DEKORATİF TAŞ, DEKORATİF TUĞLA

Tv Arkasına Duvar Dekorasyonu

Tv Arkasına Duvar Dekorasyonu

Son zamanlarda iç mekan duvar dekorasyonu olarak en çok tercih edilen dekoratif tuğla ya da doğal tuğla olarak bilinen tuğla duvar kaplamaları mekanınızı süslemektedir. Tv arkasına duvar dekorasyonu için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Burada seçim yaparken iç mekanda kullanılan renk ahengi, salonun genişliği, mekanda kullanılan oturma grubu ve yemek odası takımı gibi konbinlerin tarzı ve rengi çok önemlidir. Tv arkasına duvar dekorasyonu yapmaya karar verirken yapılacak olan mekanın gün ışığı ve aydınlatma dekorasyonları da ince düşünülmelidir. Tuğla duvar yaptıracağız diye mekanı daraltıp, yaşanılmayacak bir ortam yaratmak kimse istemez.

Sizlere birkaç tv arkasına duvar dekorasyonu fikri paylaşacağız.

 

 

Tv ünitesi arkasına tuğla kaplama

Televizyon ünitesi arkasındaki boş alanı değerlendirip country bir dekorasyon ile büründürmek isteyen kişiler için aşağıdaki yazımızdaki dekorasyon fikirlerimize bir göz atın.

Dekoratif tuğla ya da doğal tuğla olarak adlandırılan tuğla duvar kaplama malzemeleri mekanlarınıza hem sıcaklık hem de eski dönem esintisi yaratacaktır. Dekoratif tuğla ya da doğal tuğla uygulama işçiliği sanat isteyen ustalık isteyen bir üründür. Tuğla işçiliği her usta tarafından yapılamaz. Mutlaka tuğla uygulama bilgisine sahip olması gerekmektedir. Doğal tuğla uygulamasını güzel gösteren unsur uygulamadır. Doğal tuğla duvar kaplaması seçerken öncelikle mekanda kullanılan objeler ve mekandaki renk kombinasyonu uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanda seçilen ışık da bir o kadar önemlidir. Doğal tuğla uygulamasını yaparken alt yapı elektrik tesisatı ilk başta yapılması gerekmektedir. Led ışıklarla süslenmiş ve ahşap tasarımlarla büründürülmüş bir tv ünitesi arkasına tuğla kaplama mekanı zengin ve gösterişli kılacaktır. Işığın etkisinden sonra tuğla duvar kaplama uygulamasını tavan ve duvar boyası renkleriyle bütünleştirilmesi gerekmektedir. Koyu kırmızı tuğla renkleri kullanılan mekanda tavan renği olabildiğince beyaz tonlarda kullanılması gerekmektedir. Tuğla duvar yapılacak alanda kartonpiyer motifleri olmaması gerekmektedir. Tuğla duvar eski bir yapı malzemesidir. Bu eskitme tavırda olan ürün modern tasarımda bir kartonpiyer malzemesiyle hiçbir şekilde birleştirilemez. Mümkün oldukça kartonpiyer kullanılmaması gerekmektedir. Zeminde seçilen laminant parke ya da lamine parke renk ve dokuları da tv ünitesi arkasında tuğla kaplama duvar için çok önemlidir. Seçilen parke rengi koyu tonlarda ise yapmış olduğunuz kırmızı tuğla ya da siyah tuğla duvar uygulaması kendisini göstermeyecek geri planda kalacaktır.

 

Taş duvar tv ünitesi

Tv arkasına duvar dekorasyonu tuğla duvar kaplamak istemeyen biraz daha büyük yapıda ürün kullanmak isteyen kişiler taş duvar tv ünitesi arkasına farklı bir alternatif olacaktır. Tv ünitesi taş duvar kaplama ile ilgili bin bir çeşit model ve renkte sunulmakta olan dekoratif taş kaplama ortalama et kalınlıkları 3 ila 5 cm arasındadır. Farklı renk alternatifleriyle sizin için seçim yapmak biraz zor olacak ama bunun içinde sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Tv arkasına duvar dekorasyonu yapmak isteyenler için birkaç bilgi paylaşacağız. Taş duvar kaplama yani dekoratif taş uygulama yapacağınız alanda ortalama olarak 3 ila 5 cm et kalınlığı olan kaplama malzemesidir. İç mekanınız da yer kaplamaz. Taş kaplama boya ve koruma gerektirmez. Taş kaplama seçerken dekorasyonda kullandığınız diğer ürünleri de göz önünde bulundurarak renk bütünlüğü sağlamanız gerekmektedir.

Sponsor Bağlantılar :

İroko dect modelleri 
Ahşap kamelya 
çanta imalatçıları 
İç mimarlık firmaları 
metal sandalye 
hilton sandalye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir