Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

Kültür Tuğlası Uygulama

Kültür Tuğlası Uygulama

Doğal tuğlalardan özel bir teknik ile kopyalanmış olan kalıplar aracılığı ile üretimi yapılan, doğanın milyonlarca yılda oluşturmuş olduğu estetik ve doğallığı bünyesinde barındıran, yaşam alanlarını güzelleştiren kültür tuğlası ürünleri sayesinde gerçek doğallığı mekanlarınıza taşırsınız. Dünyanın dört bir yanında, milyonlarca yılda oluşmuş olan doğal tuğlaların zarafetine güzelliğine, doğanın uyumuna ve bütünlüğüne zarar vermeden zahmetsizce ulaşmak mümkündür. İç veya dış mekanda kullanılan bu ürünlerin sayısız farklı birçok çeşidi ve rengini bulabilmek mümkündür. Kültür tuğlası uygulaması için sizlerde bir arayış içerisindeyseniz uygulama ve referanslarımıza bakabilirsiniz.

Farklı kombinasyonlara çözüm olacak kültür tuğlası çeşitleri, modern tasarımlarınızı bir adım daha ileri götürerek mekanlarınızda dizaynlara çok ayrı bir hava katarak, estetik bir görünüm kazandırır. Bu ürünlere, doğaya zarar vermeden kolayca sahip olabilmeniz mümkündür. Bunun için sadece en iyi üretimi yapan firmaları araştırıp, bulmanız ve onlara ulaşmanız yeterlidir. Yıllarca her hangi bir bakım gerektirmeden kullanılan bu ürünlerin temizliği de çok kolaydır. Sadece su kullanarak temizliğinin yapılabilmesi mümkündür. Dikkatli kullanıldığı sürece de yıllarca kullanabilirsiniz. Kültür tuğlası uygulaması boya gerektirmez, yapılan alanlarda mekanınıza değer katar. Sağlık açısından baktığımızda kanserojen madde içermeyen bu kaplamaların insan sağlığına ve çevreye hiçbir zararının bulunmadığı saptanmıştır.

KÜLTÜR TUĞLASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Gerçek doğal tuğla görünümünü yaşayacağınız kültür tuğlası ürünleri sizlere çok fazla kolaylık sağlar. Hafif olan bu ürünler, yüksek mukavemetli portlant çimento ve inorganik demir oksit boya pigmentlerinden oluşmaktadır. Bünyesinde barındırdığı hafif agrega sayesinde; Kültür tuğlası uygulaması 1 m2 si yaklaşık 30 kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile de hem taşıma kolaylığı hem de depolama kolaylığı sağlar. Uygulanan yüzeye ise çok daha az yük binmektedir. Böylece bu ürünler deprem gibi doğal afet anlarından olumsuz etkilenmez ve olası riskleri ortadan kaldırır. Hafif olmalarının yanında, tasarım aşamalarında birbirlerine uyumlu olarak dizayn edilirler ve istenildiğinde kolayca uygun ölçüye getirilebilirler.

Doğal tuğlalara göre çok daha hızlı ve çok daha az maliyetle yapılırlar. Bunun yanında yapısında bulunan boşluklu hafif agregalar, uygulaması yapılan yapılarda ses ve ısı yalıtımı sağlar. İçerisindeki çimento, taşın geneline yüzeyine yeterli miktarda dayanım sağlamakla birlikte, hamuruna katılan ana renkler ise tuğlanın her noktasında bulunmaktadır. Özel boyama teknikleri kullanılarak oluşturulan doğal yüzey renk efektleri bu ürünlerin doğal görünmesini sağlamakta etkendir. Kültür tuğlası tüm bu işlemlerde kullanılan en kaliteli inorganik boyalar sayesinde güneş ışınlarından ve hava şartlarından etkilenmedikleri için dış mekanlarda da rahatlıkla kullanmak mümkündür. Kültür tuğlası uygulaması usta ellere teslim edildiyse ömürlüktür.

KÜLTÜR TUĞLASI AVANTAJLARI NELERDİR?

Görünüm ve dokusu ile doğal tuğla efekti sağlayan kültür tuğlası uygulaması, doğal tuğlanın tüm dez avantajlarını ortadan kaldırırlar. Sıvası bitmiş bütün yüzeylere uygulanırlar. Boya ve izolasyon gibi ekstra masrafları tamamen ortadan kaldırır. Sıvı ve nemden etkilenmezler. Basit demonte niteliği sayesinde söküm masrafını da en aza indirirler. Delinip kesilmesi kolaydır. Üzerine dilediğiniz her metaryeli asabilirsiniz. Yapıştırıcı yardımı ile çok basit bir şekilde ve kısa sürede montajı yapılır. Montajı sırasında inşaat kirliliği yaratmaz, çevreye zarar vermez. Hafifliği sayesinde portatif stantlara bile gönül rahatlığı ile monte edilebilir. Sıvasız beton üzerinde de montajı yapılabildiği için sıva, boya veya ek bir kaplama masrafını ortadan kaldırır. Hafif olması nedeni ile uygulanan yere ek bir yük getirmez.

Doğal tuğla uygulamasının mümkün olmadığı tavan, kiriş ve kemer gibi yerlere de kolaylıkla uygulanır. İnce yapısı sayesinde yaşam alanlarınızı daraltmadığı gibi, düşük ağırlığı ve hacmi sayesinde de uygulanmış olan mekanlarda ısıtma ve soğutmayı da olumsuz yönde etkilemez. Ayrıca -30 ve +120 derece arasında ısıya dayanıklı olmalarından ötürü her türlü koşulda ve her mekanda kullanılabilir.

Dekoratif tuğla görselliğiyle ve doğal yapısı ile birçok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda yer almaktadır. Ayrıca, Pastane, Bar, Kafe duvar dekorasyonu, Restoran duvar dekorasyonu, mağaza dekorasyonu, ofis duvar dekorasyonu, Kuaför salonu tasarımı, Güzellik Merkezi duvar kaplaması, Spor salonu duvar dekorasyonu, otellerde, daire içlerinde salon tv ünitesi arkasında sıklıkla karşımıza çıkmakta olan kültür tuğlası uygulaması sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır. İç cephe ve Dış cephe duvar kaplama ürünü olarak alternatif çözümler üretebilirsiniz.

Kültür tuğlası için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı kültür taşı modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.

 

Avrupa Yakası

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,

Anadolu Yakası

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.