Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

Kültür Taşı Nedir ? Artpietra Kültür Taşı

Kültür Taşı Nedir ? Artpietra Kültür Taşı

Kültür Taşı Nedir? | Artpietra Kültür Taşı

Artpietra Kültür taşı nedir ; çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen kültür taşı imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan doğal taş tozu haline getirilir. Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir.

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.

Kültür Taşı nedir? | Artpietra Kültür Taşı

Çimento ile harç ve beton gibi çimentolu ürünler insanoğlunun geçmişte en fazla kullandığı ve gelecekte en fazla kullanacağı yapı malzemesi olmakla beraber aynı zamanda en fazla küçümsenen ve özellikleri en az bilinen malzemelerdir. Belki de bunun nedeni ilk bakıştaki basit görünümleri ve kolay sanılan üretimleridir. Kültür taşı üretiminde olmazsa olmazı iyi bir çimentodur. İyi bir Kültür taşı nedir sorusunun cevabı içeriğinde gizlidir.
Kültür taşı 2. ham maddesi kumdur. Kum; silisli kütlelerin, doğal taşların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından ya da doğal taş yani kayaların parçalanmasıyla oluşan, genellikle kuvars esaslı granüllü malzemedir. Kültür taşı üretiminde kullanılacak kum hassas bir şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kireç barınmamalı aksi takdirde üretilen kültür taşı zamanla terleme yaptıkça kusacaktır. Kültür taşı kullanılan ham maddeler gereği su emme oranı yüksek yapı malzemeleridir. Kum ve çimento ile üretilen kültür taşı dış mekanlarda hava şartlarına maruz kaldıkça suyu emecek ve bahar aylarında emilen su terleme yaparak dışa vuracaktır.
Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri toz halinde çimento ve diğer ham madde karışımlarıyla karıştırılır. Kültür taşı üretiminde kullanılan boya pigmentleri belli reçetelerle çimento ve kum ile harmanlanır. Kültür taşı nedir sorusunun cevabı ve uygulama görselleri için tıklayınız.

Artpietra Kültür Taşı | Kültür Taşı nedir?

Günümüzde Türkiye kültür taşı ile ilgili uygulaması yapılmış birçok proje görmektesiniz. Artpietra Kültür taşı Düzce merkezli kültür taşı ve kültür tuğlası üretimi yapan bir firmadır. İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir ilçesinde tüm Artpietra Kültür taşı ürünlerimizi detaylı olarak görebilmeniz adına bekleriz. Artpietra kültür taşı ürünlerini görmeden duvar dekorasyonunuza karar vermeyin.

İlginizi Çekebilir
Kültür Taşı ile dış cephe kaplama
Kültür Taşı uygulaması nasıl yapılır? M2 Fiyatları ?
Kültür Taşının Doğal taşa göre avantajları ? 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın