Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

KÜLTÜR TUĞLASI

ARKHESTONE KÜLTÜR TUĞLASI

KÜLTÜR TUĞLASI MODELLERİ

Kültür tuğlası modelleri ve fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.
Arkhestone Kültür Tuğlası İmalatı Üretimi  Satışı

Kültür Tuğlası

Arkhestone; Kültür Tuğlası, Dekoratif Kültür Tuğlası çimento esaslı olup, doğal tuğlalardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimiz desenleri birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, Bungolov ev, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda,Düğün Salonu, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.  Dekoratif tuğla fiyatları ile ilgili bizi arayınız… 0216 3 244 244 

 
Dekoratif tuğla beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen Dekoratif tuğla kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal eski tuğlalardan kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kültür tuğlası duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Farklı tuğla türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen  tuğla kaplama malzemesi dekoratif taş ve dekoratif tuğla oldu. Genellikle tuğlayı duvardaki yapıyla ilişkilendiririz. Dekoratif tuğla aynı zamanda duvar kaplaması olarak ya da orijinal iskeleti sergilemek için tarihi binaların yenilenmesinde de kullanılabilir. Antik çağlarda yoğun olarak kullanılmış olan tuğla izlerini hala günümüzde görmemiz mümkün. Gördüğümüzde hayret ve hayranlık o yapıtlara bakıyor ve eskiler ne güzel ne sağlam yapmış diye içimizden geçiriyoruzdur. Her şeyin en güzelinin doğal olanı makbul bu taş, tuğla bile olsa. Dekoratif tuğla kaplama ürünleri gerçeği aratmayacak kadar orijinaldir. Etkileyici görüntüsüyle sizleri mest edecek ve sıcaklığıyla ruhunuzu ısıtacaktır. Dekoratif tuğla kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen dekoratif tuğla modeli olan  Dekoratif tuğla doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan dekoratif tuğla fiyatları ortalama 400  ile 450TL arasındadır. Metrajınıza uygun iskonto oranları için arayınız. En uygun, en kaliteli fiyat politikası …
Dekoratif Tuğla Kaplaması ile uygulama yapmak için sizlere fikirler sunuyoruz.

Tuğla Nedir?

Duvar dekorasyonlarının tartışmasız en güzel ürünlerinden olan dekoratif tuğla diğer adıyla kültür tuğla nedir sorusunun cevabını hepiniz merak etmektesiniz. Doğal tuğla çağlar öncesinden itibaren duvar örme amaçlı olarak kullanılmaktaydı. İlk zamanlarda kil ve toprak kalıplara dökülüp güneşte kurutulduktan sonra özel ocaklarda pişirilerek yapılan, duvar örmekte kullanılan, düzgün geometrik biçimli yapı malzemesi olarak kullanılmaktaydı. Tuğla kullanımı çok uzun yıllara dayanmaktadır. İlk tuğlalar ham maddeleri güneşte kurutularak elde edilirdi bunlara kerpiç adı verilirdi. Tuğlalar, ucuz ve kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Günümüzde modern teknoloji ile donatılan fabrikalarda, istenilen boyutlarda, istenilen özelliklerde ve değişik amaçlar için üretilen tuğlalara makine tuğlası denilmektedir. Bu tuğlalar, makine, klinker, ateş, cephe, sinterlenmiş, baca ve dekoratif isimler altında incelenecektir. Tuğlaları yapım yöntemlerine, delik durumlarına, basınç dayanımlarını ve birim ağırlıklarına göre gruplandırılması yapıla bilinir. Klinker tuğladoğal tuğlakiremit tuğla olarak adlandırılan bu yapı malzemeleri üretim şekli birbirinden farklıdır. Klinker tuğla makine üretimi olup yüksek basınç sistemi ile üretilmektedir.

Doğal tuğla içeriğinde toprak ve kil vardır. Doğal tuğla ham maddesi olan toprak ve kil madeni öncelikle içerisinde bulunan kireç ayrıştırılır ve ardından çamur haline getirilir. Pişirilmek üzere yaklaşık 1200 derecelik fırınlarda ortalama 4 gün boyunca oluşturulan çamur pişirilir. Doğal tuğla ya da el yapımı tuğlalar doğal yöntemlerle kurutulacak ise bahar aylarında veya sonbaharda kurutma işlemi yapılmalıdır. Yazın yapılanlar kızgın güneş dış yüzeylerini kurutup içlerini nemli bıraktığından kusurlu olurlar. Kururken meydana gelen çekme daha önce kurumuş olan kısımlarda çatlaklar oluşturarak tuğlaları zayıflatır. Tuğlalar kullanılmalarından ne kadar önce yapılırlarsa o kadar sağlıklı ve sağlam olur; çünkü az zamanda kurumazlar.
Tuğlalar çeşit çeşittirler: Blok tuğla, boşluklu tuğla, dolu tuğla, düşey delikli tuğla, fabrika tuğlası, harman tuğlasıkaplama tuğlasıklinker tuğlası, pres tuğla, sırlı tuğla, silika tuğlası, şamot tuğlası, yumuşak tuğla, ateş tuğlası vardır.

 
Kültür Tuğlası Nedir?

Kültür tuğlası nedir ? Kültür tuğlası nasıl üretilir. Doğal yöntemlerle üretilen doğal tuğla ya da el yapımı tuğla olarak adlandırılan tuğla malzemelerinden kalıplar alınarak üretilen beton esaslı bir yapı malzemesidir. Doğal tuğlalar arasında yüzyıllar boyunca yaşayıp eskimiş formda olan tuğla malzemesi seçilip ayıklandıktan sonra kültür tuğlası üretimi ya da dekoratif tuğla imalatı için silikon kalıplarda çoğaltılır. Bu sistem ile yaşlanmış olan tuğlanın tüm karakteristik özelliklerinin kalıbı alınmış olur. Oluşturulan bu kalıp içerisine betonun ham maddeleri ile birlikte kum, çimento ve renk pigmentleri karıştırılarak harç malzemesi oluşturulur. Dekoratif tuğla bu kalıplarda belli sıcaklıkta fırınlama işlemi ile pişirilir. Pişirme sonucunda oluşan siyah, beyaz, kırmızı ya da eskitme renkli tuğlalar kutulama işlemiyle son kullanıcılara ulaştırılır.  Dekoratif tuğla uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların en başında duvar zemininin iyi incelenmesi gerekmektedir. Duvar zeminini boyalı, alçılı ya da farklı uygulama şartları karşınıza çıkabilir. Bu tarz dekoratif tuğla uygulama şartları için zeminin aderansını arttırmak için farklı astar malzemeleri kullanılması gerekmektedir. Kültür tuğlası astarı duvar zeminine sürüldükten sonra ince bir sıva ile tuğla duvar uygulamasına başlanabilir. Kültür tuğlası astarı, brüt beton astarı ve alçı duvar astarı olarak ikiye ayrılmaktadır.
Dekoratif tuğla diğer adıyla dekoratif kaplama tuğla farklı doku ve yapılarda üretilmektedir. Dekoratif tuğla doğal tuğlalardan alınan kalıpların birebir imitasyon bir örneğidir. Son derecede profesyonel olarak üretilen bu yapı malzemesi Beyaz tuğlasarı tuğlagri tuğlasiyah tuğlakırmızı tuğla gibi ana renklerde üretilmektedir. Proje bazlı özel renk çalışmaları yapılmakta olup, renk çalışması için minumum 1000 m2 ve üzeri sipariş olarak onaylanması gerekmektedir. Kültür tuğlası üretimi doğal tuğlalara kıyasla bakıldığında çok daha seri bir şekilde üretilip,  Dekoratif tuğla uygulamaya hazır hale getirilebilir.
Duvar dekorasyonlarının tartışmasız en güzel ürünlerinden olan dekoratif tuğla diğer adıyla kültür tuğlası nedir sorusunun cevabını hepiniz merak etmektesiniz. Doğal tuğla çağlar öncesinden itibaren duvar örme amaçlı olarak kullanılmaktaydı. İlk zamanlarda kil ve toprak kalıplara dökülüp güneşte kurutulduktan sonra özel ocaklarda pişirilerek yapılan, duvar örmekte kullanılan, düzgün geometrik biçimli yapı malzemesi olarak kullanılmaktaydı. Tuğla kullanımı çok uzun yıllara dayanmaktadır. İlk tuğlalar ham maddeleri güneşte kurutularak elde edilirdi bunlara kerpiç adı verilirdi. Tuğlalar, ucuz ve kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Günümüzde modern teknoloji ile donatılan fabrikalarda, istenilen boyutlarda, istenilen özelliklerde ve değişik amaçlar için üretilen tuğlalara makine tuğlası denilmektedir. Bu tuğlalar, makine, klinker, ateş, cephe, sinterlenmiş, baca ve dekoratif isimler altında incelenecektir. Tuğlaları yapım yöntemlerine, delik durumlarına, basınç dayanımlarını ve birim ağırlıklarına göre gruplandırılması yapılabilir. Klinker tuğladoğal tuğlakiremit tuğla olarak adlandırılan bu yapı malzemeleri üretim şekli birbirinden farklıdır. Klinker tuğla makine üretimi olup yüksek basınç sistemi ile üretilmektedir.

Doğal tuğla içeriğinde toprak ve kil vardır. Doğal tuğla ham maddesi olan toprak ve kil madeni öncelikle içerisinde bulunan kireç ayrıştırılır ve ardından çamur haline getirilir. Pişirilmek üzere yaklaşık 1200 derecelik fırınlarda ortalama 4 gün boyunca oluşturulan çamur pişirilir. Doğal tuğla ya da el yapımı tuğlalar doğal yöntemlerle kurutulacak ise bahar aylarında veya sonbaharda kurutma işlemi yapılmalıdır. Yazın yapılanlar kızgın güneş dış yüzeylerini kurutup içlerini nemli bıraktığından kusurlu olurlar. Kururken meydana gelen çekme daha önce kurumuş olan kısımlarda çatlaklar oluşturarak tuğlaları zayıflatır. Tuğlalar kullanılmalarından ne kadar önce yapılırlarsa o kadar sağlam olur; çünkü daha az zamanda kurumazlar.
Tuğlalar çeşit çeşittirler: Blok tuğla, boşluklu tuğla, dolu tuğla, düşey delikli tuğla, fabrika tuğlası, harman tuğlasıkaplama tuğlasıklinker tuğlası, pres tuğla, sırlı tuğla, silika tuğlası, şamot tuğlası, yumuşak tuğla, ateş tuğlası vardır.

 

Kültür tuğlası kulanım alanları ? Dekoratif tuğla uygulama alanları?

Kültür tuğlası kullanım alanlarıdekoratif tuğla uygulama alanları sosyal yaşam alanlarında her bölümde karşımıza çıkmaktadır. Kültür tuğlası uygulama alanları arasında en çok Cafe, Restaurant, Mağaza gibi alanlarda dekoratif tuğla uygulamalarına denk gelmekte sinizdir. Kültür tuğlası uygulaması kolay ve dekoratif tuğla ağırlıkları doğal tuğlalara kıyasla hafif ve taşıması kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen duvar kaplama malzemesidir. Ayrıca Tiyatro, sinema, Event Merkezleri, Kongre merkezi, Seminer ve Gösteri merkezlerinde kültür tuğlası kullanılmaktadır.

 
Kültür tuğlası fiyatları ?

Kültür tuğlası fiyatları ortalama olarak  400 TL den 450 TL ye kadar değişen fiyatlarla satışı gerçekleşmektedir. Kültür tuğlası düz ve köşe tuğlası olarak satışı gerçekleşmektedir. İstanbul içinde istenilen bölgeye kargo ve Ambar vasıtası ile yönlendirme yapılmaktadır. Dekoratif tuğla uygulama ile ilgili ihtiyacınız olan yan ürünler kültür tuğlası derzi ve kültür tuğlası yapıştırma harcı malzemeleridir. Bu yapı kimyasalları malzemeleri ile paket sistem olan kültür tuğlası uygulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kültür tuğlası uygulama fiyatları İstanbul içi ortalama 1000 TL ila 1200 TL fiyatları arasında değişmektedir. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur yapılacak olan zeminin iyi hazırlanmasıdır. İyi hazırlanmış olan bir zemin üzerine çekilecek olan astar ile aderans arttırılarak dekoratif tuğla uygulamasına başlanabilir. Dekoratif tuğla uygulaması yapılırken 1,5 cm kalınlığında derz boşluğu için ortalama 1,2 cm kalınlığında derz çıtası kullanılması tavsiye edilir. Derz çıtası kullanılmayan yerlerde duvar yüzeyi belli aralıklarla çırpı ipi ile çizilerek ara boşluklar doldurulmalıdır. Kültür tuğlası et kalınlığı kadar derz boşluğu bırakılması gerekmektedir. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken ortalama olarak % 5 ila % 10 civarında fire vereceğini hatırlatmak gerekir. Dekoratif tuğla uygulama fiyatları yapılacak alan m2 ölçü birimine göre değişiklik gösterecektir.

Kültür tuğlası dış cephe kaplama uygulamaları Ülkemiz gündemine 2000’li senelerden itibaren kullanılmaya başlanılmıştır. Son derece dayanıklı olan dekoratif tuğla kaplama ürünleri iç mekanlarımızdan tutun tüm sosyal hayatımızda karşımıza her alanda çıkmaktadır. Villa dış cephe duvar kaplamalarının vazgeçilmez yapı malzemesidir.

20 ye yakın Ülke, Ortadoğu ve Avrupa’ya ihracat yapmaktadır. Özellikle KatarKuveytArabistanGürcistan ve Irak gibi ülkelere kültür taşı ve tuğlası ihracatı yapılmaktadır. 


Kültür tuğlası kaplama malzemesi iç mekanlarınızı süsleyebildiğiniz gibi dış cephe kaplaması olarak ta kullanabilirsiniz. Örneğin; bir villanın dış cephe kaplaması olarak dekoratif tuğla duvar kaplama ürünleri mekanınıza bir derinlik ve eskitme bir görünüm sağlayacaktır. Kültür tuğlası kaplama dış cephelerde uygulanacaksa farklı hava şartlarına maruz kalacağından üzerine sürülecek olan solüsyon malzemeleri ile ömrünü uzatabilirsiniz. Vernik, cila gibi farklı materyallerle ürünü parlak ya da mat efektlerle sergileyebilirsiniz. Bu tarz materyallerle kültür tuğlası çok daha farklı şekillere bürünecektir.

 

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu ve Yapıştırıcısı ?

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu Kültür tuğlası uygulamasının en can alıcı noktası iyi derz vermekten geçer. Kültür tuğlası derz tekniği ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedeceğiz. Öncelikle kaplama tuğla derz dolgusu yapılacak alanda toz vb. pisliklerden arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplama tuğla derz dolgusu bir kova içerisine su ilave edilerek karıştırılması gerekmektedir. Fazla su kullanılmaktan kaçınılması gerekmektedir. Derz dolgusu kova içerisinde ortalama 20-25 dk civarında dinlendirilmeye alınması gerekmektedir. Dinlendirilmiş olan kaplama tuğla flex derz dolgusu tekrar karıştırılarak derz dolgusu verme işlemine başlanabilir.
Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği
1- Derz poşeti ile derz verme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu temiz olan derz poşeti içerisine doldurulur, ardından arka ucundan sıkıştırılarak iki kültür tuğlası arasına sıkılarak derz dolgusu doldurma işlemi yapılır.
Not:. Kültür tuğlası flex derz dolgusu uygulama esnasında kaplama tuğla ön yüzeyine bulaşırsa ıslakken silinmemesi gerekmektedir. Kuruduğu vakit sert pilastik fırça ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iz veya leke bırakacaktır.
2- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu silme işlemi
Kültür tuğlası flex derz dolgusu iki tuğla arasına verildikten sonra bir ağaç kama yardımı ile yüzeysel olarak taranmalıdır ardından kalıntı olarak kalan yüzeydeki derz dolgusu silinmelidir.
3- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu fırçalama işlemi
Kültür tuğlası flex derz dolgusu ağaç kama yardımıyla silindikten sonra, yüzeyde oluşan derz kalıntıları sert pilastik fırça yardımıyla silinmelidir. Fırça kullanırken kaplama tuğla yüzeyinin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaplama tuğla flex derz dolgusu ilk yapıldığı gün renk olarak daha koyu renklerde olacaktır. Bir kaç gün geçtikten sonra istenilen derz dolgu rengi formuna kavuşacaktır.

 

Kültür tuğlası üretimi ve Dekoratif tuğla duvar kaplama ?

Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Mekanınızı yeniden dekore etmek çok sabır gerektirir ve çeşitli uğraşlar içerir. Dekorasyonuna karar verdiğiniz mekanlar için kullandığınız malzemeler su geçirmez olmalı, neme karşı dayanıklı olmalı ve hızlı bir şekilde yıpranmamalıdır. Mekanınızı yeniden dekore etmenin ve mekanınızın duvar dekorasyonunun uzun süre dayanabilmesinin mükemmel bir yolu doğal tuğla kaplama kullanmaktır. Bu güzel, sağlam ve dayanıklı dekoratif tuğla duvar kaplama canlı renkler ve tonlarda mevcuttur ve banyonuza rahatlatıcı ve sakin bir hava katar. Kültür tuğlası üretimi ve dekoratif tuğla duvar kaplama hakkında bilmeniz gerekenler;

Dekoratif tuğla duvar kaplama, Uzun ömürlü, Dayanıklı ve Duvar Kusurlarını Gizler

Dekoratif tuğla duvar kaplamanın güzelliği, çok uzun ömürlü ve son derece sağlam olmasıdır. Dekoratif tuğla duvar kaplama, suya ve kimyasallara maruz kalmayı tolere edebilir. Dekoratif tuğla duvar kaplama, dış etkenlere maruz kaldığında rengini kaybetmez veya yıpranmaz. Ayrıca duvar kusurlarını örtbas etmek istiyorsanız, Dekoratif tuğla duvar kaplama ihtiyacınız olan şey. Çatlaklar ve lekeleri gizleyecektir, aynı zamanda renkli, canlandırıcı ve uzun ömürlü olacaktır. Mekanınızı dekore ederken hangi duvar kaplama modelini tercih etmeniz gerektiğinden emin olamayabilirsiniz. Dokulu duvar kaplama çeşitli malzemelerden temin edilebilir. Dairenizin, ofisinizin, ticari mekanınızın veya evinizin genel temasıyla ve dekoruyla uyumlu dekoratif tuğla duvar kaplama seçebilirsiniz. Duvar kaplama mekanınızda bam başka bir görüntü ihtişam yaratırken aynı zamanda mekanınıza derinlik katacaktır. Sade donuk bir duvardan ziyade dekorasyonun bütünüyle uyum yakalamış bambaşka bir perspektif sunacaktır.

Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok renk seçeneği mevcuttur. Eskitme bir görüntü ya da modern bir görüntü içerisinde uyum yakalayabileceğiniz alternatifleri mevcuttur. Dekoratif tuğla duvar kaplama bir çok zeminde rahatlıkla uygulanabilir. Örneğin alçıpan bir duvar ya da ytong duvar. Uygulama için çentikleme ve beton astarı ile mukavemeti arttırılır. Duvar kaplama fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı  duvar kaplama modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.

 

Artpietra Kültür Tuğlası

Artpietra Kültür Tuğlası “Herkesin ilk duyduğunda anlamını merak ettiği kültür tuğlası çimento, pomza ve kum karışımı bir yapı malzemesidir. Kültür tuğlası içeriğinde bulunan pomza sayesinde cephe kaplama uygulamalarına ısı yalıtımı sağlamaktadır. Artpietra kültür tuğlası yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübeyle üretmiş olduğu kültür taşı ve  Dekoratif tuğla ürünleriyle adından söz ettiren firmalar arasına girmiştir.
Artpietra kültür tuğlası 5 farklı doku ve renk ile üretilmektedir. Artpietra kültür tuğlası Artpietra Old BrickArtpietra kültür tuğlası Authentic BrickArtpietra kültür tuğlası Thin BrickArtpietra kültür tuğlası Stick Brick, Artpietra kültür tuğlası Tuht Brick olarak adlandırılmaktadır.
Artpietra  Dekoratif tuğla Artpietra  Dekoratif tuğla soğuktan, sıcaktan, nemden, sudan, güneşten etkilenmediği için her ortamda uygulanabilir. Salon duvarı, tv ünitesi arkası, kolon, mutfak tezgâh arkası, şömine, barbekü, ocak duvarı, balkon duvarı, ofis duvarları, kafe restoran duvarları, bina girişleri gibi farklılık yaratmak istenilen her yere uygulanabilir. Artpietra uygulaması oldukça kolay olsa da kusursuz bir uygulama için deneyimli bir usta gerekir. Dekoratif doğal tuğlalarda yüzlerce form ve renk çeşitliliği olduğu için her mekâna özgü dekorasyonlar ortaya çıkar. Uzun yıllar sorunsuz, zahmetsiz bir kullanımı olduğu için ayrıca mekânlarda boya badana, bakım gibi masraflarınız olmaz. Artpietra kültür tuğlası, Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Sinema salonları, Film seti, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Hamam, Güzellik Merkezi, Fuar alanı, Konferans salonu, Kütüphane, Rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezleri, Millet Bahçesi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.
Artpietra  Dekoratif tuğla İstanbul Anadolu yakası showroomu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Artpietra kültür tuğlası uygulama ve satış hizmeti vermekte olan firmamızın diğer ürünlerini görmek için www.arkhestone.com web sitemizi ziyaret edebilir ya da 0216 3 244 244 nolu telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.”

Kültür Tuğlası Modelleri ve Dekoratif tuğla renkleri

Kültür Tuğlası Modelleri ve Dekoratif tuğla renkleri

Artpietra Kültür Tuğlası modelleri ve dekoratif tuğla renkleri

Old Brick Kültür tuğlası modelleri; Old Brick Blanco OB-1311, Old Brick Crema OB-1313, Old Brick Rosa OB-1324, Old Brick Narranja OB-1334, Old Brick Cotto OB-1344, Old Brick Rojo OB-1346, Old Brick Marron OB-1353, Old Brick Ascuas OB-1356, Old Brick Gris OB-1363, Old Brick Antracita OB-1378 olarak adlandırılmaktadır.
Authentic Brick kültür tuğlası modelleri; Authentic Brick Ambar AB-1424, Authentic Brick Ascuas AB-1456, Authentic Brick Gris AB-1463, Authentic Brick Antracita AB-1478, Authentic Brick Combo1 AB-1483, Authentic Brick Combo2 AB-1486, Authentic Brick Combo3 AB-1488 olarak adlandırılmaktadır.
Thin Brick kültür tuğlası modelleri; Thin Brick Blanco TB-1211, Thin Brick Arena TB-1227, Thin Brick Rojo TB-1246, Thin Brick Marron TB-1253, Thin Brick Gris TB-1263, Thin Brick Antracita TB-1278 olarak adlandırılmaktadır.
Stick Brick kültür tuğlası modelleri; Stick Brick Crema Sb-1113, Stick Brick Cotto SB-1144 olarak adlandırılmaktadır.
Kültür tuğlası modelleri ana renkleri Beyaz tuğla, siyah tuğla ve kırmızı renk tuğla olarak tanımlanmaktadır. Metrajlı projeleriniz için renk çalışması yapılabilir.

Tuht Brick, farklı renk ve dokularıyla dikkat çeken bir kültür tuğlası serisidir. TUB-1511 Tuht Brick PerlaTUB-1514 Tuht Brick RojoTUB-1512 Tuht Brick Cafe ve TUB-1513 Tuht Brick Fumar olmak üzere dört farklı seçenek sunmaktadır. Bu tuğlalar, sıradanlıktan uzak, büyük ölçekli projeler için idealdir ve iç ve dış cephe kaplamalarında dekoratif bir etki sağlar.

 
 

Kültür Tuğlası Modelleri ve Dekoratif tuğla renkleri

Kültür Tuğlası Modelleri ve Dekoratif tuğla renkleri

Artpietra Kültür Tuğlası modelleri ve dekoratif tuğla renkleri

Old Brick  Dekoratif tuğla modelleri; Old Brick Blanco OB-1311, Old Brick Crema OB-1313, Old Brick Rosa OB-1324, Old Brick Narranja OB-1334, Old Brick Cotto OB-1344, Old Brick Rojo OB-1346, Old Brick Marron OB-1353, Old Brick Ascuas OB-1356, Old Brick Gris OB-1363, Old Brick Antracita OB-1378 olarak adlandırılmaktadır.
Authentic Brick kültür tuğlası modelleri; Authentic Brick Ambar AB-1424, Authentic Brick Ascuas AB-1456, Authentic Brick Gris AB-1463, Authentic Brick Antracita AB-1478, Authentic Brick Combo1 AB-1483, Authentic Brick Combo2 AB-1486, Authentic Brick Combo3 AB-1488 olarak adlandırılmaktadır.
Thin Brick  Dekoratif tuğla modelleri; Thin Brick Blanco TB-1211, Thin Brick Arena TB-1227, Thin Brick Rojo TB-1246, Thin Brick Marron TB-1253, Thin Brick Gris TB-1263, Thin Brick Antracita TB-1278 olarak adlandırılmaktadır.
Stick Brick  Dekoratif tuğla modelleri; Stick Brick Crema Sb-1113, Stick Brick Cotto SB-1144 olarak adlandırılmaktadır.

Dekoratif tuğla modelleri ana renkleri Beyaz tuğla, siyah tuğla ve kırmızı renk tuğla olarak tanımlanmaktadır. Metrajlı projeleriniz için renk çalışması yapılabilir.

 

1. Salon duvar dekorasyonu- Kültür tuğlası

Salon duvar dekorasyonu; Sevdiklerinizle yaşadığınız sosyal ortamlarımızda sıradanlıktan çıkıp farklı bir görselliğe bürünerek tarz yaratmak isteyenler için tuğla vazgeçilmez bir duvar dekorasyon malzemesidir. Salon duvar dekorasyonunuz da tuğla renk ve modellerinin seçimi çok önemlidir. Kültür tuğlası modelleri arasında seçeceğiniz ürünün dokusu ve renk alternatifi uygulama yapılacak alanınızdaki renk kombinasyonu ile uyum sağlaması gerekmektedir. İç mekan da salon duvar dekorasyonunuz da kültür tuğlası renkleri arasında seçim yaparken öncelikle mekanınızın boyutlarına göre karar vermeniz gerekmektedir. Eğer dar alanlarda yani 15-25 m2 civarında bir salonunuz var ise bu alana uygun olan renkleri seçmeniz gerekmektedir. Dar alanda seçmeniz gereken kültür tuğlası renkleri açık tonlu renkler olmalıdır. Kültür tuğlası koyu renkler daha ferah ve geniş alanlarda seçilmesi gerekmektedir. Belli bir duvarı, örneğin TV ünitesi barındıran bir alanı vurgulamak, farklı bir hava yaratmak dekoratif tuğla kaplama kullanabiliriz. Dekoratif tuğla kaplama ile iç mekân tasarımlarınız da duvarlarınızı renklendirmek sizin elinizde. Farklı renk alternatifleri ile salon duvarınızda oluşturacağınız tuğla kaplama sizi ve yakınlarınızla birlikte sohbet ederken sıcak bir hava vermektedir. Dekoratif tuğla maliyet açısından diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomiktir.

2. Bir odaya stil vermek

Bazı yüzeyleri tuğlalarla kaplamak, alanlarımızın stilini tanımlamaya yardımcı olabilir: Bu durumda, uygun lambalar ve bazı metalik öğelerle birlikte, kıskanılacak bir hava elde edebiliriz. Dekoratif tuğla kullanılacak alanlarınızda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Adı üzerinde dekoratif tuğla uygulama yapılacak duvarlarınızda seçim yaparken örneğin ofis duvarlarınız; tüm alanınızda uygulama yapmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Dekorasyon olarak birkaç noktada bu dekoratif tuğlaları kullanmakta fayda vardır. Örneğin ofis duvarlarınızda uygulama yapılacaksa kolon duvarınızda dekoratif tuğla kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan dekoratif tuğla görsellik açısında sizi boğar ve sıkıcı bir ortam yaratmış olursunuz.

3. Detay parçalarında uygulama

Detay parçalarında uygulama ile farklı bir hava elde edebiliriz. Uygulama yapacağımız alana ve kullanacağımız renklere bağlı. Örneğin Odanızdaki kolonlarda Dekoratif tuğla uygulaması yapabilir odanızın görüntüsüne farklı bir hava katabilirsiniz. Kolon uygulamasında dekoratif tuğla köşe kaplama malzemesi kullanmanızda fayda vardır. Sanki bir bütün tuğla varmış esintisi yaratacaktır. Hatta dekoratif tuğla kolon uygulamanızda derz işlemi ardında bazı alanlarda tuğla üzerine bulaştırılan derz ile yıkık, dökük bir görsel salaş bir ortam yaratabilirsiniz.

4. Farklı tonları olan bir tuğla duvar oluşturun.

Farklı tuğla dokuları ve renkleri vardır. Örneğin yemek salonunuzdaki duvarınızda yüzeyde hoş titreşimler oluşturan daha koyu renk varyasyonları olan kırmızı bir tuğla modeli kullanabiliriz. Bu renk yemek odası için sıcak bir hava yaratacaktır. Farklı renklerin kombinasyonu ile harman dekoratif tuğla renkleri mekânınıza eskitme bir hava katacaktır. Farklı renklerin birleşimi uygulamada biraz karışıklık yaratmış olsa da bitmiş haliyle eskitme bir duvar karşınıza çıkmış olacaktır. Harman tuğla, antik tuğla olarak da adlandırılmaktadır.

5. Çağdaş tarzda

Dekoratif tuğla kaplı duvarınız, odanızdaki diğer detay elemanları, aydınlatmanız ve sahip olduğunuz mobilyalarınızın uyumu ile dairenize çok çağdaş ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Modern stil, zarafet ve konforu sunmanın yanı sıra kendi tarzını konuşturan mekanlar oluşturma kapasitesi ile karakterize edilir. İç mimari daire projesi ise yenileme çalışmaları sonucunda modern bir stile kavuştu. Başlangıçta yapısal sorunlar ve mimari eksikliklerden ötürü daire kullanılabilir durumda değildi. Ev sahipleri profesyonel yardım almaya karar verdikten sonra dekorasyonu da uzmanlara devrettiler.

6. Tuğla ve Doğal ahşap

Dekoratif Tuğlalar ve ahşap dekorasyonda mükemmel müttefiklerdir, mükemmel uyumla bütünleşirler ve bu alanlara sıcaklık katar. Ahşap ve dekoratif tuğla birleşimi ile bir köy evi, kır evi görselliği yapabilirsiniz. Doğal ahşap ile süslendirilmiş bir ortamın sıcaklığı ile yapılacak olan dekoratif tuğla duvar uygulaması tam bir bütünlük sağlayacaktır.

7. Kusurlu duvarlar için

Dekoratif Tuğlalar, nemli ortamlarda benliğini kaybetmiş sıvanmış ya da boyası bozulmuş duvarlardaki kusurları örtmek için kullanılabilir. Dahası, çok dayanıklı oldukları için aşınmaya ya da neme maruz kalan tüm alanlar için mükemmel bir çözümdür. Sıvası dökülmüş ve terleme engellenmiş duvarlarınızda dekoratif tuğla sizin için bir çözüm olabilir.

8. Mutfakta

Mutfak tezgahının arka planı olarak işlev gören bir tuğla yüzeyi farklı bir seçenek olacaktır. Dekoratif tuğla Mutfak dolaplarınızda ki ahşap rafla güzel bir şekilde kontrast oluşturacaktır.

9. Dekoratif tuğla için aydınlatma

Bir dekoratif tuğla duvarın en çarpıcı özelliği, uzaktan bakılınca ön plana çıkma hissi veren belli bir düzensizliktir Dekoratif Tuğlalar, renkleri ve dokuları ile eşsiz ve büyüleyici hikayeler anlatıyor. Doğru aydınlatma, bu malzemenin olağanüstü özelliklerini vurgulamada ve arttırmada fark yaratacaktır. Aydınlatma yapılırken duvarın açısı ve görüş mesafeniz göz önünde bulundurulmalıdır. Yanlış yapılan aydınlatma ile dekoratif tuğla duvarınız kendini göstermez ve sunuştan sizde memnun kalmazsınız.

10. Yaşam alanlarınıza gelen güzellik

Arkhestone, hayalini kurduğunuz istediğiniz görünümü yaratmak için sizlere birçok seçenek sunar. Birbirinden özel doku ve modellerimizle duvarlarınızda farklı bir ambiyans yaratmak için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Dekoratif tuğla kaplama ile ilgili sorularınız için mutlaka bizimle irtibata geçiniz. Dekoratif Tuğlanın asi, özgün ve doğal görünümü ile duvarlarınızda farklı bir etki yaratın. Ağırlık, drama ve özgünlüğü ekleyen bir stil oluşturun. Arkhestone satış mağazamızdan klasik veya modern restoranlar veya otel lobilerine, yaşam alanınızda birçok alanda kullanabileceğiniz model mevcuttur. Görselliğiyle ve doğal yapısı ile birçok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda Kafe duvar dekorasyonu, Restoran duvar dekorasyonu, ofis duvar dekorasyonu, Kuaför salonu tasarımı, Güzellik Merkezi duvar kaplaması, Spor salonu duvar dekorasyonu, otellerde sıklıkla karşımıza çıkmakta olan dekoratif tuğla sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır. Dekoratif Tuğla fiyatları için Ataşehir showroom mağazamızı ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Arkhestone olarak İstanbul’un her noktasında hizmet vermekle birlikte, birbirinde farklı kültür taşı modellerini sizlere sunmakta ve zarifliği yaşamanızı oldukça doğal bir şekilde yaşatmaktadır.

ArkheStone Kültür Tuğlası, Üretici, imalatçı Firma olarak İstanbul’da hizmet vermektedir Kültür Tuğlası, Modeleri, Fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Artpietra Kültür Taşı ve Tuğlası İstanbul Fabrika satış mağazamızda ürün ve uygulama görselleri için ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde, Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.