi de kullanılmaktadır. Bu sistemde ihtiyaç olan tek şey sizin estetik bakış açısıdır.

Kültür taşı kaplama sistemleri, genellikle gerçek taşlardan üretilmez ancak dokunulduğunda gerçek taş hissi verir ve baktığınızda gerçek taştan çoğunlukla ayırt edemezsiniz. Işığa karşı dayanıklıdır ve renkler üzerinde solma gerçekleşmez, ancak gerçek taşlarla aralarında ton farkı bulunabilir.

Kültür taşı kaplama dendiğinde her ne kadar ağır ve çok sert malzemelerden üretildiği düşünülse de, aslında ince ve hafif malzemelerden üretilmiştir ve montajı çok kolaydır. Kaplamanın yapılmasını istediğiniz alana bir panel şeklinde ve dübeller yardımı ile çok kısa sürede montajının gerçekleştiğini görecekseniz.

Evinizde doğanın esintilerini hissetmek ve huzurlu bir ortama sahip olmak isterseniz, taş duvar kaplama tercihini düşünmenizde fayda var. Temizlenmesi de oldukça kolay olan kültür taşı kaplama ile evinizde şık bir hava oluşacak ve her gün bir an önce evinizdeki bu huzur dolu ortama kavuşmak isteyeceksiniz.

Eğer Kültür Taşı – Dekoratif Taş ürünlerimizi yakından incelemek-dokunarak bu gerçekliği hissetmek isterseniz, Sizleri İstanbul/Ataşehir’de ki mağazamıza uğrayarak diğer ürünlerimizi ve örneklerine bakabilirsiniz.
Ataşehir showrooma bekleriz.

ARKHESTONE Dekoratif Duvar Kaplamaları

Ataşehir Showroom
3004 Cadde No. 109/B
Ataşehir / İSTANBUL
0216 324 42 44
Instagram/arkhestone
Linkedin/arkhestone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir