Tüm Ürünlerde %30'a varan indirim * Stoklarla Sınırlı

Şahtaş Tuğla Modelleri ve Dokuları

Şahtaş Tuğla Modelleri ve Dokuları

ŞAHTAŞ EL YAPIMI TUĞLA -DEKORATİF DOĞAL TUĞLA VE ÇEŞİTLERİ

Şahtaş Tuğla %100 El Yapımı ve Doğal Tuğla; 34 farklı renk ve doku ile kilin 1200°C‘de pişirilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi vb. bulunmamaktadır. Ürünlerimiz el yapımıdır, bu nedenle desenler birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm mimari ve Restorasyon projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekânlarınız da yığma ve kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. El Yapımı Kaplama Tuğla dokuları, Doğal tuğla, Şahtaş Tuğla Modelleri ve Dokuları ile ilgili bizi arayınız…

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız…

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.

Neden Şahtaş Kaplama Tuğla ?

Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen şahtaş kaplama tuğla malzemesi doğal taş ve doğal tuğlaoldu. Doğal tuğla orijinal tuğla, kaplama tuğla olarak adlandırılmaktadır. Uygulanan alanlarda, mekânlara aynı sıcak ve antik görselliği kazandırır. Tuğla çok eski yıllardan beri köprü, kale, kule gibi yapılarda, ev, saray, han, hamam gibi binalarda ana yapı malzemesi olarak kullanıldı. Modern mimaride tuğlanın yerini hazır betonlar aldı. Ama tuğlanın sağladığı estetik doğal tuğla ile binalarda yeniden yaşatılmaya başlandı. Şimdi yapıların hem dış duvar kaplamalarında hem de iç mekân dekorasyonlarında doğal tuğla vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu.

Şahtaş kaplama tuğlası Çeşitleri öncelikle mekânlara antik, doğal ve sıcak bir görsellik kazandırıyor. Tarihi dokuları ve doğanın güzelliklerini mekânlarında yaşatmak isteyenler için en ideal seçenektir. Bunun yanında ısı ve ses yalıtım özelliği, kolay uygulanabilmesi, uzun ömürlü olması, bakım ve temizliğinin kolay olması, yüksek dayanımlı olması gibi özellikleri de diğer avantajlarıdır. Kaplama tuğla çok daha hafif ve ince olması nedeniyle kolayca uygulanabiliyor ve uygulama alanında alan kaybına neden olmuyor. Uzun yıllar bozulmadan kullanıldığı için mekânlarda boya badana gibi bakım masrafları olmuyor. Bu özellik doğal tuğla diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik yapıyor.

Mekânlara sağladığı estetik ve diğer avantajlar düşünüldüğünde şahtaş kaplama tuğla fiyatları çok yüksek değildir. Metrekare olarak 80 lira ile 120 lira arasında değişen fiyatlarla doğal tuğla alınabilir. Tabi toplam maliyet uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Uygulama alanına gerekli olan tuğla miktarının belirlenmesi için alanın uzunluk ve yükseklik ölçüleri alınıyor. Tek bir duvara uygulanabileceği gibi komple duvarlara da uygulanabiliyor. Doğal tuğla çeşitleri arasında en çok tercih edilenler harman tuğlası, antik tuğla, eski tuğla, rustik tuğla, kaplama tuğla gibi çeşitlerdir.

Şahtaş Kaplama Tuğla Uygulama

Her yapı için istenen doğal tuğla dokuları tercih edilebilir. Şahtaş Kaplama Tuğla; Doğal tuğla dış cephe duvar kaplamalarında, ev, ofis, cafe, restoran, mağaza, spor salonu, güzellik merkezi, otel, okul, hastane gibi mekânların iç cephe dekorasyonlarında kullanılıyor. Bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında, tv ünitesi arkasındada kullanılıyor. Farklı kombinasyonlarla farklı dekorasyonlar yaratılabiliyor. Otantik, şık, modern bir mekan için en doğru tercih kaplama tuğlalarıdır.

Kaplama tuğlası, Doğal tuğla, Cephe Kaplama tuğlası olarak ta adlandırılan Şahtaş kaplama tuğlası dokuları, taban tuğlaları ve karoları, restorasyon tuğlaları yurt içinde ve yurt dışında büyük beğeni kazanıyor. Şahtaş; el yapımı tuğlalarının yüzde 95 ini Amerika, Kanada, İngiltere, Belçika ve Yunanistan’ a ihraç ediyor. Yüksek kalitede üretilen Şahtaş tuğlaları Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Şahtaş Kaplama Tuğla, El Yapımı Kaplama Tuğla dokuları, Doğal tuğla ile ilgili bizi arayınız…

ŞAHTAŞ TUĞLA KAPLAMA VE ÖZELLİKLERİ

Eskilerden kalmış yapılar bizleri kimi zaman yüzlerce yıl önceye, yapının inşa edildiği yıllara götürür. Yüzlerce yıl öncenin sade yaşamının dinginliğini düşünürüz. Bu yapıları yaşadığımız çevrede de ararız ancak pek sık bu tarz yapılara rastlayamayız.

Şahtaş Kaplama tuğla yüzyıllardır inşaat sektörünün vazgeçilmez süsleme malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple eski çağlardan bu yana kullanılan bu yapı malzemesi bir çok türde karşımıza çıkmaktadır. El yapımı tuğla günümüzde ise gelişen mimarinin ve yeni fikirlerin odak noktası olmaktadır. Görselliğiyle ve doğal yapısı ile bir çok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda cafe, restaurant ve otellerde sıklıkla karşımıza çıkmakta olan şahtaş kaplama tuğla dokuları sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır.

Şahtaş kaplama tuğla, toprak ve kilin işlenmesiyle ortaya çıkan doğal bir üründür. Şahtaş tuğla % 100 doğal malzemelerden yapılan insan emeği ve iş gücü sayesinde yapılan bir yapı malzemesidir. doğal taşlardan farkı çok daha hafif ve pratik olmasıdır. Aynı zamanda bol çeşitlidir de.

Şahtaş Kaplama Tuğla Hakkında

Şahtaş kaplama tuğla kil ve toprak karışımından oluşur. Kil ve toprak karışımı daha sonra zımparalanmış kalıplarda el ile şekillendirilir ve tepsilerde şekillendirilir. Kurumadan sonra tamamen vitrifiye olmak için yaklaşık 1200 derece fırınlarda pişirilir. Şahtaş kaplama tuğla özellikleri ve kalitesi, hammaddeye, şekillendirme proseslerine ateşleme işlemi ve sıcaklığına bağlıdır. Kil ve toprak içerisindeki demir oksitler, ayırt edici kırmızı renkleri verirler. Ayrıca sertlik ve mukavemete önemli katkıda bulunurlar. Farklı renkler elde edebilmek için partikül kumu ve oksitlerde kullanılmak üzere çeşitli minereller kullanılır. El yapımı tuğla kaplama bu zahmetli çalışmanın ardından iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Binaların dış cephe duvarlarında, iç mekân duvarlarında , cafe , restorant, otel , lobi, villa cepheleri, bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında doğal tuğla uygulamalarıyla doğanın tüm güzellikleri mekânlara yansıtılmış oluyor. Doğal tuğla ile aynı görünüme sahip olan el yapımı tuğla kaplama sağladığı görsellik yanında farklı avantajlarıyla da tercih ediliyor. Dekoratif kaplama tuğlaları doğalından daha hafif ve incedir. Bu özelliğiyle kaplama işlemi oldukça kolaydır. İnce yapısı nedeniyle uygulama alanında alan kaybına neden olmaz. Isı ve ses yalıtım özelliği sayesinde sakin, huzurlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturur. El yapımı tuğla uygulaması gibi temizliği ve bakımı da kolay olan kaplama malzemesidir. Darbelere ve iklim şartlarına dayanıklıdır, yıllarca bozulmadan kullanılabilir.

El yapımı Tuğla Kaplama Fiyatları

Bu özellikleri de göz önüne alınınca diğer kaplama malzemelerine göre çok daha ekonomik olduğunu görürüz. Şahtaş kaplama tuğla fiyatları sanıldığının aksine Doğal tuğla Fiyatları çok pahalı değildir. Metrekare hesabıyla fiyatlandırılan kullanılan kil yapısına göre 90 liradan başlayıp 150 liraya kadar varan fiyatlar vardır. Uygulama alanının boyutlarına göre bütçenize uygun seçenekler mutlaka bulunmaktadır. Uygulama alanı ise her geçen yıl daha da genişliyor, evlerle sınırlı kalmıyor.

Şahtaş kaplama tuğla modelleri % 100 el yapımı tuğla kaplama olup Red, Orange, Weathered,Reclamation, White Red, Buff, Weathered Buff, Yellow Buff, Weathered Yellow Buff, Grey, Classic Grey, Heritage ,Whıte Grey, Winsorn, Weathered Winsorn, Lıght Mıx, Antıque ve Dark Mix gibi dokuları, şekilleri ve renkleri farklı el yapımı tuğla çeşitleri bulunuyor. Evlerde, ofislerde, cafe ve restoran gibi mekânlarda, otellerde, okul, hastane gibi kamu binalarında, villa, mağaza iç ve dış duvarlar el yapımı tuğla kaplama ile kaplanıyor ve mekânlar mükemmel bir estetik kazanıyor. Zengin el yapımı tuğla modelleri ile her mekânda özgün dekorasyonlar yaratılabiliyor. Mekânlara doğallık, şıklık, modernlik katan doğal tuğlalar günümüz mimarisinin vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu.

Arkhestone olarak 100’lerce kaplama tuğla, el yapımı tuğla, doğal tuğla, dekoratif tuğla, restorasyon tuğlası, terracotta, taban tuğlası, sırlı karolar, kaplama tuğla, çeşitleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. El yapımı tuğla fiyatları ve dokularımızı sormandan ürün almayınız.

”Yapınıza Değer Katar”